Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1761573299236
Preparate biocide
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
202 330,00 MDL
Până la termen
expirat
04.11.2025 10:00 UTC
Loturi
5
Oferte depuse
6
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Preparate biocide
Parametrii achiziției
- CPV
- 33 › 33600000-6 · Produse farmaceutice
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 202 330,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agenția Națională pentru Sănătate Publică · 202 330,00 MDL · 2025-10-27 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
29.10.2025 · 10:44 UTC
Clarificarea condițiilor
27.10.2025 → 01.11.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
01.11.2025 → 04.11.2025 10:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
05.11.2025
Executarea contractului
14.11.2025 → 30.12.2025 00:00 UTC
Obiectele achiziției 5
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 1.1.Dezinfecția suprafețelor non-critice (podele, instituțiile medicale) | 33600000-6 Produse farmaceutice | 392 l |
| 2 | 2 | 2.1.Detergent dezinfectant pentru suprafețe, utilizat pentru spălarea și dezinfectarea (podele, pereți, materiale medicale, etc) în laboratoarele bacteriologice, virusologice | 33600000-6 Produse farmaceutice | 307 l |
| 3 | 3 | 3.1.Dezinfectant detergent pentru mâini, pentru laboratoarele bacteriologice, virusologice | 33600000-6 Produse farmaceutice | 508 buc. |
| 4 | 4 | 4.1.Dezinfectanți (Știința) | 33600000-6 Produse farmaceutice | 4 buc. |
| 5 | 5 | 5.1.Alcool etilic, 70º, 1 l (Știința) | 33600000-6 Produse farmaceutice | 6 buc. |
Loturi 5
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1. Dezinfecția suprafețelor non-critice (podele, instituțiile medicale) Dezinfecția suprafețelor non-critice (podele, instituțiile medicale) | 100 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Asachi Gh., 67A | 14.11.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Lot 2. Detergent dezinfectant pentru suprafețe, utilizat pentru spălarea și dezinfectarea (podele, pereți, materiale medicale, etc) în laboratoarele bacteriologice, virusologice Detergent dezinfectant pentru suprafețe, utilizat pentru spălarea și dezinfectarea (podele, pereți, materiale medicale, etc) în laboratoarele bacteriologice, virusologice | 40 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Asachi Gh., 67A | 14.11.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 3 | Lot 3. Dezinfectant detergent pentru mâini, pentru laboratoarele bacteriologice, virusologice Dezinfectant detergent pentru mâini, pentru laboratoarele bacteriologice, virusologice | 60 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Asachi Gh., 67A | 14.11.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 4 | Lot 4.Dezinfectanți (Știința) Dezinfectanți (Știința) | 830,00 MDL | mun.Chişinău str. Asachi Gh., 67A | 14.11.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 5 | Lot 5.Alcool etilic, 70º, 1 l (Știința) Alcool etilic, 70º, 1 l (Știința) | 1 500,00 MDL | mun.Chişinău str. Asachi Gh., 67A | 14.11.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 3
29.10.2025 10:44 UTC · lotul 1
Lotul 1
Luind in considerati ca ati solicitat indicarea concentratiei sol. de lucru, apare intrebarea: evaluarea se va face la 1 litru sol. de lucru sau la 1L de concentrat ?
multumim anticipat.
Răspunsul autorității: Evaluarea se va efectua pentru 1 litru de soluție de lucru, conform concentrației indicate pentru utilizare in instrucțiunea de utilizare.
30.10.2025 09:09 UTC · lotul 3
lotul3. pentru a largi concurenta solicitam reformularea substantei active si anume: din clorhexidina digluconat in: "pe baza de clorhexidina digluconat sau alcool "
Răspunsul autorității: Pentru a preveni apariția rezistenței la produsele biocide, considerăm necesară rotirea și schimbarea periodică a acestora, inclusiv utilizarea unui produs pe bază de clorhexidină. Din acest motiv a fost solicitată includerea acestei substanțe active.
30.10.2025 12:21 UTC · Lotul 3
Pe piata exista un singur agent economic care comercializeaza un astfel de produs cu aceasta substanta activa. In asa mod, favorizati participarea numai unui agent economic. Solicitam sa nu restrectionati concurenta.
Răspunsul autorității: Conform Registrului produselor biocide, sunt înregistrați mai mulți reprezentanți care dețin produse similare cu cele solicitate. Prin urmare, nu se constată existența unei situații de monopol sau de restricționare a concurenței pe piață.
Documente 3
- anunț de participare.semnat (13).pdf
- ds_bunuri_servicii.docx
- duae.doc
Oferte depuse 6
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| M-INTER-FARMA | 3 | 63 499,99 MDL | În examinare | 04.11.2025 08:07 UTC |
| DEZMED-CV S.R.L. | 5 | 1 200,00 MDL | În examinare | 03.11.2025 09:11 UTC |
| DEZMED-CV S.R.L. | 4 | 800,00 MDL | În examinare | 03.11.2025 09:10 UTC |
| DEZMED-CV S.R.L. | 1 | 97 902,00 MDL | În examinare | 03.11.2025 09:09 UTC |
| M-INTER-FARMA | 1 | 65 307,20 MDL | În examinare | 04.11.2025 08:06 UTC |
| NOK GROUP S.R.L. | 2 | 36 915,00 MDL | În examinare | 03.11.2025 11:42 UTC |
Decizii de atribuire 6
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| DEZMED-CV S.R.L. | 5 | 1 200,00 MDL | Câștigător desemnat | 15.12.2025 11:57 UTC |
| NOK GROUP S.R.L. Documentele deciziei: decizie de atribuire.pdf ↗ | 2 | 36 915,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 15.12.2025 11:45 UTC |
| M-INTER-FARMA Documentele deciziei: decizie de atribuire.pdf ↗ | 3 | 63 499,99 MDL | Câștigător desemnat | 15.12.2025 11:55 UTC |
| M-INTER-FARMA Documentele deciziei: decizie de reevaluare.pdf ↗ | 1 | 65 307,20 MDL | Ofertele au fost respinse | 15.12.2025 11:43 UTC |
| DEZMED-CV S.R.L. | 1 | 97 902,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 15.12.2025 11:44 UTC |
| DEZMED-CV S.R.L. | 4 | 800,00 MDL | Câștigător desemnat | 15.12.2025 11:57 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 3
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| M-INTER-FARMA | 3 | 63 499,99 MDL | Contract în pregătire | 15.12.2025 11:55 UTC |
| DEZMED-CV S.R.L. | 4 | 800,00 MDL | Contract în pregătire | 15.12.2025 11:57 UTC |
| DEZMED-CV S.R.L. | 5 | 1 200,00 MDL | Contract în pregătire | 15.12.2025 11:58 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.