Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1759916342572
„Reparații capitale a sediului ANP (reabilitarea fațadelor cu reamenajarea teritoriului adiacent)”.
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 264 170,59 MDL
Până la termen
expirat
23.10.2025 11:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
3
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
„Reparații capitale a sediului ANP (reabilitarea fațadelor cu reamenajarea teritoriului adiacent)”.
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45400000-1 · Lucrări de finisare a construcţiilor
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 264 170,59 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Administrația Națională a Penitenciarelor · 1 264 170,59 MDL · 2025-10-08 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
09.10.2025 · 13:55 UTC
Clarificarea condițiilor
09.10.2025 → 16.10.2025 14:00 UTC
Se primesc oferte
16.10.2025 → 23.10.2025 11:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
23.10.2025
Executarea contractului
25.10.2025 → 30.12.2025 14:55 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | „Reparații capitale a sediului ANP (reabilitarea fațadelor cu reamenajarea teritoriului adiacent)”. | 45400000-1 Lucrări de finisare a construcţiilor | 1 unitate |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | „Reparații capitale a sediului ANP (reabilitarea fațadelor cu reamenajarea teritoriului adiacent)”. Locul desfășurării lucrărilor: mun. Chişinău, str. N. Titulescu, nr. 35. Urmează să fie realizate lucrări: de demolare (demontarea elementelor a terasamentelor existente), amenajarea teritoriului cu pavaj și porțiuni din beton asfaltic, construcția unei copertine din structură metalică, plantarea arborilor și arbuștilor, inclusiv gazon, reparații sectoriale a finisajelor la fațade, cu aplicarea vopsitoriei în culori totală.
Precizare: lucrările sus-menționate urmează să fie executate, fără a fi periclitată activitatea zilnică a instituției. Nu se admite deconectarea energiei electrice, blocarea sistemelor de apă și canalizare în zilele de lucru. În caz de necesitate, deconectările urmează a fi coordonate în prelabil.
| 1 264 170,59 MDL | mun.Chişinău str.Nicolae Titulescu 35 | 25.10.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
Documente 7
- anunț de participare.pdf
- anunț de participare.docx
- documentația standard.pdf
- ds lucrări.docx
- duae.pdf
- duae.doc
- formularul de deviz nr. 1 - lista cu cantități de lucrări.pdf
Oferte depuse 3
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| ENELCONSTRUCT SRL | 1 019 900,93 MDL | În examinare | 23.10.2025 10:27 UTC |
| Inteligent Instal | 1 177 328,87 MDL | În examinare | 23.10.2025 08:58 UTC |
| Adrika | 1 135 076,00 MDL | În examinare | 23.10.2025 10:53 UTC |
Decizii de atribuire 3
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| ENELCONSTRUCT SRL Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ · ordin de plată.pdf ↗ | 1 019 900,93 MDL | Câștigător desemnat | 12.11.2025 07:31 UTC |
| Adrika | 1 135 076,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 23.10.2025 11:43 UTC |
| Inteligent Instal Documentele deciziei: decizia de atribuire.pdf ↗ | 1 177 328,87 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.11.2025 07:50 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True