Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1771432464935
Achiziționarea serviciilor de capturare și sterilizare a câinilor.
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
334 122,76 MDL
Până la termen
expirat
02.03.2026 15:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Achiziționarea serviciilor de capturare și sterilizare a câinilor.
Parametrii achiziției
- CPV
- 90 › 90600000-3 · Servicii de curăţenie şi igienizare în mediu urban sau rural şi servicii conexe
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 334 122,76 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primaria Leova · 334 122,76 MDL · 2026-02-18 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
18.02.2026 · 16:47 UTC
Clarificarea condițiilor
18.02.2026 → 23.02.2026 16:30 UTC
Se primesc oferte
23.02.2026 → 02.03.2026 15:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
02.03.2026
Executarea contractului
09.03.2026 → 30.12.2026 16:37 UTC
Obiectele achiziției 5
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Capturarea ciinilor si transportarea la adăpost temporar la 5 km | 90600000-3 Servicii de curăţenie şi igienizare în mediu urban sau rural şi servicii conexe | 225 buc. |
| 2 | Transportarea la locul de sterilizare și cipare la 5 km | 90600000-3 Servicii de curăţenie şi igienizare în mediu urban sau rural şi servicii conexe | 424 buc. |
| 3 | Transportarea hrana, apă pentru ciini la 5 km | 90600000-3 Servicii de curăţenie şi igienizare în mediu urban sau rural şi servicii conexe | 11 500 km |
| 4 | Igienizarea locatiei la adăpostul temporar | 90600000-3 Servicii de curăţenie şi igienizare în mediu urban sau rural şi servicii conexe | 8 450 m |
| 5 | Hrana | 90600000-3 Servicii de curăţenie şi igienizare în mediu urban sau rural şi servicii conexe | 470 kg |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Achiziționarea serviciilor de capturare și sterilizare a câinilor. | 334 122,76 MDL | or.Leova or.Leova str.Unirii 22 | 09.03.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
Documente 5
- anunt de participare .signed.pdf
- caiet de sarcini 2026.signed.pdf
- docum.standard servicii.docx
- duae ro.doc
- declaratie de eligibilitate.docx
Oferte depuse 1
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| I.M. SALUBR-LEOVA | 334 122,76 MDL | În examinare | 02.03.2026 08:20 UTC |
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| I.M. SALUBR-LEOVA Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 334 122,76 MDL | Câștigător desemnat | 04.03.2026 09:31 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| I.M. SALUBR-LEOVA | 334 122,76 MDL | Contract în pregătire | 04.03.2026 09:31 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.