RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1764924895363

Reconstrucția și modernizarea sistemelor de irigare existente (nr. inv. 9104414) a suprafețelor înverzite adiacente parcării multietajate cu 800 de locuri în limitele terenurilor gestionate de Î.S. „AIC” cu nr. cadastrale 0100.120.676, 0100.120.236 și 0100.120.177

Finalizată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
456 069,29 MDL
Până la termen
expirat
26.12.2025 09:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Reconstrucția și modernizarea sistemelor de irigare existente (nr. inv. 9104414) a suprafețelor înverzite adiacente parcării multietajate cu 800 de locuri în limitele terenurilor gestionate de Î.S. „AIC” cu nr. cadastrale 0100.120.676, 0100.120.236 și 0100.120.177

Parametrii achiziției

CPV
4545200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
456 069,29 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Aeroportul International Chisinau · 456 069,29 MDL · 2025-12-05 → 2026-05-29
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
05.12.2025 · 12:21 UTC
Clarificarea condițiilor
05.12.2025 → 16.12.2025 08:00 UTC
Se primesc oferte
16.12.2025 → 26.12.2025 09:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
26.12.2025
Executarea contractului
08.01.2026 → 29.05.2026 08:05 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Reconstrucția și modernizarea sistemelor de irigare existente (nr. inv. 9104414) a suprafețelor înverzite adiacente parcării multietajate cu 800 de locuri în limitele terenurilor gestionate de Î.S. „AIC” cu nr. cadastrale 0100.120.676, 0100.120.236 și 0100.120.177 45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Reconstrucția și modernizarea sistemelor de irigare existente (nr. inv. 9104414) a suprafețelor înverzite adiacente parcării multietajate cu 800 de locuri în limitele terenurilor gestionate de Î.S. „AIC” cu nr. cadastrale 0100.120.676, 0100.120.236 și 0100.120.177 456 069,29 MDLmun.Chişinău
bd. Dacia, 80/3
08.01.2026 → 29.05.2026Atribuit

Întrebări și răspunsuri 1

05.12.2025 12:21 UTC · Utilaj pentru irigare
În deviz și proiect sunt specificate produse de la compania Rain Bird , ofertele trebuie sa fie doar cu produsele de la compania dată? Pentru ca pe piața locală sunt minimum alte 2 companii cu produse similare dupa parametri tehnici, în caz contrar este favorizat un furnizor anumit.
Răspunsul autorității: Buna ziua, se accepta echipament echivalent sau analogic.

Documente 12

  • anunț de participare.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2025
    Documente cu același titlu: 4
  • aviz de verificare la documentația de deviz.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2025
  • aviz de verificare.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2025
  • deviz-ofertă.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2025
  • ds_lucrari.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2025
  • duae_ro_.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2025
  • memoriu explicativ.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2025
  • proiect de execuție.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2025
  • tema tehnică.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire05.12.2025

Oferte depuse 3

OfertantValoareaStatusPublicat
ALEX GARDEN S.R.L.440 383,74 MDLÎn examinare26.12.2025 07:28 UTC
B.G. Ton SRL429 013,59 MDLÎn examinare25.12.2025 09:14 UTC
"BENESTAR TRADE" SRL444 576,57 MDLÎn examinare25.12.2025 11:34 UTC

Decizii de atribuire 3

FurnizorValoareaStatusPublicat
B.G. Ton SRL429 013,59 MDLCâștigător desemnat04.02.2026 13:54 UTC
ALEX GARDEN S.R.L.440 383,74 MDLRezultat nedivulgat26.12.2025 09:00 UTC
"BENESTAR TRADE" SRL444 576,57 MDLRezultat nedivulgat26.12.2025 09:00 UTC

Modificări oficiale 1

05.12.2025 09:41 UTC
General change of Contract Notice

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 1

FurnizorSuma atribuităStatusPublicat
B.G. Ton SRL429 013,59 MDLContract în pregătire06.02.2026 13:14 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.