Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1760084773982
Condiționere cu instalarea acestora
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
109 000,00 MDL
Până la termen
expirat
16.10.2025 10:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
5
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Condiționere cu instalarea acestora
Parametrii achiziției
- CPV
- 42 › 42500000-1 · Echipamente de răcire şi de ventilare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 109 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Spitalul Raional Drochia "Nicolae Testemitanu" · 109 000,00 MDL · 2025-10-10 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
10.10.2025 · 08:49 UTC
Clarificarea condițiilor
10.10.2025 → 13.10.2025 09:00 UTC
Se primesc oferte
13.10.2025 → 16.10.2025 10:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
16.10.2025
Executarea contractului
21.10.2025 → 31.12.2025 09:29 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Conditionere inclusiv instalarea acestora | 42500000-1 Echipamente de răcire şi de ventilare | 10 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Conditionere inclusiv instalarea acestora | 109 000,00 MDL | or.Drochia bul.Nicolae Testemitanu 2/3 | 21.10.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 1
10.10.2025 08:49 UTC · garantie
Buna ziua, in specificatie ati indicat termen de garantie 5 ani. Cum cereti asa termen cind producatorul nu ofera asa termen. Termenul de garantie nu poate fi mai mare ca termenul de la producator.
Răspunsul autorității: Termenul de 5 ani este acordat de mai multi producatori .prezentati oferta dupa disponibilitatea dvs
Documente 2
- anunt de participare_1_870_md (1).signed.pdf
- anunt de participare_1_870_md.docx
Oferte depuse 5
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Drostal | 76 000,00 MDL | În examinare | 15.10.2025 12:58 UTC |
| BTS PRO | 99 925,00 MDL | În examinare | 16.10.2025 07:11 UTC |
| Reboot Service | 70 833,30 MDL | În examinare | 16.10.2025 07:27 UTC |
| Feniximpex SRL | 78 244,52 MDL | În examinare | 16.10.2025 06:50 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 100 000,00 MDL | În examinare | 16.10.2025 07:42 UTC |
Decizii de atribuire 5
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Reboot Service Documentele deciziei: scrisoare imsp sr drochia.docx.pdf ↗ | 70 833,30 MDL | Ofertele au fost respinse | 20.10.2025 12:40 UTC |
| Drostal Documentele deciziei: scrisoare imsp sr drochia.docx.pdf ↗ · decizia.docx.pdf ↗ | 76 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 20.10.2025 12:41 UTC |
| Feniximpex SRL | 78 244,52 MDL | Ofertele au fost respinse | 16.10.2025 13:46 UTC |
| BTS PRO | 99 925,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 16.10.2025 14:00 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 100 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 16.10.2025 10:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Drostal | 76 000,00 MDL | Contract în pregătire | 20.10.2025 12:41 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.