Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1769689598961
Achiziționarea serviciilor de elaborare a studiilor în domeniul turistic
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Manual
Valoare estimată
500 000,00 MDL
Până la termen
expirat
12.02.2026 09:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Elaborarea studiului integrat privind necesitățile IMM-urilor din turism și elaborarea Programelor naționale de Capacitare și Finanțare dedicate IMM-urilor din turism
Elaborarea studiului integrat privind cartografierea destinațiilor turistice din Republica Moldova și dezvoltarea conceptului Programului de sprijin pentru (OMDT)
Parametrii achiziției
- CPV
- 79 › 79300000-7 · Studii de piaţă şi cercetare economică; sondaje şi statistici
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Manual
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 500 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- I.P. Oficiul Național al Turismului · 500 000,00 MDL · 2026-01-29 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
29.01.2026 · 12:36 UTC
Clarificarea condițiilor
29.01.2026 → 09.02.2026 09:00 UTC
Se primesc oferte
09.02.2026 → 12.02.2026 09:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
12.02.2026
Executarea contractului
19.02.2026 → 31.12.2026 12:34 UTC
Obiectele achiziției 2
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Studiu | 79300000-7 Studii de piaţă şi cercetare economică; sondaje şi statistici | 1 unitate |
| 2 | 2 | Studiu | 79300000-7 Studii de piaţă şi cercetare economică; sondaje şi statistici | 1 unitate |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Studiu integrat privind necesitățile IMM-urilor din turism și elaborarea Programelor naționale de Capacitare și Finanțare dedicate IMM-urilor din turism Elaborarea studiului integrat privind necesitățile IMM-urilor din turism și elaborarea
Programelor naționale de Capacitare și Finanțare dedicate IMM-urilor din turism | 333 333,33 MDL | mun.Chişinău Str. Nicolae Iorga 21 | 19.02.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 2 | Studiului integrat privind cartografierea destinațiilor turistice din Republica Moldova și dezvoltarea conceptului Programului de sprijin pentru (OMDT) Elaborarea studiului integrat privind cartografierea destinațiilor turistice din Republica Moldova și dezvoltarea conceptului Programului de sprijin pentru (OMDT) | 166 666,67 MDL | mun.Chişinău Str. Nicolae Iorga 21 | 20.02.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
Documente 5
- anunț de participare.signed.pdf
- ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021_25.docx
- duae_ro_0.doc
- tor omd 1 2 4 6_er_29.01.2026 lot nr. 1.signed.pdf
- tor omd 3 5_er_29.01.2026 lot nr. 2.signed.pdf
Oferte depuse 2
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Business Intelligent Services | 2 | 160 000,00 MDL | În examinare | 12.02.2026 07:16 UTC |
| AO AFAM | 1 | 333 333,33 MDL | În examinare | 12.02.2026 07:52 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Business Intelligent Services Documentele deciziei: decizia_de_atribuire_ont 1_4.signed.pdf ↗ | 2 | 160 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 24.02.2026 08:27 UTC |
| AO AFAM Documentele deciziei: decizia_de_atribuire_ont 1_4.signed.pdf ↗ | 1 | 333 333,33 MDL | Câștigător desemnat | 24.02.2026 08:26 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 2
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| AO AFAM | 1 | 333 333,33 MDL | Contract în pregătire | 24.02.2026 08:26 UTC |
| Business Intelligent Services | 2 | 160 000,00 MDL | Contract în pregătire | 24.02.2026 08:27 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.