RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1766398067070

Закупка продуктов питания для ПУ ТЛ им.Михаила Чакира мун.Чадыр Лунга на первое полугодие 2026 г

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
520 046,00 MDL
Până la termen
expirat
30.12.2025 10:00 UTC
Loturi
9
Oferte depuse
21
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Закупка продуктов питания для ПУ ТЛ им.Михаила Чакира мун.Чадыр Лунга на первое полугодие 2026 г

Parametrii achiziției

CPV
1515800000-6 · Различые продукты питания
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
520 046,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Заявки будут получены через электронную платформу для закупок
Finanțare
Institutia Publica Liceul Teoretic "Mihail Ceachir" mun. Ceadir-Lunga · 520 046,00 MDL · 2025-12-22 → 2026-08-30
Criterii de eligibilitate
Общие правила о гражданстве и происхождении, а также другие критерии приемлемости перечислены в Практическом руководстве по контрактным процедурам для внешних действий ЕС (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
22.12.2025 · 11:06 UTC
Clarificarea condițiilor
22.12.2025 → 27.12.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
27.12.2025 → 30.12.2025 10:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
31.12.2025
Executarea contractului
02.01.2026 → 30.08.2026 10:01 UTC

Obiectele achiziției 53

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Хлеб из цельнозерновой муки15800000-6
Различые продукты питания
4 400 buc.
21Хлеб из пшеничной муки15800000-6
Различые продукты питания
100 buc.
31Булочка створожным кремом м смородиной15800000-6
Различые продукты питания
2 400 buc.
41Булочка с маком15800000-6
Различые продукты питания
1 920 buc.
51Булочка с яблоком15800000-6
Различые продукты питания
1 920 buc.
62Кефир15800000-6
Различые продукты питания
1 900 buc.
72Молоко15800000-6
Различые продукты питания
1 130 l
82Сметана15800000-6
Различые продукты питания
230 buc.
92Творог15800000-6
Различые продукты питания
1 130 buc.
102Масло сливочное15800000-6
Различые продукты питания
180 kg
112Йогурт натуральный15800000-6
Различые продукты питания
4 800 buc.
123Сыр твердых сортов(Российский,Гауда)15800000-6
Различые продукты питания
180 kg
134Мясо телятины(охлажденное)15800000-6
Различые продукты питания
230 kg
145Мясо свиное(охлажденное)15800000-6
Различые продукты питания
470 kg
156Филе куриное охлажденное без косточки15800000-6
Различые продукты питания
560 kg
166Бедро куриное без кости без кожи15800000-6
Различые продукты питания
840 kg
177Гречка15800000-6
Различые продукты питания
350 kg
187Крупа кукурузная15800000-6
Различые продукты питания
190 kg
197Крупа манная15800000-6
Различые продукты питания
90 kg
207Рис круглый Bob cu Bob15800000-6
Различые продукты питания
190 kg
217Рис пропаренный15800000-6
Различые продукты питания
120 kg
227Хлопья овсяные 7 злаков15800000-6
Различые продукты питания
210 kg
237Булгур15800000-6
Различые продукты питания
160 kg
247Арнаутка15800000-6
Различые продукты питания
140 kg
Afișați mai multe (24 / 53)

Loturi 9

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Хлебобулочные изделия60 000,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Bugeacului,nr.197
02.01.2026 → 30.08.2026Atribuit
2Молочные продукты137 679,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Bugeacului,nr.197
02.01.2026 → 30.08.2026Atribuit
3Сыр 21 600,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Bugeacului,nr.197
02.01.2026 → 30.08.2026Atribuit
4Мясо телятины32 200,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Bugeacului,nr.197
02.01.2026 → 30.08.2026Atribuit
5Мясо свиное47 000,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Bugeacului,nr.197
02.01.2026 → 30.08.2026Atribuit
6Мясо птицы93 800,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Bugeacului,nr.197
02.01.2026 → 30.08.2026Atribuit
7Крупы42 715,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Bugeacului,nr.197
02.01.2026 → 30.08.2026Atribuit
8Разные продукты питания52 852,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Bugeacului,nr.197
02.01.2026 → 30.08.2026Atribuit
9Замороженная рыба32 200,00 MDLмун.Чадыр-Лунга
mun.Ceadir-Lunga ,str. Bugeacului,nr.197
02.01.2026 → 30.08.2026Atribuit

Documente 3

  • new anunt_de_participare_bunuri_si_servicii_1_26.semnat.pdf
    doar metadateAnunț de participare22.12.2025
  • ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 .docx
    doar metadateAnunț de participare22.12.2025
  • duae_ro_0.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire22.12.2025

Oferte depuse 21

OfertantLotValoareaStatusPublicat
UNIVERSALCOOP154 796,00 MDLÎn examinare30.12.2025 06:50 UTC
SRL SLAVENA LUX733 960,83 MDLÎn examinare29.12.2025 15:16 UTC
FPC "Serviabil" SRL324 300,00 MDLÎn examinare29.12.2025 22:32 UTC
AO IUGINTERTRANS154 713,84 MDLÎn examinare29.12.2025 21:27 UTC
SRL BAGUETTE545 434,90 MDLÎn examinare27.12.2025 10:23 UTC
SRL SLAVENA LUX841 415,75 MDLÎn examinare29.12.2025 15:17 UTC
SRL BAGUETTE844 909,50 MDLÎn examinare27.12.2025 10:29 UTC
SRL SLAVENA LUX537 188,75 MDLÎn examinare29.12.2025 15:15 UTC
SRL BAGUETTE432 200,00 MDLÎn examinare27.12.2025 10:23 UTC
"Premium Catering" SRL690 510,00 MDLÎn examinare29.12.2025 14:46 UTC
FPC "Serviabil" SRL2150 898,15 MDLÎn examinare29.12.2025 22:31 UTC
"Premium Catering" SRL537 247,50 MDLÎn examinare29.12.2025 14:46 UTC
SRL BAGUETTE942 332,00 MDLÎn examinare27.12.2025 10:25 UTC
SRL SLAVENA LUX937 983,33 MDLÎn examinare29.12.2025 15:17 UTC
SRL BAGUETTE6103 138,00 MDLÎn examinare27.12.2025 10:24 UTC
SRL BAGUETTE323 250,60 MDLÎn examinare27.12.2025 10:22 UTC
SRL SLAVENA LUX426 066,67 MDLÎn examinare29.12.2025 15:15 UTC
SRL SLAVENA LUX317 698,50 MDLÎn examinare29.12.2025 15:14 UTC
SRL SLAVENA LUX688 914,00 MDLÎn examinare29.12.2025 15:15 UTC
"Premium Catering" SRL426 277,50 MDLÎn examinare29.12.2025 14:45 UTC
SRL BAGUETTE735 164,25 MDLÎn examinare27.12.2025 10:24 UTC

Decizii de atribuire 21

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
SRL SLAVENA LUX425 100,67 MDLCâștigător desemnat06.01.2026 09:49 UTC
"Premium Catering" SRL425 311,00 MDLRezultat nedivulgat31.12.2025 12:37 UTC
SRL BAGUETTE432 200,00 MDLRezultat nedivulgat31.12.2025 12:37 UTC
SRL SLAVENA LUX687 038,00 MDLCâștigător desemnat06.01.2026 09:50 UTC
"Premium Catering" SRL687 633,00 MDLRezultat nedivulgat31.12.2025 12:37 UTC
SRL BAGUETTE6103 138,00 MDLRezultat nedivulgat31.12.2025 12:37 UTC
SRL SLAVENA LUX733 960,83 MDLCâștigător desemnat06.01.2026 09:51 UTC
SRL BAGUETTE735 164,25 MDLRezultat nedivulgat31.12.2025 12:37 UTC
SRL SLAVENA LUX841 415,75 MDLCâștigător desemnat06.01.2026 09:53 UTC
SRL BAGUETTE844 909,50 MDLRezultat nedivulgat31.12.2025 12:37 UTC
SRL SLAVENA LUX317 266,50 MDLCâștigător desemnat06.01.2026 09:43 UTC
FPC "Serviabil" SRL317 400,00 MDLRezultat nedivulgat31.12.2025 12:37 UTC
SRL BAGUETTE323 250,60 MDLRezultat nedivulgat31.12.2025 12:37 UTC
FPC "Serviabil" SRL2150 898,15 MDLCâștigător desemnat06.01.2026 09:42 UTC
"Premium Catering" SRL535 249,75 MDLCâștigător desemnat06.01.2026 09:50 UTC
SRL SLAVENA LUX535 250,00 MDLRezultat nedivulgat31.12.2025 12:37 UTC
SRL BAGUETTE545 434,90 MDLRezultat nedivulgat31.12.2025 12:37 UTC
AO IUGINTERTRANS153 513,84 MDLCâștigător desemnat06.01.2026 09:41 UTC
UNIVERSALCOOP153 596,00 MDLRezultat nedivulgat31.12.2025 12:37 UTC
SRL SLAVENA LUX937 983,33 MDLCâștigător desemnat06.01.2026 09:53 UTC
SRL BAGUETTE942 332,00 MDLRezultat nedivulgat31.12.2025 12:37 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 9

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
SRL SLAVENA LUX937 983,33 MDLContract în pregătire06.01.2026 10:00 UTC
SRL SLAVENA LUX841 415,75 MDLContract în pregătire06.01.2026 10:00 UTC
SRL SLAVENA LUX733 960,83 MDLContract în pregătire06.01.2026 10:01 UTC
AO IUGINTERTRANS153 513,84 MDLContract în pregătire06.01.2026 13:51 UTC
FPC "Serviabil" SRL2150 898,15 MDLContract în pregătire06.01.2026 13:52 UTC
SRL SLAVENA LUX317 266,50 MDLContract în pregătire06.01.2026 13:53 UTC
SRL SLAVENA LUX425 100,67 MDLContract în pregătire06.01.2026 13:54 UTC
"Premium Catering" SRL535 249,75 MDLContract în pregătire06.01.2026 13:54 UTC
SRL SLAVENA LUX687 038,00 MDLContract în pregătire06.01.2026 13:55 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.