Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1761814340432
Produse chimice de uz gospodăresc
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
60 000,00 MDL
Până la termen
expirat
11.11.2025 05:14 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Produse chimice de uz gospodăresc pentru necesitatea instituției
Parametrii achiziției
- CPV
- 39 › 39800000-0 · Produse de curăţat şi de lustruit
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 60 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Colegiul de Medicină Orhei · 60 000,00 MDL · 2025-10-30 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
05.11.2025 · 13:14 UTC
Clarificarea condițiilor
04.11.2025 → 06.11.2025 13:14 UTC
Se primesc oferte
06.11.2025 → 11.11.2025 05:14 UTC
Desemnarea câștigătorului
11.11.2025
Executarea contractului
12.11.2025 → 31.12.2025 06:00 UTC
Obiectele achiziției 36
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Buretă metalică (inox) pentru spălare vase, curățarea chiuvetei și alte | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 30 buc. |
| 2 | Buretă pentru bucătărie 3 buc în set, cu două straturi reutilizabil | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 20 buc. |
| 3 | Buretă pentru veselă 5+2 în set | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 15 buc. |
| 4 | Lavete pentru bucătărie, microfibră | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 30 buc. |
| 5 | Hârtie igienică simplă, calitate superioară | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 100 buc. |
| 6 | Șervețele de masă (60/100 file) | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 100 buc. |
| 7 | Prosop de bucătărie(rulou), Lungime de rupere 20,5 cm. Lățime de rupere 22,5 cm. 100-102 m 3 straturi | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 50 buc. |
| 8 | Antikalcar ,,Sano” 500 ml (rezervă) | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 10 buc. |
| 9 | Antikalcar ,,Sano” 1 l | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 15 buc. |
| 10 | Gel pentru veselă ,,Test” 400 gr | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 20 buc. |
| 11 | Gel pentru veselă 5 l | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 20 buc. |
| 12 | Înălbitor ,,Belizna | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 100 buc. |
| 13 | Înălbitor ,,ACE” | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 20 buc. |
| 14 | Praf de spălat ,,Sarma” 400 gr | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 10 buc. |
| 15 | Praf de spălat ,,Savex” 400 gr, manual | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 60 buc. |
| 16 | Praf de spălat ,,Tide” 400 gr, automat | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 20 buc. |
| 17 | Praf OV Sarma 400 gr, pentru suprafete bucătărie ,baie | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 20 buc. |
| 18 | Săpun de rufe ,,Pentru îndepărtarea petelor” | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 50 buc. |
| 19 | Săpun de rufe 72% (hozeaisvenîi) 200 gr | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 100 buc. |
| 20 | Săpun lichid ,,Lilen” 1 l | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 20 buc. |
| 21 | Săpun lichid DEMO 0,5 l | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 15 buc. |
| 22 | Săpun lichid DEMO 1 l | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 20 buc. |
| 23 | Săpun lichid DEMO 5 l | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 40 buc. |
| 24 | Săpun pentru viceu ,,Bref” | 39800000-0 Produse de curăţat şi de lustruit | 20 buc. |
| Afișați mai multe (24 / 36) | |||
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Produse chimice de uz gospodăresc Produse chimice de uz gospodăresc pentru necesitatea instituției de calitate superioară | 60 000,00 MDL | mun.Orhei Renașterii Naționale 7 | 12.11.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 8
05.11.2025 12:09 UTC · Anunt de participare!
poz. 14 lot 1 - Sarma detergent 400gr - automat sau manual?
Răspunsul autorității: automat
05.11.2025 12:11 UTC · Anunt de participare!
poz. 15 lot 1 detergent Savex - deja se importa in pachet 325gr, se accepta? sau ofertam analogic detergent manual in pachet de 400gr?
Răspunsul autorității: se acceptă de 325 g
05.11.2025 12:12 UTC · Anunt de participare!
Sapun de rufe - 480gr nu exista, rugam sa verificati corectitudinea celor scrise! si sa actualizati specificatia tehnica!
Răspunsul autorității: 200 gr
05.11.2025 12:14 UTC · Anunt de participare!
Tide detergent - nu se mai produce, ofertam ceva analogic?
Răspunsul autorității: da
05.11.2025 12:15 UTC · Anunt de participare!
lot 1 pozitia 14 si 17 sunt acelasi produs?
Răspunsul autorității: poziția 14 este praf de spălat haine
pozitia 17 - praf ce se utilizează pentru curățarea diferitor suprafețe din bucătărie și baie
05.11.2025 12:17 UTC · Anunt de participare!
pozitia 31 Fairy - se importa in ambalaj 750ml si 1350ml - va rugam sa faceti modificarile corespunzatoare!
Răspunsul autorității: 750 ml
05.11.2025 12:20 UTC · Anunt de participare!
poz. 36 Pungi gunoi rezistenti negri nu exista volum 25litri, va rugam sa faceti modificarile!
Răspunsul autorității: 20 l
05.11.2025 13:14 UTC · Anunt de participare!
pozitia 17 - praf ce se utilizează pentru curățarea diferitor suprafețe din bucătărie și baie - se accepta analogic cu volum de 500gr?
Răspunsul autorității: da
Documente 4
- caiet de sarcini (produse chimice)2025.docx
Documente cu același titlu: 2
- 05.11.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 04.11.2025 · doar metadate · Original ↗
- anunt participare produse pentru uz gospodaresc 2025.docx
Documente cu același titlu: 2
- 05.11.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 04.11.2025 · doar metadate · Original ↗
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| SRL DENIADI | 18 746,00 MDL | În examinare | 11.11.2025 05:00 UTC |
| Eurochimie Grup SRL | 16 096,65 MDL | În examinare | 10.11.2025 11:54 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Eurochimie Grup SRL | 16 096,65 MDL | Câștigător desemnat | 14.11.2025 13:44 UTC |
| SRL DENIADI | 18 746,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 11.11.2025 05:14 UTC |
Modificări oficiale 2
04.11.2025 08:08 UTC
General change of Contract Notice
05.11.2025 13:14 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Eurochimie Grup SRL | 16 096,65 MDL | Contract în pregătire | 14.11.2025 13:45 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.