RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1770374713127

Lucrări de reparație capitală/amenajarea spațiilor de parcare, din cadrul Centrului Consultativ-Diagnostic al Ministerului Apărării, mun. Chișinău

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 250 000,00 MDL
Până la termen
expirat
19.02.2026 06:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
8
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Lucrări de reparație capitală/amenajarea spațiilor de parcare, din cadrul Centrului Consultativ-Diagnostic al Ministerului Apărării, mun. Chișinău

Parametrii achiziției

CPV
4545110000-1 · Lucrări de demolare de clădiri şi de terasament
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
1 250 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
AGENŢIA ASIGURARE RESURSE ŞI ADMINISTRARE PATRIMONIU A MINISTERULUI APĂRĂRII · 1 250 000,00 MDL · 2026-02-06 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
09.02.2026 · 15:05 UTC
Clarificarea condițiilor
06.02.2026 → 13.02.2026 13:00 UTC
Se primesc oferte
13.02.2026 → 19.02.2026 06:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
19.02.2026
Executarea contractului
13.04.2026 → 31.12.2026 06:00 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Lucrări de reparație capitală/amenajarea spațiilor de parcare, din cadrul Centrului Consultativ-Diagnostic al Ministerului Apărării, mun. Chișinău45111291-4
Lucrări de amenajare a terenului
1 reparație convențională

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lucrări de reparație capitală/amenajarea spațiilor de parcare, din cadrul Centrului Consultativ-Diagnostic al Ministerului Apărării, mun. Chișinău1 250 000,00 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
13.04.2026 → 31.12.2026Atribuit

Întrebări și răspunsuri 1

09.02.2026 10:42 UTC · CS
La pozitiile nr.45 si 46 Porti (la pozitia nr.45 in resurse este modificat 1m2 de poarta iar in pozitia 46 1 set (porti) pe cind codul dat prevede cite 12m2 conform caitului de sarcini. Este o greseala de a devizierului dvs sau asa e corect?
Răspunsul autorității: Devizul a fost corectat.

Documente 6

  • anunț de participare parcare ccd signed.semnat.signed.pdf
    doar metadateAnunț de participare06.02.2026
  • caiet de sarcini parcare ccd signed.semnat.signed.pdf
    doar metadateSpecificații tehnice06.02.2026
  • ds_lucrari parcare ccd.signed.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire06.02.2026
  • duae parcare ccd.doc
    doar metadateCriterii de eligibilitate06.02.2026
  • lista de lucrari parcare ccd - pg.docx
    doar metadateListă de cantități06.02.2026
  • lista de lucrpări parcare ccd - pg.docx
    doar metadateListă de cantități09.02.2026

Oferte depuse 8

OfertantValoareaStatusPublicat
DIOLSOF CONS923 049,78 MDLÎn examinare18.02.2026 06:10 UTC
KVM Cons SRL1 157 773,31 MDLÎn examinare18.02.2026 13:40 UTC
MAGDA SRL1 178 199,69 MDLÎn examinare18.02.2026 14:53 UTC
RataConstruct1 238 721,15 MDLÎn examinare18.02.2026 19:08 UTC
LIVART PRIM SRL1 047 485,98 MDLÎn examinare18.02.2026 17:28 UTC
Adrika1 207 218,00 MDLÎn examinare16.02.2026 15:32 UTC
OguzTransStroi1 083 363,26 MDLÎn examinare18.02.2026 10:36 UTC
"Alexidar Grup"1 135 067,89 MDLÎn examinare18.02.2026 17:12 UTC

Decizii de atribuire 8

FurnizorValoareaStatusPublicat
DIOLSOF CONS923 049,78 MDLOfertele au fost respinse03.03.2026 05:42 UTC
LIVART PRIM SRL1 047 485,98 MDLOfertele au fost respinse10.03.2026 06:11 UTC
OguzTransStroi1 083 363,26 MDLOfertele au fost respinse18.03.2026 13:48 UTC
"Alexidar Grup"1 135 067,89 MDLCâștigător desemnat26.03.2026 14:30 UTC
KVM Cons SRL1 157 773,31 MDLRezultat nedivulgat19.02.2026 06:00 UTC
MAGDA SRL1 178 199,69 MDLRezultat nedivulgat19.02.2026 06:00 UTC
Adrika1 207 218,00 MDLRezultat nedivulgat19.02.2026 06:00 UTC
RataConstruct1 238 721,15 MDLRezultat nedivulgat19.02.2026 06:00 UTC

Modificări oficiale 1

09.02.2026 15:05 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
"Alexidar Grup"1 135 067,89 MDLContract în pregătire24.04.2026 13:47 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.