Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1764923024924
achiziționarea serviciilor de spălarea lengeriei medicale, conform necesităților pentru anul 2026
Nu a avut loc
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
138 570,00 MDL
Până la termen
expirat
22.12.2025 08:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
0
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Nu s-au depus oferte
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
achiziționarea serviciilor de spălarea lengeriei medicale, conform necesităților pentru anul 2026
Parametrii achiziției
- CPV
- 98 › 98300000-6 · Servicii diverse
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 138 570,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP AMT Riscani · 138 570,00 MDL · 2026-01-01 → 2026-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
22.12.2025 · 08:00 UTC
Clarificarea condițiilor
05.12.2025 → 11.12.2025 08:00 UTC
Se primesc oferte
11.12.2025 → 22.12.2025 08:00 UTC
Executarea contractului
01.01.2026 → 30.12.2026 08:28 UTC
Obiectele achiziției 4
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Spălarea și dezinfectarea lengeriei medicale ( Halate, costume chirurgicale) spălat, scrobit, călcat | 98300000-6 Servicii diverse | 2 000 kg |
| 2 | Spălarea și dezinfectarea lengeriei medicale (cearşaf,cearşaf de plapomă, feţe de pernă, scutece,) Spălat,scrobit,călcat | 98300000-6 Servicii diverse | 1 145 kg |
| 3 | Spălarea și dezinfectarea lengeriei medicale (ştergare) Spălat,călcat | 98300000-6 Servicii diverse | 1 120 kg |
| 4 | Spălarea lengeriei (plapome ) Spălat,călcat | 98300000-6 Servicii diverse | 245 kg |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul 1 achiziționarea serviciilor de spălarea lengeriei medicale, conform necesităților IMSP AMT Rîșcani, pentru anul 2026 Spălarea și dezinfectarea lengeriei medicale
( Halate, costume chirurgicale) spălat, scrobit, călcat
Spălarea și dezinfectarea lengeriei medicale
(cearşaf,cearşaf de plapomă, feţe de pernă, scutece,)
Spălat,scrobit,călcat
Spălarea și dezinfectarea lengeriei medicale (ştergare)
Spălat,călcat
Spălarea lengeriei (plapome )
Spălat,călcat
| 138 570,00 MDL | mun.Chişinău Alecu Russo 11 | 01.01.2026 → 30.12.2026 | Nereușită |
Documente 3
- duae spălătorie 2026.signed.pdf
- anunt 2026 spalatorie.signed.signed.pdf
- contract spălătorie 2026.signed.pdf
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| — | Nu s-au depus oferte | 22.12.2025 08:00 UTC |
Modificări oficiale 3
05.12.2025 08:37 UTC
General change of Contract Notice
05.12.2025 08:38 UTC
General change of Contract Notice
05.12.2025 08:39 UTC
General change of Contract Notice