RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1770974972556

Îmbrăcăminte pentru personalul medical

Anulată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat

Motivul anulării

Legii Nr. 131 din 03-07-2015 privind achiziţiile publice Articolul 71, alin.1, lit. c: niciunul dintre ofertanţi nu a întrunit condiţiile de calificare prevăzute în documentaţia de atribuire

Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.

Valoare estimată
200 000,00 MDL
Până la termen
expirat
21.02.2026 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Îmbrăcăminte pentru personalul medical

Parametrii achiziției

CPV
3333100000-1 · Echipamente medicale
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
200 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IMSP CRDM · 200 000,00 MDL · 2026-01-01 → 2026-12-31
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
02.06.2026 · 15:46 UTC
Clarificarea condițiilor
13.02.2026 → 17.02.2026 07:00 UTC
Se primesc oferte
17.02.2026 → 21.02.2026 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
21.02.2026
Executarea contractului
02.03.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC

Obiectele achiziției 4

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Costume medicale pentru femei și bărbați (unisex)33100000-1
Echipamente medicale
200 unitate
2Halate medical pentru femei/bărbați (medici și asistenți medicali)33100000-1
Echipamente medicale
200 unitate
3Costume pentru infirmiere33100000-1
Echipamente medicale
22 unitate
4Halate pentru infirmiere (econoame)33100000-1
Echipamente medicale
22 unitate

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Îmbrăcăminte pentru personalul medical
Conform specificațiilor din Anunțul de Participare
200 000,00 MDLmun.Chişinău
or. Сhişnău, str. C.Vîrnav,13
02.03.2026 → 31.12.2026Anulată

Documente 1

  • anunt de participare Halate medicale
    doar metadateSpecificații tehnice13.02.2026

Oferte depuse 4

OfertantValoareaStatusPublicat
SARM SA95 950,00 MDLÎn examinare20.02.2026 07:44 UTC
S.R.L. "AGROALAN GROUP"239 336,66 MDLÎn examinare20.02.2026 20:06 UTC
COM TEX105 341,80 MDLÎn examinare19.02.2026 07:50 UTC
Absolutely Safety SRL116 733,33 MDLÎn examinare19.02.2026 11:40 UTC

Decizii de atribuire 4

FurnizorValoareaStatusPublicat
SARM SA95 950,00 MDLOfertele au fost respinse24.02.2026 07:40 UTC
COM TEX105 341,80 MDLOfertele au fost respinse25.02.2026 09:13 UTC
Absolutely Safety SRL116 733,33 MDLDecizia se examinează21.02.2026 07:00 UTC
S.R.L. "AGROALAN GROUP"239 336,66 MDLRezultat nedivulgat21.02.2026 07:00 UTC

Modificări oficiale 1

02.06.2026 15:46 UTC · Anulare · Anunț de participare
Legii Nr. 131 din 03-07-2015 privind achiziţiile publice Articolul 71, alin.1, lit. c: niciunul dintre ofertanţi nu a întrunit condiţiile de calificare prevăzute în documentaţia de atribuire
Legii Nr. 131 din 03-07-2015 privind achiziţiile publice Articolul 71, alin.1, lit. c: niciunul dintre ofertanţi nu a întrunit condiţiile de calificare prevăzute în documentaţia de atribuire

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True