RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1767347005409

Stații de lucru. Monitoare 27”

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
140 000,00 MDL
Până la termen
expirat
09.01.2026 13:30 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
6
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Stații de lucru. Monitoare 27”

Parametrii achiziției

CPV
3030200000-1 · Echipament şi accesorii pentru computer
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
140 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Aeroportul International Chisinau · 140 000,00 MDL · 2026-01-02 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
02.01.2026 · 09:57 UTC
Clarificarea condițiilor
02.01.2026 → 06.01.2026 08:00 UTC
Se primesc oferte
06.01.2026 → 09.01.2026 13:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
09.01.2026
Executarea contractului
19.01.2026 → 15.02.2026 09:55 UTC

Obiectele achiziției 2

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Stații de lucru (PC)30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
5 buc.
22Monitoare 27”30200000-1
Echipament şi accesorii pentru computer
10 buc.

Loturi 2

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Stații de lucru (PC)86 000,00 MDLmun.Chişinău
bd. Dacia, 80/3
19.01.2026 → 15.02.2026Atribuit
2Monitoare 27”54 000,00 MDLmun.Chişinău
bd. Dacia, 80/3
19.01.2026 → 15.02.2026Atribuit

Documente 15

  • 1.1 anunț de participare.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire02.01.2026
    Documente cu același titlu: 3
  • 2-declarație privind valabilitatea oferte anexa 8.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire02.01.2026
  • 3-documente standart anexa 5.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire02.01.2026
  • 4-garanție de ofertă anexa 9.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire02.01.2026
  • 5-garanția de bună execuție anexa 10.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire02.01.2026
  • 6-model - contract.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire02.01.2026
  • 7-specificații tehnice anexa 22.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire02.01.2026
    Documente cu același titlu: 3
  • 8-specificatia de pret anexa 23.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire02.01.2026
    Documente cu același titlu: 3
  • 9-cerere de participare anexa 7.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire02.01.2026

Oferte depuse 6

OfertantLotValoareaStatusPublicat
Evrinet241 250,00 MDLÎn examinare06.01.2026 14:04 UTC
INNOVA SECURITY283 980,00 MDLÎn examinare09.01.2026 13:29 UTC
Evrinet185 000,00 MDLÎn examinare06.01.2026 14:04 UTC
INNOVA SECURITY132 450,00 MDLÎn examinare09.01.2026 13:29 UTC
BTS PRO251 600,00 MDLÎn examinare09.01.2026 08:51 UTC
BTS PRO183 002,50 MDLÎn examinare09.01.2026 08:51 UTC

Decizii de atribuire 6

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
Evrinet241 250,00 MDLCâștigător desemnat22.01.2026 06:57 UTC
BTS PRO251 600,00 MDLRezultat nedivulgat09.01.2026 13:30 UTC
INNOVA SECURITY283 980,00 MDLRezultat nedivulgat09.01.2026 13:30 UTC
INNOVA SECURITY132 450,00 MDLOfertele au fost respinse22.01.2026 06:56 UTC
BTS PRO183 002,50 MDLCâștigător desemnat22.01.2026 06:56 UTC
Evrinet185 000,00 MDLRezultat nedivulgat09.01.2026 13:30 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 2

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
BTS PRO183 002,50 MDLContract în pregătire22.01.2026 06:57 UTC
Evrinet241 250,00 MDLContract în pregătire22.01.2026 06:57 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.