RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1770991403047

Servicii de reparaţie a mecanismelor de ridicat a macaralelor, turlelor

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
202 440,00 MDL
Până la termen
expirat
26.02.2026 15:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Ofertele au fost respinse

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Servicii de reparaţie a mecanismelor de ridicat a macaralelor, turlelor

Parametrii achiziției

CPV
5050530000-9 · Servicii de reparare şi de întreţinere a maşinilor
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
202 440,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Moldelectrica · 202 440,00 MDL · 2026-02-13 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
13.02.2026 · 14:16 UTC
Clarificarea condițiilor
13.02.2026 → 18.02.2026 13:00 UTC
Se primesc oferte
18.02.2026 → 26.02.2026 15:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
26.02.2026
Executarea contractului
06.03.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC

Obiectele achiziției 2

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Lot 1: Servicii de reparație a mecanismelor de ridicat, a automacaralelor50531400-0
Servicii de reparare şi de întreţinere a macaralelor
5 buc.
22Lot 2: Servicii de reparație a mecanismelor de ridicat, a turlelor50531400-0
Servicii de reparare şi de întreţinere a macaralelor
10 buc.

Loturi 2

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lot 1: Servicii de reparație a mecanismelor de ridicat, a automacaralelor
Conform Caietului de sarcini (Anexa Nr. 1)
72 440,00 MDLmun.Chişinău
str. V. Alecsandri, 78
06.03.2026 → 31.12.2026Rezultat nestabilit
2Lot 2: Servicii de reparație a mecanismelor de ridicat, a turlelor
Conform Caietului de sarcini (Anexa Nr. 2)
130 000,00 MDLmun.Chişinău
str. V. Alecsandri, 78
06.03.2026 → 31.12.2026Rezultat nestabilit

Documente 3

  • anunț de participare servicii de reparaţie a macaralelor.semnat.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire13.02.2026
  • anexa 1, 2, 3.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire13.02.2026
  • caiet de sarcini_reparație macarale, turle 02.2026.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire13.02.2026

Oferte depuse 2

OfertantLotValoareaStatusPublicat
Virta-Plus SRL172 440,00 MDLÎn examinare26.02.2026 10:34 UTC
Virta-Plus SRL2130 000,00 MDLÎn examinare26.02.2026 10:34 UTC

Decizii de atribuire 2

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
Virta-Plus SRL2130 000,00 MDLOfertele au fost respinse11.03.2026 09:02 UTC
Virta-Plus SRL172 440,00 MDLOfertele au fost respinse11.03.2026 09:02 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True