Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1768295594293
achizitionarea apei potabile
Anulată
Atribuire directă
·Criteriu de atribuire: Doar prețul
Motivul anulării
Sursa oficială nu conține motivul (marcaj tehnic).
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
12 448,33 MDL
Până la termen
Fără termen
Pentru acest tip de achiziție nu se publică un termen deschis de depunere
Loturi
1
Oferte depuse
Nu se publică
Sursa publică ofertele doar după stabilirea rezultatelor
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
apa potabila in butelii de 19litri
Parametrii achiziției
- CPV
- 41 › 41110000-3 · Apă potabilă
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Atribuire directă
- Criteriu de atribuire
- Doar prețul
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 12 448,33 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- MINISTERUL MEDIULUI · 12 448,33 MDL · 2025-10-13 → 2026-01-13 · Achizitionarea apei potabile
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
13.01.2026 · 09:20 UTC
Se primesc oferte
01.10.2025
Desemnarea câștigătorului
13.01.2026
Executarea contractului
13.10.2025 → 31.12.2025 09:17 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | apa potabila butelii 19 litri | 41110000-3 Apă potabilă | 194 butoiaș |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | achizitionarea apei potabile - | 12 448,33 MDL | mun.Chişinău Stefan cel Mare si Sfant bd. nr.162 | 13.10.2025 → 31.12.2025 | Anulată |
Documente 1
- 202601131114_Ministerul Mediului CONTRACT APA 2025.signed (1).semnat (1).signed (1).signed.pdf
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| CASA COMERCIALA "AQUATRADE" S.R.L. Prețurile unitare ale câștigătorului: 12 448,33 MDL/butoiaș | 12 448,33 MDL Suma fără TVA: 14 938,00 | În examinare | 13.01.2026 09:18 UTC |
Modificări oficiale 1
13.01.2026 09:20 UTC · Anulare · Anunț de participare
nu s-a anexat contractul
string