Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1762958545854
Mărfuri de uz casnic și gradinărit (Caldare/ lighean/ termometre/ greble/ furci/ lopată/ Trimer/ suflant de frunze /Cusca pentru răzătoare/ Masina de cosit iarba/ Aspirator de strins frunze/Masina de tuns iarba/ saci si filtru marca karcher/ Motocoase/ Masca de Sudat)
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
64 687,00 MDL
Până la termen
expirat
18.11.2025 15:00 UTC
Loturi
7
Oferte depuse
7
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Decizia se examinează
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lotul 1 Căldare galvanizat/plastic/Lighean plastic/ cauciuc și galvanizat
Căldare galvanizată 10 L
Căldare din cauciuc 8-10 L
Căldare din masa plastic-cauciuc 15-16 l
Lighean galvanizat
Lighean masa plastic
Cos PVC flexibil
Container depozit 16 L
Lighean galvanizat
Lotul 2 Termometru
Termometru hidrometro
Termometru pentru Frigider cu Metrologie
Termometru interior/exterior.
Lotul 3 Unelte de gradinarit
Grebla reglabila cu coada
Grebla pentru frunze echivalent marca Ergo
Grebla pentru gazon+ coada 60cm
Lopata lata(mm) 330х370+ coada
Furca din metal cu mâner din lemn
Lotul 4 Furca de grajd EURO
Furca euro de grajd 18 dinti
Lotul 5 Suflanta pentru frunze, aspirator suflanta și mașina de tuns iarba + baterie
Suflanta fără fir de 18 V
Aspirator cu suflantă Battery + Kit
Mașină de tuns iarba+ Battery Set
Filtru pliat plat
Saci filtranți din hârtie NT 48/1, 65/2, 70/x, 72/2, 75/2, 80/1
Lotul nr. 6 Motocoase pe Combustibil
Motocoasa
Ulei TechnoWorker 2T 0.6 L (Made in EU)
Fir Nylon Technoworker rotund 3.0 mm x 15 m
Lotul 7 Mască de sudură
Masca de sudura
Parametrii achiziției
- CPV
- 39 › 39300000-5 · Diverse echipamente
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 64 687,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Grădina Zoologică · 64 687,00 MDL · 2025-11-12 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
12.11.2025 · 15:02 UTC
Clarificarea condițiilor
12.11.2025 → 15.11.2025 08:30 UTC
Se primesc oferte
15.11.2025 → 18.11.2025 15:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
18.11.2025
Executarea contractului
20.11.2025 → 30.12.2025 14:58 UTC
Obiectele achiziției 26
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Căldare galvanizată 10 L | 39300000-5 Diverse echipamente | 20 buc. |
| 2 | 1 | Căldare din cauciuc 8-10 L | 39300000-5 Diverse echipamente | 15 buc. |
| 3 | 1 | Căldare din masa plastic-cauciuc 15-16 l | 39300000-5 Diverse echipamente | 6 buc. |
| 4 | 1 | Lighean galvanizat | 39300000-5 Diverse echipamente | 10 buc. |
| 5 | 1 | Lighean masa plastic | 39300000-5 Diverse echipamente | 10 buc. |
| 6 | 1 | Cos PVC flexibil | 39300000-5 Diverse echipamente | 20 buc. |
| 7 | 1 | Container depozit 16 L | 39300000-5 Diverse echipamente | 10 buc. |
| 8 | 1 | Lighean galvanizat | 39300000-5 Diverse echipamente | 10 buc. |
| 9 | 2 | Termometru hidrometro | 39300000-5 Diverse echipamente | 10 buc. |
| 10 | 2 | Termometru pentru Frigider cu Metrologie | 39300000-5 Diverse echipamente | 12 buc. |
| 11 | 2 | Termometru interior/exterior. | 39300000-5 Diverse echipamente | 40 buc. |
| 12 | 3 | Grebla reglabila cu coada | 39300000-5 Diverse echipamente | 10 buc. |
| 13 | 3 | Grebla pentru frunze echivalent marca Ergo | 39300000-5 Diverse echipamente | 3 buc. |
| 14 | 3 | Grebla pentru gazon+ coada 60cm | 39300000-5 Diverse echipamente | 2 buc. |
| 15 | 3 | Lopata lata(mm) 330х370+ coada | 39300000-5 Diverse echipamente | 10 buc. |
| 16 | 3 | Furca din metal cu mâner din lemn | 39300000-5 Diverse echipamente | 3 buc. |
| 17 | 4 | Furca euro de grajd 18 dinti | 39300000-5 Diverse echipamente | 5 buc. |
| 18 | 5 | Suflanta fără fir de 18 V | 39300000-5 Diverse echipamente | 1 buc. |
| 19 | 5 | Aspirator cu suflantă Battery + Kit | 39300000-5 Diverse echipamente | 2 buc. |
| 20 | 5 | Mașină de tuns iarba+ Battery Set | 39300000-5 Diverse echipamente | 1 buc. |
| 21 | 5 | Filtru pliat plat | 39300000-5 Diverse echipamente | 1 buc. |
| 22 | 5 | Saci filtranți din hârtie NT 48/1, 65/2, 70/x, 72/2, 75/2, 80/1 | 39300000-5 Diverse echipamente | 5 buc. |
| 23 | 6 | Motocoasa | 39300000-5 Diverse echipamente | 3 buc. |
| 24 | 6 | Ulei TechnoWorker 2T 0.6 L (Made in EU) | 39300000-5 Diverse echipamente | 4 buc. |
| Afișați mai multe (24 / 26) | ||||
Loturi 7
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul 1 Căldare galvanizat/plastic/Lighean plastic/ cauciuc și galvanizat Căldare galvanizată 10 L
Căldare din cauciuc 8-10 L
Căldare din masa plastic-cauciuc 15-16 l
Lighean galvanizat
Lighean masa plastic
Cos PVC flexibil
Container depozit 16 L
Lighean galvanizat | 11 520,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 20.11.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Lotul 2 Termometru Termometru hidrometro
Termometru pentru Frigider cu Metrologie
Termometru interior/exterior.
| 6 033,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 20.11.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 3 | Lotul 3 Unelte de gradinarit Grebla reglabila cu coada
Grebla pentru frunze echivalent marca Ergo
Grebla pentru gazon+ coada 60cm
Lopata lata(mm) 330х370+ coada
Furca din metal cu mâner din lemn | 8 871,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 20.11.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 4 | Lotul 4 Furca de grajd EURO Furca euro de grajd 18 dinti | 5 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 20.11.2025 → 30.12.2025 | Nereușită |
| 5 | Lotul 5 Suflanta pentru frunze, aspirator suflanta și mașina de tuns iarba + baterie Suflanta fără fir de 18 V
Aspirator cu suflantă Battery + Kit
Mașină de tuns iarba+ Battery Set
Filtru pliat plat
Saci filtranți din hârtie NT 48/1, 65/2, 70/x, 72/2, 75/2, 80/1
| 26 430,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 20.11.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 6 | Lotul nr. 6 Motocoase pe Combustibil Motocoasa
Ulei TechnoWorker 2T 0.6 L (Made in EU)
Fir Nylon Technoworker rotund 3.0 mm x 15 m
| 6 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 20.11.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 7 | Lotul 7 Mască de sudură Masca de sudura | 833,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 20.11.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
Documente 1
- anunt de participare.signed.pdf
Oferte depuse 7
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SRL DENIADI | 7 | 830,00 MDL | În examinare | 18.11.2025 14:21 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 10 973,40 MDL | În examinare | 18.11.2025 14:20 UTC |
| SRL DENIADI | 2 | 7 530,00 MDL | În examinare | 18.11.2025 14:20 UTC |
| SRL DENIADI | 6 | 5 991,00 MDL | În examinare | 18.11.2025 14:20 UTC |
| SRL DENIADI | 5 | 26 233,00 MDL | În examinare | 18.11.2025 14:20 UTC |
| Alex Standard SRL | 2 | 5 300,00 MDL | În examinare | 17.11.2025 07:04 UTC |
| SRL DENIADI | 1 | 10 455,00 MDL | În examinare | 18.11.2025 14:19 UTC |
Decizii de atribuire 8
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 4 | — | Nu s-au depus oferte | 18.11.2025 15:00 UTC | |
| Alex Standard SRL | 2 | 5 300,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.11.2025 15:00 UTC |
| SRL DENIADI | 2 | 7 530,00 MDL | Decizia se examinează | 18.11.2025 15:00 UTC |
| SRL DENIADI | 7 | 830,00 MDL | Decizia se examinează | 18.11.2025 15:00 UTC |
| SRL DENIADI | 6 | 5 991,00 MDL | Decizia se examinează | 18.11.2025 15:00 UTC |
| SRL DENIADI | 3 | 10 973,40 MDL | Decizia se examinează | 18.11.2025 15:00 UTC |
| SRL DENIADI | 5 | 26 233,00 MDL | Decizia se examinează | 18.11.2025 15:00 UTC |
| SRL DENIADI | 1 | 10 455,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.11.2025 14:52 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True