Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1764931301828
Achiziționarea produselor alimentare, etapa I, 2026
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
445 000,00 MDL
Până la termen
expirat
16.12.2025 10:43 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
9
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Achiziționarea produselor alimentare, etapa I, 2026
Parametrii achiziției
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Diverse produse alimentare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 445 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- I.I. Liceul Teoretic EMIL NICULA MERENI, ANENII NOI · 445 000,00 MDL · 2025-12-05 → 2026-12-30 · Achiziționarea produselor alimentare, Etapa I, 2026
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
23.12.2025 · 09:51 UTC
Clarificarea condițiilor
05.12.2025 → 11.12.2025 10:42 UTC
Se primesc oferte
11.12.2025 → 16.12.2025 10:43 UTC
Desemnarea câștigătorului
17.12.2025
Executarea contractului
01.01.2026 → 31.12.2026 11:36 UTC
Obiectele achiziției 43
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Piept de pui | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 200 kg |
| 2 | 1 | Spata de por degresata | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 300 kg |
| 3 | 1 | Tocatura de porc | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 600 kg |
| 4 | 1 | Tocatura de pui | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 600 kg |
| 5 | 2 | Brânză | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 50 kg |
| 6 | 2 | cașcaval | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 360 kg |
| 7 | 2 | chefir | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 100 buc. |
| 8 | 2 | Unt | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 800 buc. |
| 9 | 2 | Iaurt | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 3 600 buc. |
| 10 | 2 | Brânzică | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 3 600 buc. |
| 11 | 3 | Pește congelat de la 300 gr în sus | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 360 kg |
| 12 | 3 | Ouă | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 3 000 buc. |
| 13 | 3 | Ulei de floarea soarelui | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 400 l/zi |
| 14 | 3 | Zahăr tos | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 300 kg |
| 15 | 3 | sare iodată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 80 kg |
| 16 | 3 | Făină de grâu | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 120 kg |
| 17 | 3 | Paste făinoase, cornișoare, spirale | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| 18 | 3 | Făină de porumb | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| 19 | 3 | Crupe de griș | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 50 kg |
| 20 | 3 | Crupe de arnăut | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| 21 | 3 | orez | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| 22 | 3 | Hrișcă | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 200 kg |
| 23 | 3 | Mazăre uscată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 210 kg |
| 24 | 3 | Fasole uscată | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 210 kg |
| Afișați mai multe (24 / 43) | ||||
Loturi 4
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot Carne Conform specificației tehnice | 220 500,00 MDL | s.Mereni (r-l Anenii Noi) s. Mereni raionul Anenii Noi | 01.01.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 2 | Lot lactate Conform specificației tehnice | 85 500,00 MDL | s.Mereni (r-l Anenii Noi) s. Mereni raionul Anenii Noi | 01.01.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 3 | Lotul III Diverse Conform specificațiilor tehnice | 87 800,00 MDL | s.Mereni (r-l Anenii Noi) s. Mereni raionul Anenii Noi | 01.01.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
| 4 | Lot IV Fructe Conform specificației tehnice | 51 200,00 MDL | s.Mereni (r-l Anenii Noi) s. Mereni raionul Anenii Noi | 01.01.2026 → 31.12.2026 | Atribuit |
Documente 3
- 202512051243_ANUNȚ DE PARTICIPARE sem II, 2026.signed.pdf
- 202512051243_Documentația standart 2026 LT Emil Nicula Mereni etapa 1.docx
- 202512051243_DUAE alimentația copiilor 2026 etapa I.doc
Oferte depuse 9
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| "Schiopu Ludmila" | 3 | 92 697,22 MDL | În examinare | 15.12.2025 20:04 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 4 | 47 324,98 MDL | În examinare | 15.12.2025 16:37 UTC |
| "Premium Catering" SRL | 1 | 190 125,00 MDL | În examinare | 15.12.2025 19:41 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 3 | 95 913,85 MDL | În examinare | 15.12.2025 16:37 UTC |
| "Schiopu Ludmila" | 4 | 76 842,59 MDL | În examinare | 15.12.2025 20:04 UTC |
| IM Alimprodan | 3 | 73 468,00 MDL | În examinare | 14.12.2025 14:54 UTC |
| SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L. | 1 | 194 400,00 MDL | În examinare | 15.12.2025 12:00 UTC |
| SRL Lapmol | 2 | 121 196,30 MDL | În examinare | 15.12.2025 10:32 UTC |
| IM Alimprodan | 4 | 53 561,00 MDL | În examinare | 14.12.2025 14:56 UTC |
Decizii de atribuire 9
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| S.R.L. ARENA FRUCT Documentele deciziei: 202512290926_Decizia nr 02 din 24.12.2025 Achiziționarea produse alimentare.pdf ↗ | 4 | 47 324,98 MDL | Câștigător desemnat | 29.12.2025 07:26 UTC |
| IM Alimprodan | 4 | 53 561,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 17.12.2025 12:10 UTC |
| "Schiopu Ludmila" | 4 | 76 842,59 MDL | Rezultat nedivulgat | 17.12.2025 12:10 UTC |
| IM Alimprodan Documentele deciziei: 202512290927_Decizia nr 02 din 24.12.2025 Achiziționarea produse alimentare.pdf ↗ | 3 | 73 468,00 MDL | Câștigător desemnat | 29.12.2025 07:27 UTC |
| "Schiopu Ludmila" | 3 | 92 695,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 17.12.2025 12:10 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 3 | 92 696,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 17.12.2025 12:10 UTC |
| "Premium Catering" SRL Documentele deciziei: 202512290928_Decizia nr 02 din 24.12.2025 Achiziționarea produse alimentare.pdf ↗ | 1 | 181 649,75 MDL | Câștigător desemnat | 29.12.2025 07:28 UTC |
| SC ”VILLA PRODOTTI” S.R.L. | 1 | 181 650,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 29.12.2025 07:28 UTC |
| SRL Lapmol Documentele deciziei: 202512290929_Decizia nr 02 din 24.12.2025 Achiziționarea produse alimentare.pdf ↗ | 2 | 121 196,30 MDL | Câștigător desemnat | 29.12.2025 07:29 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 4
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| S.R.L. ARENA FRUCT | 4 | 47 324,98 MDL | Contract în pregătire | 29.12.2025 07:27 UTC |
| IM Alimprodan | 3 | 73 468,00 MDL | Contract în pregătire | 29.12.2025 07:27 UTC |
| "Premium Catering" SRL | 1 | 181 649,75 MDL | Contract în pregătire | 29.12.2025 07:29 UTC |
| SRL Lapmol | 2 | 121 196,30 MDL | Contract în pregătire | 29.12.2025 07:30 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.