RU RO
Înapoi la achiziție / Lot 9
Finalizată CPV 39830000-9

Lot 9 - Lavete universale uscate

IMSP Spitalul Clinic Republican„Timofei Moșneaga” mun.Chişinău Publicat 14.11.2025 09:54
Valoarea lotului
28 000,00
MDL
Atribuit
16 133,33
F.P.C. TEHELAN S.R.L. · 16.02.2026 13:45
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Doar prețul
Câștigă prețul cel mai mic

Etapele procedurii

ora locală (Chișinău)
Clarificări
07.11.2025 15:1621.11.2025 13:00
Depunere
21.11.2025 13:0012.12.2025 13:00
Evaluare
12.12.2025 13:00
Examinate
16.02 13:45
În această procedură nu se organizează licitație electronică
Atribuit F.P.C. TEHELAN S.R.L. · 16 133,33 MDL · 16.02.2026 13:45

Obiectul achiziției

1
1
Lot 9 - Lavete universale uscate
39830000-9 Produse de curăţat
Cantitate: 8 000 Bucata

Documentele achiziției

3
PDF
anunț de participare semnat.pdf
Anunț de participare · 07.11.2025 15:16
DOCX
documentatia standard.docx
Documentația de atribuire · 07.11.2025 15:16
DOC
duae.doc
Documentația de atribuire · 07.11.2025 15:16
Fișierele sunt încărcate de autoritate în MTender. Versiunea cu valoare juridică — în sursa primară.

Termene și loc de executare

Perioada de executare
01.01.2026 → 31.12.2026
364 z.
Locul executării
mun.Chişinău
str. N. Testemiteanu 29
-

Context de piață

Calcul Tenderi
după codul 39830000 · în 12 luni: 899 achiziții
Jumătate din achiziții — în intervalul
mediană
187,0020 819,02 MDL
acest lot: 28 000,00 MDL · mai scump decât 90 % din achiziții ·în regiunea mun. Chișinău: 188
Metodologia indicatorilor

Istoricul autorității

Calcul Tenderi IMSP Spitalul Clinic Republican„Timofei Moșneaga” · pe toată perioada
993
achiziții
630
cu câștigător
75
nedesfășurate
181
cu o singură ofertă
A câștigat cel mai des: IM Becor SRL (578)
Toate achizițiile autorității

Loturi similare · CPV 3983 · în 12 luni

Aceeași clasă CPV · în derulare și recent finalizate
Procurarea materialelor de uz gospodaresc
S.R.L. "LEOCONS-PLUS"
813,35
finalizat · atribuit
Produse de uz gospodăresc
SOCIETATEA COMERCIALA "CAROLINA-GUTU" S.R.L.
580,50
finalizat · atribuit
Procurarea materialelor de uz gospodăresc
S.R.L. "POPA V. COM"
947,51
finalizat · atribuit
Tabidez
INTREPRINZATOR INDIVIDUAL "RUBANOVICI ANDREI"
1 050,00
finalizat · atribuit
Procurarea mărfurilor de uz gospodăresc
C.A.P. GLIA
192,50
finalizat · atribuit
Tenderi este un agregator de date deschise. Sumele, termenele și documentele sunt redate așa cum au fost publicate în MTender. Înainte de depunere verificați sursa primară.
16 133,33 MDL
F.P.C. TEHELAN S.R.L.
La favorite