RU RO
Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1764828058308

Detergenți pentru a.2026

Завершена Закупка малой стоимости (микро) ·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
268 800,00 MDL
До дедлайна
истёк
09.12.2025 09:00 UTC
Лоты
7
Поданные предложения
18
AI-разбор закупки Как формируется анализ

Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.

  • основные требования
  • необходимые документы
  • важные сроки
  • риски и ограничения
  • цитаты из исходных документов

Закупка завершена — разбор носит справочный характер.

Проанализировать закупку Бесплатно на старте.

Закупка завершена

Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.

Итог процедуры: Победитель определён

По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.

Обзор процедуры

Detergenți pentru a.2026

Параметры закупки

CPV
3939830000-9 · Produse de curăţat
Категория
Товары
Тип процедуры
Закупка малой стоимости (микро)
Критерий выбора
Автоматически
Подача предложения
Электронная подача
Правовое основание
Национальное законодательство о закупках
Финансирование ЕС
нет
Плановый бюджет
268 800,00 MDL
Лоты можно объединять
нет
Порядок подачи (обоснование)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Финансирование
IMSP Spitalul Clinic Bălți · 268 800,00 MDL · 2026-01-01 → 2026-12-30
Критерии допуска
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Этапы процедуры

Опубликовано
04.12.2025 · 06:10 UTC
Разъяснение условий
04.12.2025 → 05.12.2025 08:00 UTC
Принимают предложения
05.12.2025 → 09.12.2025 09:00 UTC
Определение победителя
10.12.2025
Исполнение контракта
01.01.2026 → 31.12.2026 00:00 UTC

Предметы закупки 7

#ЛотПредметы закупкиCPVКоличество
11Lotul 1. Detergent cu enzime39831200-8
Detergenţi
1 700 кг
22Lotul 2. Detergent manual39831200-8
Detergenţi
3 300 кг
33Lotul 3. Săpun lichid (aromatizat – 5 l.)39831200-8
Detergenţi
6 000 л
44Lotul 4. Săpun spumos39831200-8
Detergenţi
740 л
55Lotul 5. Substanță pentru spălat geamurile39831200-8
Detergenţi
600 л
66Lotul 6. Substanțe degrasarea veselei de bucătărie, (ambalat în recipiente de 5 litru)39831200-8
Detergenţi
1 600 л
77Lotul 7. Substanțe pentru prelucrarea și spălarea chiuvetelor, clozetelor, (ambalat în recipiente de l-2 litru)39831200-8
Detergenţi
2 500 л

Лоты 7

#ЛотыСуммаМесто исполненияПериод поставки/исполненияСтатус
1Lotul 1. Detergent cu enzime
Praf de spălat automatl 400-500 gr pachet. Compoziția chimica: policarbonați, neioni activi 5%, anioni 5-15%, fosfați, enzime, înălbitor optic, parfum.
34 000,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal, 101
01.01.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
2Lotul 2. Detergent manual
Praf de spălat manual 500- 1000 gr pachet. Compoziția chimica: policarbonați, neioni activi ≤5%, fosfați,enzime, înalbitor optic, parfum.
49 500,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal, 101
01.01.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
3Lotul 3. Săpun lichid (aromatizat – 5 l.)
Săpun lichid, aromatizat, recipient de 5 l.
42 000,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal, 101
01.01.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
4Lotul 4. Săpun spumos
Săpun - spumă cu glicerină. Cartuș cu volumul 1000 ml, fără culoare,uşor parfumat în cartușe, cu asigurarea cantitatea necesară (240 buc.) de dispensoarele in comodat (gratis) pe perioada contractului
88 800,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal, 101
01.01.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
5Lotul 5. Substanță pentru spălat geamurile
Lichid, ambalat în recipient de 0,5-1 l, cu pulverizator
10 800,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal, 101
01.01.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
6Lotul 6. Substanțe degrasarea veselei de bucătărie, (ambalat în recipiente de 5 litru)
Detergent pentru vase lichid. Ambalat de recipiente de 5 litru. Compozitia chimică: 5-10% agenți anioni activi, apă distilată,parfum, agenți activi cu biodegrabilitatea de 80%
11 200,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal, 101
01.01.2026 → 31.12.2026Итог не подведён
7Lotul 7. Substanțe pentru prelucrarea și spălarea chiuvetelor, clozetelor, (ambalat în recipiente de l-2 litru)
Detergent lichid cu conţinut de clor, pentru baie si veceu cu capacitate de a dizolva grăsimea, săpunul, rugina, calcarul și curăță inofensiv suprafețele. Ambalat în recipiente de 1,0 -2,0 lit. Compoziția chimica: substanțe active la suprafață-mai puțin de 5%, acid acetic, purificatori, conservanți apă distilată și compoziție de parfum.
32 500,00 MDLmun.Bălţi
str. Decebal, 101
01.01.2026 → 31.12.2026Итог не подведён

Документы 4

  • Anunț de participare detergenți pentru a. 2026.pdf
    только метаданныеОбъявление о закупке04.12.2025
  • Contract model detergenți pentru a. 2026.docx
    только метаданныеПроект договора04.12.2025
  • Declarație detergenți pentru a. 2026.docx
    только метаданныеДокументация закупки04.12.2025
  • Specificații tehnice anexa nr.22 - 23 detergenți pentru a. 2026.docx
    только метаданныеТехническая спецификация04.12.2025

Поданные предложения 18

УчастникЛотСуммаСтатусОпубликовано
Altchim-Pro SRL329 000,00 MDLНа рассмотрении08.12.2025 08:32 UTC
Chimexpert SRL57 500,00 MDLНа рассмотрении08.12.2025 11:02 UTC
TECHNO CLEAN UP510 650,00 MDLНа рассмотрении09.12.2025 07:53 UTC
F.P.C. TEHELAN S.R.L.244 247,50 MDLНа рассмотрении08.12.2025 09:42 UTC
Altchim-Pro SRL67 733,33 MDLНа рассмотрении08.12.2025 08:32 UTC
Chimexpert SRL68 253,33 MDLНа рассмотрении08.12.2025 11:02 UTC
Chimexpert SRL329 750,00 MDLНа рассмотрении08.12.2025 11:02 UTC
Chimexpert SRL733 333,33 MDLНа рассмотрении08.12.2025 11:02 UTC
Altchim-Pro SRL57 750,00 MDLНа рассмотрении08.12.2025 08:32 UTC
Altchim-Pro SRL245 375,00 MDLНа рассмотрении08.12.2025 08:32 UTC
F.P.C. TEHELAN S.R.L.137 272,50 MDLНа рассмотрении08.12.2025 09:42 UTC
TECHNO CLEAN UP468 450,00 MDLНа рассмотрении09.12.2025 07:52 UTC
F.P.C. TEHELAN S.R.L.511 410,00 MDLНа рассмотрении08.12.2025 09:43 UTC
Altchim-Pro SRL728 333,33 MDLНа рассмотрении08.12.2025 08:32 UTC
Altchim-Pro SRL127 766,66 MDLНа рассмотрении08.12.2025 08:31 UTC
TECHNO CLEAN UP342 000,00 MDLНа рассмотрении09.12.2025 07:52 UTC
INTERBRANDS PROD122 865,00 MDLНа рассмотрении09.12.2025 06:07 UTC
TECHNO CLEAN UP611 200,00 MDLНа рассмотрении09.12.2025 07:53 UTC

Решения о присуждении 18

ПоставщикЛотСуммаСтатусОпубликовано
Chimexpert SRL56 999,00 MDLПобедитель определён19.12.2025 06:33 UTC
Altchim-Pro SRL56 999,90 MDLИтог не раскрыт10.12.2025 12:01 UTC
TECHNO CLEAN UP510 650,00 MDLИтог не раскрыт10.12.2025 12:01 UTC
F.P.C. TEHELAN S.R.L.511 410,00 MDLИтог не раскрыт10.12.2025 12:01 UTC
Altchim-Pro SRL327 670,00 MDLПобедитель определён19.12.2025 06:32 UTC
Chimexpert SRL327 680,00 MDLИтог не раскрыт10.12.2025 12:01 UTC
TECHNO CLEAN UP342 000,00 MDLИтог не раскрыт10.12.2025 12:01 UTC
Altchim-Pro SRL67 397,33 MDLПобедитель определён19.12.2025 06:33 UTC
Chimexpert SRL67 500,00 MDLИтог не раскрыт10.12.2025 12:01 UTC
TECHNO CLEAN UP611 200,00 MDLИтог не раскрыт10.12.2025 12:01 UTC
Altchim-Pro SRL242 100,00 MDLПобедитель определён19.12.2025 06:31 UTC
F.P.C. TEHELAN S.R.L.242 140,00 MDLИтог не раскрыт10.12.2025 12:01 UTC
Altchim-Pro SRL728 333,33 MDLПобедитель определён19.12.2025 06:34 UTC
Chimexpert SRL733 333,33 MDLИтог не раскрыт10.12.2025 12:01 UTC
INTERBRANDS PROD122 865,00 MDLПредложения отклонены19.12.2025 06:27 UTC
Altchim-Pro SRL127 766,66 MDLПобедитель определён19.12.2025 06:30 UTC
F.P.C. TEHELAN S.R.L.137 272,50 MDLИтог не раскрыт10.12.2025 12:01 UTC
TECHNO CLEAN UP468 450,00 MDLПобедитель определён19.12.2025 06:32 UTC

Квалификационные критерии 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True