RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1771231533498

Reparația farmaciei

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
470 508,00 MDL
Până la termen
expirat
12.03.2026 08:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Reparația farmaciei la CS Soroca

Parametrii achiziției

CPV
4545400000-1 · Lucrări de finisare a construcţiilor
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
470 508,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IMSP Centrul de Sanatate Soroca · 470 508,00 MDL · 2026-03-16 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
18.02.2026 · 20:25 UTC
Clarificarea condițiilor
16.02.2026 → 27.02.2026 08:00 UTC
Se primesc oferte
27.02.2026 → 12.03.2026 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
13.03.2026
Executarea contractului
23.03.2026 → 31.12.2026 08:52 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Reparația farmaciei 45400000-1
Lucrări de finisare a construcţiilor
1 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Reparația farmaciei470 508,00 MDLmun.Soroca (r-l Soroca)
str .M.Eminescu 16
23.03.2026 → 31.12.2026Atribuit

Întrebări și răspunsuri 1

18.02.2026 20:25 UTC · contract
Buna ziua .Procese verbale intermediare adica la un procentaj de lucrari se va putea inainta la plata?
Răspunsul autorității: Buna ziua ,nu

Documente 5

  • anunt de participare.pdf
    doar metadateAnunț de participare16.02.2026
  • caiet de sarcini.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire16.02.2026
  • documentația standard.docx
    doar metadateSpecificații tehnice16.02.2026
  • duae_ro_0 (3).doc
    doar metadateDocumentația de atribuire16.02.2026
  • Rechizitele bancare pentru garanție bancare.docx
    doar metadateGaranții contractuale16.02.2026

Oferte depuse 5

OfertantValoareaStatusPublicat
PRO CONSTRUCT385 069,30 MDLÎn examinare11.03.2026 13:44 UTC
R.V.B-Const343 408,79 MDLÎn examinare10.03.2026 07:20 UTC
ACTIUNE-M350 670,35 MDLÎn examinare12.03.2026 06:34 UTC
Sanmari-Plast342 286,18 MDLÎn examinare12.03.2026 06:06 UTC
S.R.L. PALGIES367 794,70 MDLÎn examinare12.03.2026 06:42 UTC

Decizii de atribuire 5

FurnizorValoareaStatusPublicat
ACTIUNE-M309 950,00 MDLCâștigător desemnat17.03.2026 14:34 UTC
S.R.L. PALGIES310 000,00 MDLRezultat nedivulgat13.03.2026 12:23 UTC
PRO CONSTRUCT327 899,00 MDLRezultat nedivulgat13.03.2026 12:23 UTC
R.V.B-Const340 408,00 MDLRezultat nedivulgat13.03.2026 12:23 UTC
Sanmari-Plast342 286,18 MDLRezultat nedivulgat13.03.2026 12:23 UTC

Modificări oficiale 1

16.02.2026 09:27 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
ACTIUNE-M309 950,00 MDLContract în pregătire17.03.2026 14:34 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.