Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1766151833358
Creșterea mobilității și accesului sigur în orașul Căinari prin modernizarea infrastructurii rutiere locale (str. Gr.Meșină , La Mori și str.Alexandru cel Bun)”
Nu a avut loc
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
6 355 090,00 MDL
Până la termen
expirat
11.01.2026 15:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
0
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Nu s-au depus oferte
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Creșterea mobilității și accesului sigur în orașul Căinari prin modernizarea infrastructurii rutiere locale (str. Gr.Meșină , La Mori și str.Alexandru cel Bun)”
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 6 355 090,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primaria orasului Cainari · 6 355 090,00 MDL · 2025-12-19 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
11.01.2026 · 15:00 UTC
Clarificarea condițiilor
19.12.2025 → 02.01.2026 14:00 UTC
Se primesc oferte
02.01.2026 → 11.01.2026 15:00 UTC
Executarea contractului
15.01.2026 → 30.12.2026 13:50 UTC
Obiectele achiziției 2
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Reparația capitală a străzii Gr.Meșină, a stradelelor Gr.Meșină Nr.1 și Gr.Meșină Nr.2 din or.Căinari(PC00+00,00-PC03+35,00)” Etapa II Sectorul I | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 buc. |
| 2 | 2 | Reparația capitală a str. La Mori cu lungimea de 0,120 km și a str. Alexandru cel Bun cu lungimea de 0,120 km din or.Căinari, r-nul Căușeni” | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 buc. |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Reparația capitală a străzii Gr.Meșină, a stradelelor Gr.Meșină Nr.1 și Gr.Meșină Nr.2 din or.Căinari(PC00+00,00-PC03+35,00)” Etapa II Sectorul I Reparația capitală a străzii Gr.Meșină, a stradelelor Gr.Meșină Nr.1 și Gr.Meșină Nr.2 din or.Căinari(PC00+00,00-PC03+35,00)”
Etapa II Sectorul I
| 4 062 740,00 MDL | or.Căinari or.Cainari str.C.Negraia 8 | 15.01.2026 → 30.12.2026 | Nereușită |
| 2 | Reparația capitală a str. La Mori cu lungimea de 0,120 km și a str. Alexandru cel Bun cu lungimea de 0,120 km din or.Căinari, r-nul Căușeni” | 2 292 350,00 MDL | or.Căinari or.Cainari str.C.Negraia 8 | 15.01.2026 → 30.12.2026 | Nereușită |
Documente 5
- anunt_de_participare drum (3).signed.pdf
- caiet-de-sarcini-formular-de-deviz.signed.pdf
- documentația standart drum.signed.pdf
- duae drum.signed.pdf
- anunt_de_participare modificat drum.docx 29.12.2025.signed (1).pdf
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | — | Nu s-au depus oferte | 11.01.2026 15:00 UTC | |
| 2 | — | Nu s-au depus oferte | 11.01.2026 15:00 UTC |
Modificări oficiale 1
29.12.2025 13:30 UTC
General change of Contract Notice