RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1768815271147

Lucrări de reparație curentă a unei porțiuni de drum L-361 în beton asfalt s. Sinerști r-ul Ungheni

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 523 350,00 MDL
Până la termen
expirat
06.02.2026 09:34 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Lucrări de reparație curentă a unei porțiuni de drum L-361 în beton asfalt s. Sinerști r-ul Ungheni

Parametrii achiziției

CPV
4545230000-8 · Lucrări de construcţii de conducte, de linii de comunicaţii şi electrice, de autostrăzi, de şosele, de aerodromuri şi de căi ferate; lucrări de nivelare
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
1 523 350,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
PRIMARIA COM.SINESTI · 1 523 350,00 MDL · 2026-01-19 → 2026-02-11 · Lucrări de reparație curentă a unei porțiuni de drum L-361 în beton asfalt s. Sinerști r-ul Ungheni
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
09.02.2026 · 15:00 UTC
Clarificarea condițiilor
19.01.2026 → 30.01.2026 09:34 UTC
Se primesc oferte
30.01.2026 → 06.02.2026 09:34 UTC
Desemnarea câștigătorului
09.02.2026
Executarea contractului
09.02.2026 → 01.07.2026 09:42 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Lucrări de reparație curentă a unei porțiuni de drum L-361 în beton asfalt s. Sinerști r-ul Ungheni 45233142-6
Lucrări de reparare a drumurilor
300 m liniar

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Lucrări de reparație curentă a unei porțiuni de drum L-361 în beton asfalt s. Sinerști r-ul Ungheni 1 523 350,00 MDLmun.Ungheni
satul Sinești raionul Ungheni
09.02.2026 → 01.07.2026Atribuit

Întrebări și răspunsuri 1

19.01.2026 15:16 UTC · Caiet de sarcini desfășurat.
Bună ziua stimată AC. Vă rugăm să publicați caietul de sarcini desfășurat
Răspunsul autorității: Buna ziua multumim de clarificare îl atașăm, sa scapat automat

Documente 6

  • 202601191135_Anunt de participare 2026.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire19.01.2026
  • 202601191135_Sinesti drum Caiet de sarcini drum 2026.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire21.01.2026
    Documente cu același titlu: 2
  • 202601191135_202512121102_202308091407_duae.doc Sinesti (7) 2025 (1).doc
    doar metadateDocumentația de atribuire19.01.2026
  • 202601191135_202308091407_doc standart (1).docx 2023 (8).docx
    doar metadateDocumentația de atribuire19.01.2026
  • Sinesti drum Caiet de sarcini desfasurat.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire21.01.2026

Oferte depuse 4

OfertantValoareaStatusPublicat
SRL Balt Cons1 386 543,51 MDLÎn examinare05.02.2026 10:42 UTC
Aedificator1 351 562,59 MDLÎn examinare06.02.2026 07:45 UTC
SRL "Javelin N.A."1 476 372,44 MDLÎn examinare03.02.2026 13:31 UTC
SA Drumuri Straseni1 423 193,17 MDLÎn examinare06.02.2026 07:56 UTC

Decizii de atribuire 4

FurnizorValoareaStatusPublicat
SRL "Javelin N.A."1 249 900,00 MDLCâștigător desemnat10.02.2026 08:07 UTC
SRL Balt Cons1 250 000,00 MDLRezultat nedivulgat09.02.2026 12:18 UTC
SA Drumuri Straseni1 351 500,00 MDLRezultat nedivulgat09.02.2026 12:18 UTC
Aedificator1 351 562,59 MDLRezultat nedivulgat09.02.2026 12:18 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
SRL "Javelin N.A."1 249 900,00 MDLContract în pregătire10.02.2026 11:59 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.