RU RO
Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1761049520111

Materiale de construcție, inclusiv servicii transport

Finalizată Achiziție de valoare mică ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
585 696,82 MDL
Până la termen
expirat
29.10.2025 07:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
7
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Materiale de costrucție și articole conexe

Parametrii achiziției

CPV
4444100000-1 · Materiale de construcţii şi articole conexe
Categorie
Bunuri
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
585 696,82 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
Primaria Razeni · 585 696,82 MDL · 2025-10-21 → 2025-12-30
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
21.10.2025 · 12:39 UTC
Clarificarea condițiilor
21.10.2025 → 26.10.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
26.10.2025 → 29.10.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
30.10.2025
Executarea contractului
31.10.2025 → 31.12.2025 13:38 UTC

Obiectele achiziției 3

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Agregate concasate din calcar 0-4 mm, inclusiv servicii transport44100000-1
Materiale de construcţii şi articole conexe
352 tonă auto
22Agregate concasate din calcar 16-32 mm, inclusiv servicii transport44100000-1
Materiale de construcţii şi articole conexe
653 tonă auto
33Agregate concasate din calcar 32-63 mm, inclusiv servicii transport44100000-1
Materiale de construcţii şi articole conexe
653 tonă auto

Loturi 3

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Agregate concasate din calcar 0-4 mm, inclusiv servicii transport
Materiale de construcție și articole conexe
85 067,84 MDLs.Răzeni
str. Stefan cel Mare 62
31.10.2025 → 31.12.2025Atribuit
2Agregate concasate din calcar 0-4 mm, inclusiv servicii transport
Materiale de construcție și articole conexe
250 314,49 MDLs.Răzeni
str. Stefan cel Mare 62
31.10.2025 → 31.12.2025Atribuit
3Agregate concasate din calcar 32-63 mm, inclusiv servicii transport
Materiale de construcție și articole conexe
250 314,49 MDLs.Răzeni
str. Stefan cel Mare 62
31.10.2025 → 31.12.2025Atribuit

Documente 3

  • anunt de participare materiale de construcție.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire21.10.2025
  • ds bunuri.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire21.10.2025
  • duae.doc
    doar metadateDocumentația de atribuire21.10.2025

Oferte depuse 7

OfertantLotValoareaStatusPublicat
Autoring167 584,00 MDLÎn examinare28.10.2025 16:05 UTC
Autoring2236 386,00 MDLÎn examinare28.10.2025 16:06 UTC
Instalprofmontaj2232 999,00 MDLÎn examinare28.10.2025 21:12 UTC
Instalprofmontaj3232 999,00 MDLÎn examinare28.10.2025 21:12 UTC
marstel grup181 840,00 MDLÎn examinare29.10.2025 05:51 UTC
Instalprofmontaj167 000,00 MDLÎn examinare28.10.2025 21:12 UTC
Autoring3236 386,00 MDLÎn examinare28.10.2025 16:06 UTC

Decizii de atribuire 7

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
Instalprofmontaj2232 999,00 MDLCâștigător desemnat31.10.2025 06:44 UTC
Autoring2236 386,00 MDLOfertele au fost respinse30.10.2025 13:38 UTC
Instalprofmontaj166 148,00 MDLCâștigător desemnat31.10.2025 06:43 UTC
marstel grup166 999,00 MDLOfertele au fost respinse30.10.2025 13:30 UTC
Autoring167 584,00 MDLOfertele au fost respinse30.10.2025 13:32 UTC
Instalprofmontaj3232 999,00 MDLCâștigător desemnat31.10.2025 06:45 UTC
Autoring3236 386,00 MDLOfertele au fost respinse30.10.2025 14:04 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 3

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
Instalprofmontaj166 148,00 MDLContract în pregătire31.10.2025 06:44 UTC
Instalprofmontaj2232 999,00 MDLContract în pregătire31.10.2025 06:44 UTC
Instalprofmontaj3232 999,00 MDLContract în pregătire31.10.2025 08:50 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.