RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1769075704236

Verificarea metrologică (periodică) a dispozitivelor medicale pentru anul 2026

Завершена Закупка малой стоимости (микро) ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
142 207,00 MDL
До дедлайна
истёк
30.01.2026 10:30 UTC
Лоты
23
Поданные предложения
48
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Verificarea metrologică (periodică) a dispozitivelor medicale pentru anul 2026

Параметры закупки

CPV
7171700000-5 · Servicii de monitorizare şi de control
Категория
Услуги
Тип процедуры
Закупка малой стоимости (микро)
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
142 207,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
IMSP Institutul de Ftiziopneumologie "Chiril Draganiuc" · 142 207,00 MDL · 2026-01-22 → 2026-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
22.01.2026 · 10:03 UTC
Разъяснение условий
22.01.2026 → 26.01.2026 10:30 UTC
Принимают предложения
26.01.2026 → 30.01.2026 10:30 UTC
Определение победителя
30.01.2026
Исполнение контракта
02.02.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC

Предметы закупки 23

#ЛотПредметы закупкиCPVКоличество
11Aparat de cântărit cu funcţionare neautomată până la 500 kg inclusiv71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
11 шт.
22ACFN Aparat de cântărit cu funcționare neautomată clasa I/II pentru fiecare nivel de măsurare71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
4 шт.
33Higrometru psihometric71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
21 шт.
44Termometru din sticlă cu lichid cu valoarea diviziunii>0,271700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
46 шт.
55Pompă de infuzie cu seringă71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
47 шт.
66Monitor pacient71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
10 шт.
77Dispozitiv electrochirurgie înaltă frecvență71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
1 шт.
88Dispozitiv de respirație artificială71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
10 шт.
99Dispozitiv de resuscitare prin defibrilare externă71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
2 шт.
1010Electrocardiograf71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
6 шт.
1111Pulsoximetru71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
48 шт.
1212Dispozitiv de măsurare a presiunii arteriale neinvazive71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
26 шт.
1313Centrifugă de laborator71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
4 шт.
1414Manometre de toate tipurile 71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
3 шт.
1515Manometre cu contacte electrice 71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
3 шт.
1616Greutăţi de lucru (clasa Ml pînă la 500 g, pentru 0 unitate)71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
32 шт.
1717Ultrasonograf diagnostic71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
2 шт.
1818Analizator de Gaze Bobi camera71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
1 шт.
1919ACFN Balanța de laborator71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
3 шт.
2020Congelator pentru laborator 60-86°C71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
3 шт.
2121Termometru digital71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
64 шт.
2222Analizator medical semi-automat71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
3 шт.
2323Analizator Biochimic automat71700000-5
Servicii de monitorizare şi de control
1 шт.

Лоты 23

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Aparat de cântărit cu funcţionare neautomată până la 500 kg inclusiv2 420,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
2ACFN Aparat de cântărit cu funcționare neautomată clasa I/II pentru fiecare nivel de măsurare4 670,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
3Higrometru psihometric1 590,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
4Termometru din sticlă cu lichid cu valoarea diviziunii>0,22 680,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
5Pompă de infuzie cu seringă21 960,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
6Monitor pacient22 100,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
7Dispozitiv electrochirurgie înaltă frecvență2 565,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
8Dispozitiv de respirație artificială15 110,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
9Dispozitiv de resuscitare prin defibrilare externă3 915,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
10Electrocardiograf8 500,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
11Pulsoximetru8 160,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
12Dispozitiv de măsurare a presiunii arteriale neinvazive1 015,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
13Centrifugă de laborator2 720,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
14Manometre de toate tipurile 180,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
15Manometre cu contacte electrice 310,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
16Greutăţi de lucru (clasa Ml pînă la 500 g, pentru 0 unitate)3 780,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
17Ultrasonograf diagnostic5 360,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
18Analizator de Gaze Bobi camera1 260,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
19ACFN Balanța de laborator4 390,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
20Congelator pentru laborator 60-86°C4 030,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
21Termometru digital22 020,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
22Analizator medical semi-automat2 105,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено
23Analizator Biochimic automat1 367,00 MDLmun.Chişinău
Str.Constantin Vîrnav 13
02.02.2026 → 31.12.2026Присуждено

Документы 3

  • anunt de participare verificare metrologică periodică.docx
    только метаданныеОбъявление о закупке22.01.2026
  • anexa nr. 2 dec eligibilitate.docx
    только метаданныеКритерии допуска22.01.2026
  • anunt de participare metrologie 2026.pdf
    только метаданныеОбъявление о закупке22.01.2026

Поданные предложения 48

УчастникЛотСуммаСтатусОпубликовано
ETALONLAB175 896,00 MDLНа рассмотрении29.01.2026 13:02 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"13 113,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 07:17 UTC
AMS-2000 SRL1119 200,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 06:38 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"43 358,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 07:18 UTC
ETALONLAB224 509,00 MDLНа рассмотрении29.01.2026 13:02 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"137 420,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 07:21 UTC
ETALONLAB624 250,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 08:33 UTC
ETALONLAB122 184,00 MDLНа рассмотрении29.01.2026 13:02 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"164 864,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 07:22 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"1119 536,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 07:21 UTC
MEIN MED224 440,00 MDLНа рассмотрении29.01.2026 18:34 UTC
ETALONLAB232 295,00 MDLНа рассмотрении29.01.2026 13:02 UTC
AMS-2000 SRL109 282,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 06:37 UTC
MEIN MED544 885,00 MDLНа рассмотрении29.01.2026 18:31 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"31 974,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 07:18 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"194 497,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 07:23 UTC
MEIN MED137 120,00 MDLНа рассмотрении29.01.2026 18:33 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"224 515,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 07:24 UTC
ETALONLAB109 324,00 MDLНа рассмотрении29.01.2026 13:02 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"181 873,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 07:22 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"109 312,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 07:20 UTC
MEIN MED122 080,00 MDLНа рассмотрении29.01.2026 18:33 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"546 906,00 MDLНа рассмотрении30.01.2026 07:19 UTC
MEIN MED94 300,00 MDLНа рассмотрении29.01.2026 18:32 UTC
Показать ещё (24 / 48)

Решения о присуждении 48

ПоставщикЛотСуммаСтатусОпубликовано
ETALONLAB
Документы решения: decizie de atribuire metrologie 2026.pdf ↗
72 800,00 MDLПобедитель определён24.02.2026 12:30 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"72 809,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
AMS-2000 SRL
Документы решения: decizie de atribuire metrologie 2026.pdf ↗
175 890,00 MDLПобедитель определён24.02.2026 12:54 UTC
ETALONLAB175 896,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
ETALONLAB
Документы решения: decizie de atribuire metrologie 2026.pdf ↗
94 200,00 MDLПобедитель определён24.02.2026 12:34 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"94 288,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
MEIN MED94 300,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
AMS-2000 SRL
Документы решения: decizie de atribuire metrologie 2026.pdf ↗
1119 200,00 MDLПобедитель определён24.02.2026 12:37 UTC
ETALONLAB1119 488,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
MEIN MED1119 536,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"1119 536,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"
Документы решения: decizie de atribuire metrologie 2026.pdf ↗
14219,00 MDLПобедитель определён24.02.2026 12:44 UTC
MEIN MED
Документы решения: decizie de atribuire metrologie 2026.pdf ↗
108 400,00 MDLПобедитель определён24.02.2026 12:35 UTC
AMS-2000 SRL109 282,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"109 312,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
ETALONLAB109 324,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
MEIN MED
Документы решения: decizie de atribuire metrologie 2026.pdf ↗
224 440,00 MDLПобедитель определён24.02.2026 13:08 UTC
ETALONLAB224 509,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"224 515,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"
Документы решения: decizie de atribuire metrologie 2026.pdf ↗
43 358,00 MDLПобедитель определён24.02.2026 12:23 UTC
MEIN MED
Документы решения: decizie de atribuire metrologie 2026.pdf ↗
204 200,00 MDLПобедитель определён24.02.2026 13:03 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"204 401,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
MEIN MED
Документы решения: decizie de atribuire metrologie 2026.pdf ↗
231 700,00 MDLПобедитель определён24.02.2026 13:09 UTC
ETALONLAB232 295,00 MDLИтог не раскрыт30.01.2026 10:30 UTC
Показать ещё (24 / 48)

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Контракты 21

ПоставщикЛотПрисуждённая суммаСтатусОпубликовано
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"13 113,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:18 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"210 208,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:20 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"31 974,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:22 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"43 358,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:24 UTC
MEIN MED544 885,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:26 UTC
AMS-2000 SRL624 000,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:28 UTC
ETALONLAB72 800,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:31 UTC
MEIN MED108 400,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:35 UTC
AMS-2000 SRL1119 200,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:37 UTC
MEIN MED122 080,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:41 UTC
MEIN MED137 120,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:43 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"14219,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:44 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"15387,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:50 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"164 864,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:52 UTC
AMS-2000 SRL175 890,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:55 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"181 873,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:57 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"194 497,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 12:59 UTC
MEIN MED204 200,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 13:04 UTC
I.S. "Centrul de Metrologie Aplicata si Certificare"2137 632,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 13:06 UTC
MEIN MED224 440,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 13:08 UTC
MEIN MED231 700,00 MDLДоговор в подготовке24.02.2026 13:10 UTC

Сумму договора источник не публикует — показана сумма решения о присуждении.