RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1769600664788

Servicii hoteliere, pentru cazarea membrilor delegațiilor și persoanelor oficiale străine

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
370 370,37 MDL
Până la termen
expirat
13.02.2026 13:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Servicii hoteliere, pentru cazarea membrilor delegațiilor și persoanelor oficiale străine

Parametrii achiziției

CPV
5555100000-1 · Servicii hoteliere
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
370 370,37 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
AGENŢIA ASIGURARE RESURSE ŞI ADMINISTRARE PATRIMONIU A MINISTERULUI APĂRĂRII · 370 370,37 MDL · 2026-01-28 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
28.01.2026 · 11:50 UTC
Clarificarea condițiilor
28.01.2026 → 09.02.2026 08:00 UTC
Se primesc oferte
09.02.2026 → 13.02.2026 13:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
13.02.2026
Executarea contractului
16.02.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC

Obiectele achiziției 9

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Cameră single în hotel de minim 3 stele. Pot fi incluse şi hoteluri de 4 şi 5 stele cu condiţia de a presta serviciile la un preţ echivalent 3 stele. Mic dejun inclus în prețul camerei. Cazare simultană a 5-20 persoane. Amplasarea hotelului în mun. Chișinău, în zona Centru/ Telecentru/Botanica. Parcare proprie (terestră/subterană), terenul adiacent estetic amenajat, căile de acces de calitate. Standard de referință: HG nr.101/2018. Se va indica preţul pentru persoană/zi.55100000-1
Servicii hoteliere
1 pers.
21Agentul economic va indica prețul pentru alimentare cu meniul de perspectivă (se anexează la ofertă). Prânz – aperitive/salată, supă, carne/pește, garnitură, desert, apă/suc, pâine, cafea/ceai. Se va oferi mâncarea de calitate înaltă, meniuri variate, inclusiv cele vegetariene. Alimentarea persoanelor în incinta hotelului unde sunt cazați cu un meniu variat. Terasa externă, bucătăria (proprie) și restaurant. Se va indica preţul pentru persoană/zi.55100000-1
Servicii hoteliere
1 pers.
31Agentul economic va indica prețul pentru alimentare cu meniul de perspectivă (se anexează la ofertă). Cină – aperitive/salată, carne/pește, garnitură, desert, apă/suc, pâine, cafea/ceai, cupă de vin. Se va oferi mâncarea de calitate înaltă, meniuri variate, inclusiv cele vegetariene. Alimentarea persoanelor în incinta hotelului unde sunt cazați cu un meniu variat. Terasa externă, bucătăria (proprie) și restaurant. Se va indica preţul pentru persoană/zi.55100000-1
Servicii hoteliere
1 pers.
41Agentul economic va indica prețul pentru alimentare cu meniul de perspectivă (se anexează la ofertă). Masă oficială – min.4 tipuri de:- gustări reci;- felul principal carne/pește; - garnituri; - deserturi. Pâine, suc/apă, ceai/cafea, cupă de vin. Se va oferi mâncarea de calitate înaltă, meniuri variate, inclusiv cele vegetariene. Alimentarea persoanelor în incinta hotelului unde sunt cazați cu un meniu variat. Terasa externă, bucătăria (proprie) și restaurant. Se va indica preţul pentru persoană/zi.55100000-1
Servicii hoteliere
1 pers.
52Cameră single în hotel de minim 4 stele. Pot fi incluse şi hoteluri de 5 stele cu condiţia de a presta serviciile la un preţ echivalent 4 stele. Mic dejun inclus în prețul camerei. Cazare simultană a 5-10 persoane. Amplasarea hotelului în mun. Chișinău, în zona Centru în apropierea bulevardului Ştefan cel Mare. Parcare proprie (terestră/subterană), terenul adiacent estetic amenajat, căile de acces de calitate. Standard de referință: HG nr.101/2018. Se va indica preţul pentru persoană/zi.55100000-1
Servicii hoteliere
1 pers.
62Cameră lux în hotel de minim 4 stele. Pot fi incluse şi hoteluri de 5 stele cu condiţia de a presta serviciile la un preţ echivalent 4 stele. Mic dejun inclus în prețul camerei. Cazare simultană a 5-10 persoane. Amplasarea hotelului în mun. Chișinău, în zona Centru în apropierea bulevardului Ştefan cel Mare. Parcare proprie (terestră/subterană), terenul adiacent estetic amenajat, căile de acces de calitate. Standard de referință: HG nr.101/2018. Se va indica preţul pentru persoană/zi.55100000-1
Servicii hoteliere
1 pers.
72Agentul economic va indica prețul pentru alimentare cu meniul de perspectivă (se anexează la ofertă). Prânz – aperitive/salată, supă, carne/pește, garnitură, desert, apă/suc, pâine, cafea/ceai. Se va oferi mâncarea de calitate înaltă, meniuri variate, inclusiv cele vegetariene. Alimentarea persoanelor în incinta hotelului unde sunt cazați cu un meniu variat. Terasa externă, bucătăria (proprie) și restaurant. Se va indica preţul pentru persoană/zi.55100000-1
Servicii hoteliere
1 pers.
82Agentul economic va indica prețul pentru alimentare cu meniul de perspectivă (se anexează la ofertă). Cină – aperitive/salată, carne/pește, garnitură, desert, apă/suc, pâine, cafea/ceai, cupă de vin. Se va oferi mâncarea de calitate înaltă, meniuri variate, inclusiv cele vegetariene. Alimentarea persoanelor în incinta hotelului unde sunt cazați cu un meniu variat. Terasa externă, bucătăria (proprie) și restaurant. Se va indica preţul pentru persoană/zi.55100000-1
Servicii hoteliere
1 pers.
92Agentul economic va indica prețul pentru alimentare cu meniul de perspectivă (se anexează la ofertă). Masă oficială – min.4 tipuri de: - gustări reci; - felul principal carne/pește; - garnituri; - deserturi. Pâine, suc/apă, ceai/cafea, cupă de vin. Se va oferi mâncarea de calitate înaltă, meniuri variate, inclusiv cele vegetariene. Alimentarea persoanelor în incinta hotelului unde sunt cazați cu un meniu variat. Terasa externă, bucătăria (proprie) și restaurant. Se va indica preţul pentru persoană/zi.55100000-1
Servicii hoteliere
1 pers.

Loturi 2

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Servicii hoteliere 3 stele295 370,37 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
16.02.2026 → 31.12.2026Atribuit
2Servicii hoteliere 4 stele75 000,00 MDLmun.Chişinău
şos.Hînceşti 84
16.02.2026 → 31.12.2026Atribuit

Documente 4

  • DUAE.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire28.01.2026
  • Documentatia standard servcii hotel.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire28.01.2026
  • Anunt de participare servicii hotel.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire28.01.2026
  • Documentatia standard servcii hotel.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire28.01.2026

Oferte depuse 2

OfertantLotValoareaStatusPublicat
I.M."Leutis" SRL1295 370,37 MDLÎn examinare11.02.2026 10:04 UTC
I.M."Leutis" SRL275 000,00 MDLÎn examinare11.02.2026 10:07 UTC

Decizii de atribuire 2

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 2

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
I.M."Leutis" SRL1295 370,37 MDLContract în pregătire20.02.2026 11:34 UTC
I.M."Leutis" SRL275 000,00 MDLContract în pregătire20.02.2026 11:34 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.