Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1760093750317
Lucrări de reparație curentă a edificiului CM Taraclia din str. Ștefan cel Mare, 32, or. Taraclia
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
250 000,00 MDL
Până la termen
expirat
20.10.2025 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrări de reparație curentă a edificiului CM Taraclia din str. Ștefan cel Mare, 32, or. Taraclia
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45400000-1 · Lucrări de finisare a construcţiilor
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 250 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agentia Servicii Publice · 250 000,00 MDL · 2025-02-26 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
10.10.2025 · 11:05 UTC
Clarificarea condițiilor
10.10.2025 → 15.10.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
15.10.2025 → 20.10.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
20.10.2025
Executarea contractului
01.11.2025 → 31.12.2025 12:02 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație curentă a edificiului CM Taraclia din str. Ștefan cel Mare, 32, or. Taraclia-Conform Caietului de sarcini și Formularului de deviz (Anexa nr. 23 la Documentația standard aprobată prin Ordinul Ministrului Finanţelor nr. 69 din 7 mai 2021) | 45400000-1 Lucrări de finisare a construcţiilor | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație curentă a edificiului CM Taraclia din str. Ștefan cel Mare, 32, or. Taraclia Lucrări de reparație curentă a edificiului CM Taraclia din str. Ștefan cel Mare, 32, or. Taraclia
| 250 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 01.11.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Documente 12
- anexa nr. 25 (modelul contractului) (8).signed.pdf
- anexe la documentatia standard .docx
- anexe la documentatia standard .signed.pdf
- anunt de participare .signed.pdf
- caiet de sarcini actualizat.signed.pdf
- caiet de sarcini.docx
- declaratie .signed.pdf
- declaratie.doc
- duae .docx
- duae .signed.pdf
- propunere financiară .signed.pdf
- propunere financiară.docx
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| OguzTransStroi | 210 911,28 MDL | În examinare | 20.10.2025 05:58 UTC |
| Stroitehnologia SRL | 244 782,00 MDL | În examinare | 18.10.2025 14:59 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| OguzTransStroi Documentele deciziei: instiintare.signed.pdf ↗ | 210 911,28 MDL | Câștigător desemnat | 31.10.2025 14:59 UTC |
| Stroitehnologia SRL | 244 782,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 20.10.2025 07:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| OguzTransStroi | 210 911,28 MDL | Contract în pregătire | 31.10.2025 15:00 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.