Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1761140621727
Lucrări de amenajare a accesului la CRRA (instalarea porților și gardului)
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
195 955,00 MDL
Până la termen
expirat
30.10.2025 15:30 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrări de amenajare a accesului la CRRA (instalarea porților și gardului)
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45100000-8 · Lucrări de pregătire a şantierului
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 195 955,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- DIRECTIA REGIONALA VEST · 195 955,00 MDL · 2025-10-22 → 2025-12-30 · Lucrări de amenajare a accesului la Centrul Regional de Reparație Auto (instalarea porților și gardului)
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
31.10.2025 · 13:35 UTC
Clarificarea condițiilor
24.10.2025 → 27.10.2025 13:30 UTC
Se primesc oferte
27.10.2025 → 30.10.2025 15:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
31.10.2025
Executarea contractului
03.11.2025 → 31.12.2025 06:12 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de amenajare a accesului la Centrul regional de reparație auto (instalarea porților și gardului) | 45100000-8 Lucrări de pregătire a şantierului | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de amenajare a accesului la Centrul regional de reparație auto (instalarea porților și gardului) Toate lucrările să fie de calitate corespunzătoare și să corespundă caracteristicilor și tipului indicat precum și necesităților autorității contractante conform Anunțului de participare și a Caietului de sarcini. Livrarea pe întreg teritoriu a RM; Livrarea lucrărilor se va efectua la solicitarea cumpărătorului la adresa: Direcția regională Vest, mun. Ungheni, str.Arcașii lui Ștefan 1 | 195 955,00 MDL | mun.Ungheni Nationala nr.33 | 03.11.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Documente 6
- 202510240908_Anunt de participare instalare porți și gard CRRA.semnat.pdf
- 202510240909_Caiet de sarcini.pdf
- 202510240910_3. ds_bunuri_servicii.semnat.pdf
- 202510240910_4. duae.semnat.pdf
- 202510240911_3. ds_bunuri_servicii.docx
- 202510240911_4. duae.doc
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Capital-Dalian | 182 418,75 MDL | În examinare | 29.10.2025 14:24 UTC |
| B.I.C.E. - INVEST - Europa | 194 485,87 MDL | În examinare | 30.10.2025 11:12 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Capital-Dalian Documentele deciziei: 202511031409_Decizia nr.12 CRRA (porti, gard).pdf ↗ | 167 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 03.11.2025 12:10 UTC |
| B.I.C.E. - INVEST - Europa | 169 450,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 31.10.2025 12:10 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Capital-Dalian | 167 000,00 MDL | Contract în pregătire | 03.11.2025 12:10 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.