Achizița de tehnică pentru colectarea și transportarea deșeurilor , com. Sinești r. Ungheni
Motivul anulării
Sursa oficială nu conține motivul (marcaj tehnic).
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Parametrii achiziției
- CPV
- 16 › 16700000-2 · Tractoare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 890 580,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- PRIMARIA COM.SINESTI · 890 580,00 MDL · 2025-12-08 → 2025-12-28 · Achiziția de tehnică specială pentru colectarea și transportarea deșeurilor comuna Sinești raionul Ungheni
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Obiectele achiziției 2
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Achizița de tehnică pentru colectarea și transportarea deșeurilor , com. Sinești r. Ungheni | 16700000-2 Tractoare | 6 unitate |
| 2 | 2 | Achizița de tehnică pentru colectarea și transportarea deșeurilor , com. Sinești r. Ungheni | 16700000-2 Tractoare | 203 unitate |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Achizița de tehnică pentru colectarea și transportarea deșeurilor , com. Sinești r. Ungheni | 803 300,00 MDL | mun.Ungheni satul Sinești raionul Ungheni | 27.12.2025 → 29.06.2026 | Anulată |
| 2 | Achizița de tehnică pentru colectarea și transportarea deșeurilor , com. Sinești r. Ungheni | 87 250,00 MDL | mun.Ungheni satul Sinești raionul Ungheni | 27.12.2025 → 29.06.2026 | Anulată |
Documente 3
- 202512081204_Anunt de participare Tractor 2025.signed.pdf
- 202512081204_Caiet de sarcini.signed.pdf
- 202512081205_caiet de carcini tomberoane.signed.pdf
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | — | Lot anulat | 12.12.2025 08:41 UTC | |
| 2 | — | Lot anulat | 12.12.2025 08:41 UTC |