Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1771248329258
Produse alimentare pe tr.2 anul 2026
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
320 061,00 MDL
Până la termen
expirat
27.02.2026 08:00 UTC
Loturi
7
Oferte depuse
15
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Produse alimentare pe tr.2 anul 2026
Parametrii achiziției
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Diverse produse alimentare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 320 061,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- PRIMARIA TIPALA · 320 061,00 MDL · 2026-02-16 → 2026-08-30 · Produse alimentare pe tr.2 anul 2026
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
02.03.2026 · 12:11 UTC
Clarificarea condițiilor
17.02.2026 → 23.02.2026 06:00 UTC
Se primesc oferte
23.02.2026 → 27.02.2026 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
02.03.2026
Executarea contractului
05.03.2026 → 30.12.2026 22:00 UTC
Obiectele achiziției 78
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | peste | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 300 kg |
| 2 | 2 | Piept de pui | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 310 kg |
| 3 | 2 | Pulpă de vită făra os c.s.Vacum | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 120 kg |
| 4 | 2 | File de curcan vacum | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 20 kg |
| 5 | 2 | Sold de pui fara os si piele vacum | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 260 kg |
| 6 | 2 | Pulpa de porc c.s.Vacum | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 240 kg |
| 7 | 3 | Brinza de vaci | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 320 kg |
| 8 | 3 | Lapte de vaca | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 2 010 l |
| 9 | 3 | Smintina | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 120 buc. |
| 10 | 3 | Chefir | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 685 buc. |
| 11 | 3 | Unt | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 740 buc. |
| 12 | 3 | Iaurt natural | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 535 buc. |
| 13 | 3 | Brînză cu cheag tare | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 165 kg |
| 14 | 4 | oua | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 5 000 buc. |
| 15 | 5 | Ulei de floarea soarelui nerafinat | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 55 buc. |
| 16 | 5 | Ulei de floarea soarelui rafinat 0,950 l | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 60 l |
| 17 | 5 | Crupe arnaut | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 20 kg |
| 18 | 5 | Crupe arpacas | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 32 kg |
| 19 | 5 | Paste fainoase spicusor grupa A | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 45 kg |
| 20 | 5 | Taietei de casa cu ou nr.1 | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 12 kg |
| 21 | 5 | Fulgi de ovas | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 56 kg |
| 22 | 5 | Crupe cus cus | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 29 kg |
| 23 | 5 | Crupe de orz | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 38 kg |
| 24 | 5 | Crupe de gris | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 48 kg |
| Afișați mai multe (24 / 78) | ||||
Loturi 7
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | peste peste | 33 174,00 MDL | s.Ţipala s.Tipala | 05.03.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 2 | produse carne | 73 397,00 MDL | s.Ţipala s.Tipala | 05.03.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 3 | produse lactate | 87 705,00 MDL | s.Ţipala s.Tipala | 05.03.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 4 | oua | 16 600,00 MDL | s.Ţipala s.Tipala | 05.03.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 5 | diverse produse alimentare | 30 766,00 MDL | s.Ţipala s.Tipala | 05.03.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 6 | legume si fructe | 61 670,00 MDL | s.Ţipala s.Tipala | 05.03.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 7 | produse de panificatie | 16 749,00 MDL | s.Ţipala s.Tipala | 05.03.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
17.02.2026 13:58 UTC · Termenul de livrare
Buna ziua! Clarificați vă rog termen de livrare a produselor. În Anunț punctul 12 ați indicat perioda martie-august, dar în denumirea procedurii trimestul 2.
Răspunsul autorității: Perioada de livrare va fi martie-august , denumirea este trimestru 2 la achizitie
Documente 3
- 202602170905_Anunt de participare.signed.pdf
- 202602170905_5.duae (2).signed.pdf
- 202602170905_3.doc.stand._bunuri_servicii_ (1).signed.pdf
Oferte depuse 15
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| "Premium Catering" SRL | 2 | 75 855,00 MDL | În examinare | 26.02.2026 15:04 UTC |
| SRL BAGUETTE | 1 | 36 750,00 MDL | În examinare | 27.02.2026 06:33 UTC |
| SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L. | 1 | 33 525,00 MDL | În examinare | 26.02.2026 11:36 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 3 | 123 381,49 MDL | În examinare | 26.02.2026 15:18 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 5 | 31 795,63 MDL | În examinare | 26.02.2026 15:18 UTC |
| SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L. | 2 | 75 734,50 MDL | În examinare | 26.02.2026 11:36 UTC |
| AMAGER-COM | 1 | 31 500,00 MDL | În examinare | 26.02.2026 11:04 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 4 | 16 416,25 MDL | În examinare | 26.02.2026 15:18 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 6 | 84 623,71 MDL | În examinare | 26.02.2026 15:18 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 1 | 33 597,50 MDL | În examinare | 26.02.2026 15:17 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 3 | 86 662,04 MDL | În examinare | 26.02.2026 06:58 UTC |
| Franzeluţa | 7 | 16 749,45 MDL | În examinare | 25.02.2026 08:02 UTC |
| SRL Lapmol | 3 | 89 495,37 MDL | În examinare | 25.02.2026 07:24 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 2 | 79 628,17 MDL | În examinare | 26.02.2026 15:17 UTC |
| SRL BAGUETTE | 5 | 31 400,07 MDL | În examinare | 27.02.2026 06:35 UTC |
Decizii de atribuire 15
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| AMAGER-COM | 1 | 30 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 10.03.2026 07:32 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 1 | 30 149,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 02.03.2026 12:10 UTC |
| SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L. | 1 | 30 150,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 02.03.2026 12:11 UTC |
| SRL BAGUETTE | 1 | 36 750,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 02.03.2026 12:11 UTC |
| SRL Lapmol | 3 | 86 659,40 MDL | Câștigător desemnat | 10.03.2026 07:32 UTC |
| FPC "Serviabil" SRL | 3 | 86 662,04 MDL | Ofertele au fost respinse | 02.03.2026 12:10 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 3 | 123 381,49 MDL | Ofertele au fost respinse | 02.03.2026 12:10 UTC |
| SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L. | 2 | 73 522,00 MDL | Câștigător desemnat | 10.03.2026 07:32 UTC |
| "Premium Catering" SRL | 2 | 73 523,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 02.03.2026 12:08 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 2 | 79 628,17 MDL | Ofertele au fost respinse | 02.03.2026 12:09 UTC |
| Franzeluţa | 7 | 16 749,45 MDL | Câștigător desemnat | 10.03.2026 07:32 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 5 | 31 400,00 MDL | Câștigător desemnat | 10.03.2026 07:32 UTC |
| SRL BAGUETTE | 5 | 31 400,07 MDL | Ofertele au fost respinse | 02.03.2026 12:07 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 4 | 16 416,25 MDL | Câștigător desemnat | 10.03.2026 07:32 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 6 | 84 623,71 MDL | Câștigător desemnat | 10.03.2026 07:32 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 7
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| AMAGER-COM | 1 | 30 000,00 MDL | Contract în pregătire | 13.03.2026 06:23 UTC |
| SRL Lapmol | 3 | 86 659,40 MDL | Contract în pregătire | 13.03.2026 06:25 UTC |
| SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L. | 2 | 73 522,00 MDL | Contract în pregătire | 13.03.2026 06:27 UTC |
| Franzeluţa | 7 | 16 749,45 MDL | Contract în pregătire | 13.03.2026 06:29 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 5 | 31 400,00 MDL | Contract în pregătire | 13.03.2026 06:42 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 4 | 16 416,25 MDL | Contract în pregătire | 13.03.2026 06:42 UTC |
| I.I. "PROZOROVSKI LILIAN" | 6 | 84 623,71 MDL | Contract în pregătire | 13.03.2026 06:45 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.