Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1760899594860
Costume de port popular pentru ansamblul muzical al or. Codru
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
224 890,00 MDL
Până la termen
expirat
27.10.2025 07:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Decizia se examinează
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Costume de port popular pentru ansamblul muzical al or. Codru
Parametrii achiziției
- CPV
- 18 › 18110000-3 · Îmbrăcăminte de uz profesional
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 224 890,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primăria or.Codru · 224 890,00 MDL · 2025-10-19 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
19.10.2025 · 19:14 UTC
Clarificarea condițiilor
19.10.2025 → 22.10.2025 06:30 UTC
Se primesc oferte
22.10.2025 → 27.10.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
27.10.2025
Executarea contractului
28.10.2025 → 30.12.2025 20:12 UTC
Obiectele achiziției 14
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Ie (camașoi) pe stofă din in | 18110000-3 Îmbrăcăminte de uz profesional | 14 buc. |
| 2 | 1 | Fotă națională pentru femei | 18110000-3 Îmbrăcăminte de uz profesional | 7 buc. |
| 3 | 1 | Catrință cu horboțică pentru femei | 18110000-3 Îmbrăcăminte de uz profesional | 7 buc. |
| 4 | 1 | Brâu pentru femei | 18110000-3 Îmbrăcăminte de uz profesional | 7 buc. |
| 5 | 1 | Cămașă cu poală pentru bărbați | 18110000-3 Îmbrăcăminte de uz profesional | 3 buc. |
| 6 | 1 | Pantaloni pentru bărbați | 18110000-3 Îmbrăcăminte de uz profesional | 3 buc. |
| 7 | 2 | Bundite femei | 18110000-3 Îmbrăcăminte de uz profesional | 7 buc. |
| 8 | 2 | Bundițe bărbat | 18110000-3 Îmbrăcăminte de uz profesional | 3 buc. |
| 9 | 2 | Cojoc femei | 18110000-3 Îmbrăcăminte de uz profesional | 7 buc. |
| 10 | 2 | Cojoc bărbat | 18110000-3 Îmbrăcăminte de uz profesional | 3 buc. |
| 11 | 3 | Semicizme dame | 18800000-7 Articole de încălţăminte | 7 buc. |
| 12 | 3 | Pantofi barbați | 18800000-7 Articole de încălţăminte | 3 buc. |
| 13 | 3 | Opinci | 18800000-7 Articole de încălţăminte | 3 buc. |
| 14 | 3 | Chimire | 18800000-7 Articole de încălţăminte | 3 buc. |
Loturi 3
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Costume naționale | 103 440,00 MDL | or.Codru (mun. Chişinău) str.Costiujeni, 8 | 28.10.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Piese/accesorii din piele Piese/accesorii din piele
| 100 000,00 MDL | or.Codru (mun. Chişinău) str.Costiujeni, 8 | 28.10.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 3 | Încălțăminte | 21 450,00 MDL | or.Codru (mun. Chişinău) str.Costiujeni, 8 | 28.10.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
Documente 4
- anunț de participare costume populare.pdf
- ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021.docx
- duae.docx
- formularul nr.22-23.docx
Oferte depuse 5
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| AR-LINA | 2 | 100 000,00 MDL | În examinare | 23.10.2025 08:09 UTC |
| Alex Standard SRL | 2 | 97 100,00 MDL | În examinare | 26.10.2025 18:42 UTC |
| Alex Standard SRL | 1 | 54 430,00 MDL | În examinare | 26.10.2025 18:41 UTC |
| Casa Cristea CPP | 1 | 103 440,00 MDL | În examinare | 26.10.2025 16:07 UTC |
| Alex Standard SRL | 3 | 26 600,00 MDL | În examinare | 26.10.2025 18:43 UTC |
Decizii de atribuire 5
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Alex Standard SRL | 2 | 97 100,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 28.10.2025 08:22 UTC |
| AR-LINA | 2 | 100 000,00 MDL | Decizia se examinează | 27.10.2025 07:00 UTC |
| Alex Standard SRL | 1 | 54 430,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 27.10.2025 07:24 UTC |
| Casa Cristea CPP | 1 | 103 440,00 MDL | Decizia se examinează | 27.10.2025 07:00 UTC |
| Alex Standard SRL | 3 | 26 600,00 MDL | Decizia se examinează | 27.10.2025 07:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True