Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1759492005679
lucrări de reparație a a birourilor în incinta CS Nr.1 Orhei
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
1 140 000,00 MDL
Până la termen
expirat
20.10.2025 05:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
lucrări de reparație a a birourilor în incinta CS Nr.1 Orhei
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45400000-1 · Lucrări de finisare a construcţiilor
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 1 140 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Centrul de Sănătate nr.1 Orhei · 1 140 000,00 MDL · 2025-10-03 → 2026-06-29
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
03.10.2025 · 11:50 UTC
Clarificarea condițiilor
03.10.2025 → 09.10.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
09.10.2025 → 20.10.2025 05:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
20.10.2025
Executarea contractului
27.10.2025 → 29.06.2026 05:00 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | lucrări de reparație a a birourilor în incinta CS Nr.1 Orhei | 45400000-1 Lucrări de finisare a construcţiilor | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | lucrări de reparație a a birourilor în incinta CS Nr.1 Orhei | 1 140 000,00 MDL | mun.Orhei str. Vasile Lupu, 127, or. Orhei | 27.10.2025 → 29.06.2026 | Atribuit |
Documente 5
- anunt de participare.docx
- doc standard lucrari.docx
- caiet de sarcini.docx
Documente cu același titlu: 2
- 03.10.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 03.10.2025 · doar metadate · Original ↗
- duae_ro_.docx
Oferte depuse 4
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| 5AQ INVEST SRL | 888 900,79 MDL | În examinare | 19.10.2025 19:13 UTC |
| Apis-Miele | 866 523,65 MDL | În examinare | 17.10.2025 18:17 UTC |
| Constatforj SRL | 906 323,14 MDL | În examinare | 19.10.2025 06:58 UTC |
| Aflux-Prim | 1 034 536,75 MDL | În examinare | 19.10.2025 18:12 UTC |
Decizii de atribuire 4
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Apis-Miele Documentele deciziei: model_decizia_de_atribuire,reevaluare_28_09_2021-1(1).pdf ↗ · 0 clarificari.signed.pdf ↗ · anexa 4.signed.pdf ↗ · anexa 2.signed.pdf ↗ · anexa 3.signed.pdf ↗ · anexa 1.signed.pdf ↗ · anexa 9.signed.pdf ↗ · anexa 5.signed.pdf ↗ · anexa 7.signed.pdf ↗ · anexa 8.signed.pdf ↗ · anexa 6.signed.pdf ↗ · file0001.pdf ↗ · pv reev.pdf ↗ | 866 523,65 MDL | Ofertele au fost respinse | 31.12.2025 08:55 UTC |
| 5AQ INVEST SRL | 888 900,79 MDL | Câștigător desemnat | 31.12.2025 08:58 UTC |
| Constatforj SRL | 906 323,14 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.11.2025 08:43 UTC |
| Aflux-Prim | 1 034 536,75 MDL | Rezultat nedivulgat | 20.10.2025 05:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| 5AQ INVEST SRL | 888 900,79 MDL | Contract în pregătire | 26.01.2026 14:20 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.