Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1765283992920
Servicii medicale pe anul 2026
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
200 000,00 MDL
Până la termen
expirat
15.12.2025 09:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
6
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Servicii medicale pe anul 2026
Parametrii achiziției
- CPV
- 85 › 85100000-0 · Servicii de sănătate
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 200 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- I.M.S.P. CENTRUL DE SANATATE ANENII NOI · 200 000,00 MDL · 2025-12-09 → 2026-12-30 · Servicii medicale pe anul 2026
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
16.12.2025 · 16:30 UTC
Clarificarea condițiilor
09.12.2025 → 11.12.2025 09:00 UTC
Se primesc oferte
11.12.2025 → 15.12.2025 09:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
16.12.2025
Executarea contractului
01.01.2026 → 31.12.2026 12:45 UTC
Obiectele achiziției 2
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Investigatii ecografice si de laborator ( dublu si triplu test la femei gravide) | 85100000-0 Servicii de sănătate | 434 buc. |
| 2 | 2 | Investigatii citologice | 85100000-0 Servicii de sănătate | 1 400 buc. |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii medicale pe anul 2026 | 100 000,00 MDL | or.Anenii Noi Uzinelor nr.30 bl.1 | 01.01.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 2 | Servicii medicale pe anul 2026 | 100 000,00 MDL | or.Anenii Noi Uzinelor nr.30 bl.1 | 01.01.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
Documente 3
- 202512091440_Anunt de participare dublu test si citologii pe 2026.pdf
- 202512091441_1 DUAE.doc
- 202512091441_2 DOCUMENTE STANDART CS ANENII NOI.docx
Oferte depuse 6
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SC"Imunotehnomed"SRL | 1 | 73 350,00 MDL | În examinare | 12.12.2025 14:35 UTC |
| SC"Imunotehnomed"SRL | 2 | 56 000,00 MDL | În examinare | 12.12.2025 14:35 UTC |
| C.M.D "MODUS VIVENDI" S.R.L. | 1 | 80 553,00 MDL | În examinare | 12.12.2025 15:21 UTC |
| IMSP Asociația Medicală Teritorială Botanica | 2 | 113 400,00 MDL | În examinare | 12.12.2025 11:35 UTC |
| C.M.D "MODUS VIVENDI" S.R.L. | 2 | 74 200,00 MDL | În examinare | 12.12.2025 15:21 UTC |
| Clinica Sante SRL | 1 | 84 439,00 MDL | În examinare | 15.12.2025 08:12 UTC |
Decizii de atribuire 6
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SC"Imunotehnomed"SRL Documentele deciziei: 202512191325_Decizie dublu test.pdf ↗ | 1 | 71 350,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 23.12.2025 07:53 UTC |
| C.M.D "MODUS VIVENDI" S.R.L. Documentele deciziei: 202512230954_Decizie de reevaluare.pdf ↗ | 1 | 72 300,00 MDL | Câștigător desemnat | 23.12.2025 07:54 UTC |
| Clinica Sante SRL | 1 | 84 439,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 16.12.2025 16:29 UTC |
| SC"Imunotehnomed"SRL Documentele deciziei: 202512191325_Decizie dublu test.pdf ↗ | 2 | 56 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 23.12.2025 07:55 UTC |
| C.M.D "MODUS VIVENDI" S.R.L. Documentele deciziei: 202512230955_Decizie de reevaluare.pdf ↗ | 2 | 74 200,00 MDL | Câștigător desemnat | 23.12.2025 07:55 UTC |
| IMSP Asociația Medicală Teritorială Botanica | 2 | 113 400,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 16.12.2025 16:30 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 4
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SC"Imunotehnomed"SRL | 1 | 71 350,00 MDL | Anulată | 19.12.2025 11:25 UTC |
| SC"Imunotehnomed"SRL | 2 | 56 000,00 MDL | Anulată | 19.12.2025 11:26 UTC |
| C.M.D "MODUS VIVENDI" S.R.L. | 1 | 72 300,00 MDL | Contract în pregătire | 23.12.2025 08:07 UTC |
| C.M.D "MODUS VIVENDI" S.R.L. | 2 | 74 200,00 MDL | Contract în pregătire | 23.12.2025 08:07 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.