RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1761288920923

Servicii de colectare, transportare și neutralizare a deșeurilor 2026

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
226 000,00 MDL
Până la termen
expirat
30.10.2025 08:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Servicii de colectare, transportare și neutralizare a deșeurilor 2026

Parametrii achiziției

CPV
9090500000-2 · Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
226 000,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
IMSP Asociația Medicală Teritorială Botanica · 226 000,00 MDL · 2026-01-01 → 2026-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
24.10.2025 · 06:57 UTC
Clarificarea condițiilor
24.10.2025 → 27.10.2025 08:00 UTC
Se primesc oferte
27.10.2025 → 30.10.2025 08:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
31.10.2025
Executarea contractului
01.01.2026 → 30.12.2026 07:56 UTC

Obiectele achiziției 2

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Servicii de colectare, transportare și neutralizare a deșeurilor medicale infecțioase periculoase 90500000-2
Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile
12 000 kg
22Servicii de reciclare a lămpilor utilizate90500000-2
Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile
10 000 buc.

Loturi 2

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Servicii de colectare, transportare și neutralizare a deșeurilor medicale infecțioase periculoase 216 000,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 5/2
01.01.2026 → 30.12.2026Atribuit
2Servicii de reciclare a lămpilor utilizate10 000,00 MDLmun.Chişinău
bd.Dacia 5/2
01.01.2026 → 30.12.2026Atribuit

Documente 1

  • anunț de participare - deșeuri medicale 2026.semnat.pdf
    doar metadateAnunț de participare24.10.2025

Oferte depuse 3

OfertantLotValoareaStatusPublicat
ecostat1179 400,00 MDLÎn examinare27.10.2025 08:51 UTC
"UISPAC" S.R.L.1134 400,00 MDLÎn examinare29.10.2025 10:11 UTC
GMR Recycle Solutions29 600,00 MDLÎn examinare27.10.2025 12:10 UTC

Decizii de atribuire 3

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
"UISPAC" S.R.L.
Documentele deciziei: deciia.pdf ↗
1129 000,00 MDLCâștigător desemnat11.11.2025 08:02 UTC
ecostat1130 000,00 MDLRezultat nedivulgat31.10.2025 12:10 UTC
GMR Recycle Solutions
Documentele deciziei: deciia.pdf ↗
29 600,00 MDLCâștigător desemnat11.11.2025 08:02 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 2

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
GMR Recycle Solutions29 600,00 MDLContract în pregătire11.11.2025 08:03 UTC
"UISPAC" S.R.L.1129 000,00 MDLContract în pregătire11.11.2025 08:03 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.