Вернуться в каталог
ocds-b3wdp1-MD-1760345649738
Achizitionarea ruccsacurilor
Завершена
Открытый тендер
·Критерий выбора: Автоматически
Оценочная стоимость
1 166 666,66 MDL
До дедлайна
истёк
31.10.2025 08:00 UTC
Лоты
1
Поданные предложения
7
AI-разбор закупки
Как формируется анализ
Проверьте ключевые требования, документы, сроки и возможные риски перед подготовкой предложения.
- основные требования
- необходимые документы
- важные сроки
- риски и ограничения
- цитаты из исходных документов
Закупка завершена — разбор носит справочный характер.
Проанализировать закупку
Бесплатно на старте.
Закупка завершена
Участие в этой процедуре больше невозможно. Ниже — историческая справка: победитель, суммы и результаты. Профильная оценка «подходит ли вам» показывается только для активных закупок.
Итог процедуры: Решение на рассмотрении
По данным реестра MTender; мы ничего не досчитываем.
Обзор процедуры
Conform cerintelor indicate in anuntul de participare
Параметры закупки
- CPV
- 18 › 18900000-8 · Articole de voiaj, şelărie, saci şi săculeţe
- Категория
- Товары
- Тип процедуры
- Открытый тендер
- Критерий выбора
- Автоматически
- Подача предложения
- Электронная подача
- Правовое основание
- Национальное законодательство о закупках
- Финансирование ЕС
- нет
- Плановый бюджет
- 1 166 666,66 MDL
- Лоты можно объединять
- нет
- Порядок подачи (обоснование)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Финансирование
- IP Universitatea de Stat de Medicină și Farmacie ”Nicolae Testemițanu” · 1 166 666,66 MDL · 2025-10-13 → 2025-12-30
- Критерии допуска
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Этапы процедуры
Опубликовано
17.10.2025 · 06:09 UTC
Разъяснение условий
13.10.2025 → 23.10.2025 07:00 UTC
Принимают предложения
23.10.2025 → 31.10.2025 08:00 UTC
Определение победителя
31.10.2025
Исполнение контракта
17.11.2025 → 30.12.2025 10:00 UTC
Предметы закупки 1
| # | Предметы закупки | CPV | Количество |
|---|---|---|---|
| 1 | Achiziționarea rucsacurilor | 18900000-8 Articole de voiaj, şelărie, saci şi săculeţe | 7 000 шт. |
Лоты 1
| # | Лоты | Сумма | Место исполнения | Период поставки/исполнения | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Achiziționarea rucsacurilor Conform cerințelor indicate in anunțul de participare | 1 166 666,66 MDL | mun.Chişinău bd. Ștefan cel Mare 165 | 17.11.2025 → 30.12.2025 | Итог не подведён |
Вопросы и ответы 7
13.10.2025 12:57 UTC · rucsacuri
Bună ziua!
În anunțul anterior v-am scris despre termene, și anume despre 15 zile, că acest termen este insuficient pentru import și pentru aplicarea logo-ului! Este un volum mare de mărfuri, atât pentru import, cât și pentru lucru. Aparent ați modificat la 45 de zile. Astăzi ați republicat licitația, dar termenele sunt în continuare de 15 zile! De ce?
Nu ați putea corecta totul în documentația dvs. de licitație?! Vorbim despre o comandă mare, în timp ce voi certe o garanție de 1% și 5%, dar în același timp nu vă modificați cerințele cabalistice!
Modificați termenele în documente sau scrieți aici termenul de realizare a comenzii!
Vă mulțumim pentru înțelegere!
Ответ заказчика: Buna ziua.
Termenul de 45 de zile nu ar satisface cerinta autoritatii contractante, Va rugam mult sa revedeti anuntul anterior
Nu putem modifica termenul având in vedere necesitatea de maxima urgenta, si de anularea procedurii având in vedere comiterea unei erori tehnice, (nu sa pastrat varianta modificata), va rugam sa va conformati cerintelor Autoritatii contractante
13.10.2025 13:15 UTC · rucsacuri
Nota Bene(la mesajul anterior);
Permiteți-mi să vă atrag atenția asupra unui aspect contradictoriu: considerați că republicarea aceluiași anunț de licitație necesită mai mult timp decât livrarea a 7000 de rucsacuri și aplicarea unui logo.
Vă rugăm să stabiliți un termen mai realist, de exemplu, cel puțin 25 de zile lucrătoare. Acest lucru va asigura furnizorul în ceea ce privește garanțiile depuse și îi va oferi timpul necesar pentru a îndeplini în condiții normale această comandă voluminoasă, în cazul câștigării licitației.
Vă mulțumim pentru înțelegere!
Ответ заказчика: Buna ziua
Va vor fi efectuate modificari
13.10.2025 13:21 UTC · rucsacuri
Bine! Puteți să indicați aici care este termenul real de executare a comenzii? Poate că noi ceva nu vedem – în Anexa 22 sunt prevăzute 15 zile, și în Invitație tot 15 zile! Scrieți, vă rog, câte zile alocați pentru realizarea acestei livrări!
Ответ заказчика: Urmariti anuntul de participare + documentatia standart
15.10.2025 05:48 UTC · Termene de livrare
Stimată autoritate contractantă, dstra chiar credeți ca noi stam cu stoc de 10 000 de rucsacuri și așteptăm , oare cînd va fi achiziție să le pot da pe toate o dată ?
Pentru noi este foarte clar ca această achiziție este o mimare , și de fapt se urmărește crearea condițiilor pentru o companie care deja a importat sau a “produs “ această cantitate nemijlocit pentru acesta achiziție, urmează doar să i se atribuie contractul , doar ca nu puteți face ca guvernul, să semnați contracte directe , mimam achiziția și meargă nunta sănătoasă )
Ответ заказчика: Buna ziua
Stimate operator economic, in primul rând noi solicitam 7000 buc dar nu 10000.
Însă cu privire la solicitarea dvs de prelungire a termenului de livrare stabilit prin documentația de atribuire, Va informam ca nu este posibil modificarea acestuia întrucât acesta a fost stabilit in strânsă legătura cu necesitatea stringenta a bunurilor. In consecința, termenul de 25 de zile este ferm si obligatoriu pentru toți operatorii economici participanți la procedura de achiziție
Vă mulțumim pentru înțelegere
15.10.2025 05:52 UTC · Termen de producere
O linie de producție cu 10–15 muncitori, organizată pe faze, poate scoate 200–500 rucsacuri/zi, în funcție de tipul produsului. Să admitem ca facem maximal 500 pe zi , avem nevoie de 14 zile , plus aplicarea logo inca tot atit timp , bătaie de joc !
Ответ заказчика: Buna ziua
conform pct 12. Termenii și condițiile de prestare solicitați: maxim 25 zile, din momentul semnării contractului
Va rugam sa va conformati cerintelor Autorității contractante
15.10.2025 12:42 UTC · Imprimare
Rog sa specificati numarul de culori in logo si marimea
Ответ заказчика: Buna ziua
Revedeti pozele atasate
16.10.2025 08:52 UTC · rucsacuri
Bună ziua!
Este posibil ca în propunerea tehnică și financiară să oferim mai multe modele de rucsacuri? Dvs. să alegeți ceea ce vă convine mai mult, conform analizei prețului, modelului și calității!
Sau analizați doar un singur model în propunere?
Vă mulțumim!
Ответ заказчика: Buna ziua
Oferta trebuie sa fie clara, univocă si sa respecte cerințele exacte ale documentației de atribuire
O zi buna
Документы 10
- anunt de participare (1).docx
Документы с тем же названием: 2
- 13.10.2025 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 13.10.2025 · только метаданные · Оригинал ↗
- documentația standard.docx
Документы с тем же названием: 2
- 13.10.2025 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 13.10.2025 · только метаданные · Оригинал ↗
- duae (40).doc
- declaratie benefeciar.doc
- p.jpg
- poza 2.jpg
Документы с тем же названием: 2
- 17.10.2025 · новейший по дате · только метаданные · Оригинал ↗
- 16.10.2025 · только метаданные · Оригинал ↗
- p.jpg
Поданные предложения 7
| Участник | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| AVERPRINT S.R.L. | 962 500,00 MDL | На рассмотрении | 30.10.2025 15:03 UTC |
| Pro Parnas SRL | 910 000,00 MDL | На рассмотрении | 30.10.2025 11:08 UTC |
| Art Element SRL | 1 141 000,00 MDL | На рассмотрении | 30.10.2025 21:20 UTC |
| OLTIME | 1 155 000,00 MDL | На рассмотрении | 30.10.2025 17:13 UTC |
| INTERBRANDS PROD | 1 076 250,00 MDL | На рассмотрении | 31.10.2025 07:25 UTC |
| Oldcom | 1 166 666,66 MDL | На рассмотрении | 27.10.2025 11:10 UTC |
| BTS PRO | 1 099 000,00 MDL | На рассмотрении | 31.10.2025 06:43 UTC |
Решения о присуждении 7
| Поставщик | Сумма | Статус | Опубликовано |
|---|---|---|---|
| Pro Parnas SRL | 910 000,00 MDL | Предложения отклонены | 31.10.2025 09:10 UTC |
| AVERPRINT S.R.L. | 962 500,00 MDL | Предложения отклонены | 31.10.2025 09:12 UTC |
| INTERBRANDS PROD | 1 076 250,00 MDL | Предложения отклонены | 31.10.2025 09:18 UTC |
| BTS PRO | 1 099 000,00 MDL | Предложения отклонены | 31.10.2025 09:29 UTC |
| Art Element SRL | 1 141 000,00 MDL | Решение на рассмотрении | 31.10.2025 08:00 UTC |
| OLTIME | 1 155 000,00 MDL | Итог не раскрыт | 31.10.2025 08:00 UTC |
| Oldcom | 1 166 666,66 MDL | Итог не раскрыт | 31.10.2025 08:00 UTC |
Официальные изменения 3
13.10.2025 13:28 UTC
General change of Contract Notice
16.10.2025 13:06 UTC
General change of Contract Notice
17.10.2025 06:09 UTC
General change of Contract Notice
Квалификационные критерии 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True