Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1761816061652
Diverse produse alimentare (dulciuri)
Anulată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
Anularea procedurii, în temeiul art. 71 al. (1) lit. d),
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
453 996,00 MDL
Până la termen
expirat
07.11.2025 10:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Diverse produse alimentare (dulciuri)
Parametrii achiziției
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Diverse produse alimentare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 453 996,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Directia municipala pentru protectia drepturilor copilului · 453 996,00 MDL · 2025-10-30 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
16.12.2025 · 06:45 UTC
Clarificarea condițiilor
30.10.2025 → 04.11.2025 10:00 UTC
Se primesc oferte
04.11.2025 → 07.11.2025 10:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
10.11.2025
Executarea contractului
17.11.2025 → 31.12.2025 09:22 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Diverse produse alimentare (dulciuri) | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Diverse produse alimentare (dulciuri) Rucsac sub forma de animăluț (jucărie moale similar Șmecheraș) cu bomboane ambalate în pachet ermetic
600 gr
Buc 225
Bomboane, ambalate în cutii de carton sub
formă - cadou de Crăciun
a câte 600 gr Buc/ cutii 2037
Bomboane, ambalate în cutii de carton sub
4formă – cadou de Crăciun
a câte 1000 gr Buc/ cutii 684
Napolitane ambalate 160 gr in asortiment
Pac. 838
Zefir alb glasat cu glaz.de cioc. 1/320
Pac. 480
Zefir alb-clasic 1/230 in asortiment
Pac. 510
Prună în ciocolată kg 68
Caise in ciocolata kg 52
Bomboane din ciocolata alba si cocos cu migdale 230g cut 120
| 453 996,00 MDL | mun.Chişinău str. Vlahuta, 3 | 17.11.2025 → 31.12.2025 | Anulată |
Documente 5
- anunt de participare.docx
Documente cu același titlu: 2
- 31.10.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 30.10.2025 · doar metadate · Original ↗
- ds_bunuri_servicii_ .docx
Documente cu același titlu: 2
- 31.10.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 30.10.2025 · doar metadate · Original ↗
- duae (1).doc
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Delmix Prim SRL | 282 579,22 MDL | În examinare | 07.11.2025 08:39 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 454 280,43 MDL | În examinare | 06.11.2025 16:25 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Delmix Prim SRL | 282 579,22 MDL | Ofertele au fost respinse | 10.11.2025 13:11 UTC |
| S.R.L. ARENA FRUCT | 454 280,43 MDL | Decizia se examinează | 10.11.2025 12:09 UTC |
Modificări oficiale 3
31.10.2025 09:00 UTC
General change of Contract Notice
31.10.2025 09:01 UTC
General change of Contract Notice
16.12.2025 06:45 UTC · Anulare · Anunț de participare
Diverse produse alimentare (dulciuri)
Anularea procedurii, în temeiul art. 71 al. (1) lit. d),
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True