Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1769675132814
Plicuri
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
444 616,00 MDL
Până la termen
expirat
11.02.2026 08:00 UTC
Loturi
15
Oferte depuse
48
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Plicuri
Parametrii achiziției
- CPV
- 30 › 30100000-0 · Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 444 616,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Inspectoratul General al Poliției · 444 616,00 MDL · 2026-01-29 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
29.01.2026 · 14:49 UTC
Clarificarea condițiilor
29.01.2026 → 04.02.2026 09:00 UTC
Se primesc oferte
04.02.2026 → 11.02.2026 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
12.02.2026
Executarea contractului
24.02.2026 → 30.12.2026 09:07 UTC
Obiectele achiziției 15
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Plicuri DL 111x220 mm alb sili | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 272 500 buc. |
| 2 | 2 | Plicuri LC/6, 114x162mm, kraft, gumate | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 18 buc. |
| 3 | 3 | Plicuri LC/6, 114x162mm, albe, sili | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 201 buc. |
| 4 | 4 | Plicuri LC/5, 162x229mm, albe, sili | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 120 000 buc. |
| 5 | 5 | Plicuri LC/5, 162x229mm, kraft, gumat | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 65 600 buc. |
| 6 | 6 | Plicuri TE/4, 280x400x40mm, kraft, cu burduf | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 2 500 buc. |
| 7 | 7 | Plicuri TE/4, 280x400mm, kraft, sili | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 17 500 buc. |
| 8 | 8 | Plicuri TC/4, 229x324mm, albe, sili | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 22 600 buc. |
| 9 | 9 | Plicuri TC/4, 229x324mm, kraft, sili | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 27 400 buc. |
| 10 | 10 | Plicuri TB/4, 250x353mm, kraft, sili | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 18 000 buc. |
| 11 | 11 | Plicuri TB/4 cu burduf, 250x353x40mm, kraft, sili | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 19 600 buc. |
| 12 | 12 | Plicuri TB/5, 190x260, kraft, sili | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 7 700 buc. |
| 13 | 13 | Plicuri antișoc A11 craft 100x165mm | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 300 buc. |
| 14 | 14 | Plicuri antișoc A12 craft 120x215mm | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 1 000 buc. |
| 15 | 15 | Plicuri antișoc A14 craft 180x265mm | 30100000-0 Maşini, echipament şi accesorii de birou, cu excepţia computerelor, a imprimantelor şi a mobilierului | 300 buc. |
Loturi 15
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Plicuri DL 111x220 mm alb sili | 89 925,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 2 | Plicuri LC/6, 114x162mm, kraft, gumate | 4 255,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 3 | Plicuri LC/6, 114x162mm, albe, sili | 50 250,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 4 | Plicuri LC/5, 162x229mm, albe, sili | 48 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 5 | Plicuri LC/5, 162x229mm, kraft, gumat | 26 240,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 6 | Plicuri TE/4, 280x400x40mm, kraft, cu burduf | 10 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 7 | Plicuri TE/4, 280x400mm, kraft, sili | 56 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 8 | Plicuri TC/4, 229x324mm, albe, sili | 20 340,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 9 | Plicuri TC/4, 229x324mm, kraft, sili | 24 660,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 10 | Plicuri TB/4, 250x353mm, kraft, sili | 21 600,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 11 | Plicuri TB/4 cu burduf, 250x353x40mm, kraft, sili | 63 700,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 12 | Plicuri TB/5, 190x260, kraft, sili | 22 946,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 13 | Plicuri antișoc A11 craft 100x165mm | 900,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 14 | Plicuri antișoc A12 craft 120x215mm | 4 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
| 15 | Plicuri antișoc A14 craft 180x265mm | 1 800,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 24.02.2026 → 30.12.2026 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
29.01.2026 14:49 UTC · SPECIFICATIA TECHNICA
Va rugam sa corectati specificatia technica pentru o evaluare corecta si o concurenta sanatoasa----in contecstul ca prromovati Mast-Goup company/
Ori se laga discu numai de MAST-GROUP.
Astfel prounem sa inserati
bucata disc ambalaj catridge (50 disc impregnate cu antibiotic) cu prezentarea dispenserului
pentru a opera cu crtridgele date
Răspunsul autorității: Buna ziua!
Vă rugăm să ne precizați la care lot vă referiți. Menționăm că, potrivit specificațiilor tehnice din licitația sus-menționată, nu sunt prevăzuți astfel de parametri.
Documente 5
- anunț de participare.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 29.01.2026 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 29.01.2026 · doar metadate · Original ↗
- caiet de sarcini.docx
- ds_bunuri_servicii_ (19).docx
- duae_ro_ (6).doc
Oferte depuse 48
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| F.P.C. TEHELAN S.R.L. | 5 | 25 693,33 MDL | În examinare | 11.02.2026 06:46 UTC |
| GVP MOLDOVA | 6 | 9 800,00 MDL | În examinare | 10.02.2026 09:24 UTC |
| Mic-Tan SRL | 9 | 13 700,00 MDL | În examinare | 05.02.2026 14:43 UTC |
| GVP MOLDOVA | 11 | 44 884,00 MDL | În examinare | 10.02.2026 09:25 UTC |
| F.P.C. TEHELAN S.R.L. | 4 | 48 000,00 MDL | În examinare | 11.02.2026 06:46 UTC |
| F.P.C. TEHELAN S.R.L. | 2 | 3 237,50 MDL | În examinare | 11.02.2026 06:45 UTC |
| Mic-Tan SRL | 8 | 11 865,00 MDL | În examinare | 05.02.2026 14:43 UTC |
| GVP MOLDOVA | 14 | 2 880,00 MDL | În examinare | 10.02.2026 09:26 UTC |
| Mic-Tan SRL | 7 | 52 500,00 MDL | În examinare | 05.02.2026 14:42 UTC |
| GVP MOLDOVA | 7 | 38 850,00 MDL | În examinare | 10.02.2026 09:24 UTC |
| GVP MOLDOVA | 5 | 19 548,80 MDL | În examinare | 10.02.2026 09:23 UTC |
| RADOP-OPT SRL | 10 | 12 150,00 MDL | În examinare | 11.02.2026 07:14 UTC |
| F.P.C. TEHELAN S.R.L. | 1 | 81 750,00 MDL | În examinare | 11.02.2026 06:45 UTC |
| Mic-Tan SRL | 1 | 65 854,17 MDL | În examinare | 05.02.2026 14:40 UTC |
| GVP MOLDOVA | 12 | 24 640,00 MDL | În examinare | 10.02.2026 09:26 UTC |
| F.P.C. TEHELAN S.R.L. | 8 | 17 703,33 MDL | În examinare | 11.02.2026 06:47 UTC |
| Mic-Tan SRL | 3 | 33 500,00 MDL | În examinare | 05.02.2026 14:41 UTC |
| RADOP-OPT SRL | 5 | 24 272,00 MDL | În examinare | 11.02.2026 07:14 UTC |
| RADOP-OPT SRL | 2 | 4 625,00 MDL | În examinare | 11.02.2026 07:14 UTC |
| Mic-Tan SRL | 6 | 8 333,33 MDL | În examinare | 05.02.2026 14:42 UTC |
| GVP MOLDOVA | 1 | 65 372,75 MDL | În examinare | 10.02.2026 09:21 UTC |
| GVP MOLDOVA | 2 | 3 052,50 MDL | În examinare | 10.02.2026 09:22 UTC |
| RADOP-OPT SRL | 1 | 70 850,00 MDL | În examinare | 11.02.2026 07:14 UTC |
| F.P.C. TEHELAN S.R.L. | 11 | 48 673,33 MDL | În examinare | 11.02.2026 06:47 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 48) | ||||
Decizii de atribuire 48
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| GVP MOLDOVA | 7 | 23 170,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.02.2026 12:51 UTC |
| RADOP-OPT SRL | 7 | 23 187,50 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 12:54 UTC |
| Mic-Tan SRL | 7 | 52 500,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 12:55 UTC |
| GVP MOLDOVA | 2 | 2 286,60 MDL | Câștigător desemnat | 26.02.2026 12:43 UTC |
| Mic-Tan SRL | 2 | 2 620,83 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 12:33 UTC |
| F.P.C. TEHELAN S.R.L. | 2 | 3 237,50 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 12:33 UTC |
| RADOP-OPT SRL | 2 | 4 625,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 12:34 UTC |
| GVP MOLDOVA | 5 | 18 033,44 MDL | Câștigător desemnat | 26.02.2026 12:47 UTC |
| Mic-Tan SRL | 5 | 18 040,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 12:43 UTC |
| RADOP-OPT SRL | 5 | 24 272,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 12:44 UTC |
| F.P.C. TEHELAN S.R.L. | 5 | 25 693,33 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 12:44 UTC |
| GVP MOLDOVA | 9 | 13 699,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.02.2026 12:54 UTC |
| Mic-Tan SRL | 9 | 13 700,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 13:04 UTC |
| F.P.C. TEHELAN S.R.L. | 9 | 18 495,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 13:04 UTC |
| RADOP-OPT SRL | 9 | 18 837,50 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 13:06 UTC |
| GVP MOLDOVA | 3 | 30 150,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.02.2026 12:45 UTC |
| Mic-Tan SRL | 3 | 33 500,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 12:36 UTC |
| F.P.C. TEHELAN S.R.L. | 3 | 41 875,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 12:36 UTC |
| RADOP-OPT SRL | 3 | 43 114,50 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 12:37 UTC |
| RADOP-OPT SRL | 12 | 5 370,75 MDL | Câștigător desemnat | 26.02.2026 13:02 UTC |
| GVP MOLDOVA | 12 | 5 390,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 13:28 UTC |
| GVP MOLDOVA | 13 | 444,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.02.2026 13:03 UTC |
| RADOP-OPT SRL | 13 | 1 087,50 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.02.2026 13:24 UTC |
| GVP MOLDOVA | 1 | 63 999,95 MDL | Câștigător desemnat | 26.02.2026 12:41 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 48) | ||||
Modificări oficiale 1
29.01.2026 11:02 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 15
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| GVP MOLDOVA | 1 | 63 999,95 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 12:42 UTC |
| GVP MOLDOVA | 2 | 2 286,60 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 12:44 UTC |
| GVP MOLDOVA | 3 | 30 150,00 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 12:46 UTC |
| GVP MOLDOVA | 4 | 34 990,00 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 12:47 UTC |
| GVP MOLDOVA | 5 | 18 033,44 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 12:48 UTC |
| GVP MOLDOVA | 6 | 8 320,00 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 12:50 UTC |
| GVP MOLDOVA | 7 | 23 170,00 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 12:51 UTC |
| GVP MOLDOVA | 8 | 11 860,48 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 12:53 UTC |
| GVP MOLDOVA | 9 | 13 699,00 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 12:54 UTC |
| GVP MOLDOVA | 10 | 9 720,00 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 12:57 UTC |
| GVP MOLDOVA | 11 | 35 817,04 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 13:01 UTC |
| RADOP-OPT SRL | 12 | 5 370,75 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 13:02 UTC |
| GVP MOLDOVA | 13 | 444,00 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 13:03 UTC |
| GVP MOLDOVA | 14 | 2 880,00 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 13:05 UTC |
| GVP MOLDOVA | 15 | 1 665,00 MDL | Contract în pregătire | 26.02.2026 13:06 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.