Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1764248210280
Achiziționarea autoturismelor pentru necesitatea societății
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 900 000,00 MDL
Până la termen
expirat
17.12.2025 08:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Achiziționarea autoturismelor pentru necesitatea societății
Parametrii achiziției
- CPV
- 34 › 34110000-1 · Autoturisme
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 900 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- ”Administrația Națională a Drumurilor”S.A. · 1 900 000,00 MDL · 2025-11-27 → 2026-01-09
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
27.11.2025 · 13:04 UTC
Clarificarea condițiilor
27.11.2025 → 07.12.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
07.12.2025 → 17.12.2025 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
17.12.2025
Executarea contractului
22.12.2025 → 10.01.2026 00:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Autoturisme | 34110000-1 Autoturisme | 4 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Autoturisme MOTORIZARE: 1,6
Tip / norme de poluare: Euro 6
Cutie de viteză: AT
Tracțiune: 4 X 4
Putere maximă, cp: 150-180
DIMENSIUNI:
Lungime: 4300 - 4555
Lățime: 1800 - 1900
Înălțime: 1650-1680
CONSUM:
Urban, l/100 km: 8.0 – 8.6
Extra-urban, l/100 km: 5.0-6.3
Mixt, l/100 km: 6.0-6.8
GARANȚIE: 5 ani / 150 000 km
Echipare cu 5 locuri
| 1 900 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Bucuriei 12a | 22.12.2025 → 10.01.2026 | Atribuit |
Documente 3
- anunț de participare.pdf
- ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (2).docx
- duae_ro_0 (1).doc
Oferte depuse 1
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Autoframe FM | 1 905 600,00 MDL | În examinare | 07.12.2025 11:03 UTC |
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Autoframe FM | 1 905 600,00 MDL | Câștigător desemnat | 30.12.2025 06:48 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Autoframe FM | 1 905 600,00 MDL | Contract în pregătire | 30.12.2025 06:48 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.