Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1759320697429
Lucrari de reparatia a drumului L-311 Podgoreni – Zahoreni, km0+0,007 – km 1+0,055m, r. Orhei
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
6 605 486,43 MDL
Până la termen
expirat
21.10.2025 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrari de reparatia a drumului L-311 Podgoreni – Zahoreni, km0+0,007 – km 1+0,055m, r. Orhei
Executarea din 01.01.2026
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 6 605 486,43 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primaria Zahoreni · 6 605 486,43 MDL · 2025-10-01 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
06.10.2025 · 15:27 UTC
Clarificarea condițiilor
01.10.2025 → 13.10.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
13.10.2025 → 21.10.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
21.10.2025
Executarea contractului
19.11.2025 → 23.11.2025 13:13 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrari de reparatia a drumului L-311 Podgoreni – Zahoreni, km0+0,007 – km 1+0,055m, r. Orhei | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrari de reparatia a drumului L-311 Podgoreni – Zahoreni, km0+0,007 – km 1+0,055m, r. Orhei | 6 605 486,43 MDL | s.Zahoreni s.Zahoreni r. Orhei | 19.11.2025 → 23.11.2025 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 7
06.10.2025 08:46 UTC · Clarificari
Buna ziua, solicit atasarea caietului de sarcini desfasurat cu norme si resurse pentru etapa I.
Multumesc anticipat!
Răspunsul autorității: Documentul a fost încărcat.
06.10.2025 08:52 UTC · Clarificari
Buna ziua, solicit atasarea caietului de sarcini desfasurat cu norme si resurse pentru etapa I.
Multumesc anticipat!
Răspunsul autorității: Documentul a fost încărcat.
06.10.2025 09:10 UTC · Finantare
Buna ziua, este un proiect finantat de ONDRL sau surse proprii??
Răspunsul autorității: Surse proprii
09.10.2025 07:52 UTC · Concretizare
Buna ziua, concretizati care este marca betonului C35/45- care este M600 sau M350 (C20/25).
Multumesc!
Răspunsul autorității: C20/25
10.10.2025 15:33 UTC · Sursa de finanțare
Denumirea proiectului dat se regăsește pe saitul ONDRL. Sunteti siguri ca sursa de finantare este bugetul local?
Răspunsul autorității: Buna ziua. A fost o eroare. Sursa de finantate este ONDRL. Dar atentionam ca acest lucru nu influențează asupra elaborării ofertei.
10.10.2025 15:35 UTC · Avizu
In ce tip de lucrari trebuie sa fie valabil avizul? Ati comis o eroare tehnica sau asa solicitati?
Răspunsul autorității: Avizul urmează să fie valabil la data deschiderii ofertelor , în domeniul drumuri.
11.10.2025 14:46 UTC · Experienta similara
Care genuri de lucrari vor fi acceptate ca experienta similara?
Răspunsul autorității: Buna ziua. Experiența in domeniul de constructie/reconstructie si reparatie a drumurilor (beton, asfalt, varianta alba), inclusiv pavare. La fel se accepta tipurile de lucrari pentionate pentru trotuare, parcari auto, cuti etc.
Documente 6
- .podgoreni r-ul orhei (etapa ii).docx
- anunt de participare (1) (3).signed.pdf
- podgoreni r-ul orhei (etapa i).docx
- documentația standard.docx
- duae.docx
- 04-2024-da-s.podgoreni r-ul orhei (etapa i)-f1b.docx
Oferte depuse 2
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| ROYAL PRIMCONSTRUCT | 6 604 036,36 MDL | În examinare | 20.10.2025 18:10 UTC |
| BUILDTRADE | 6 515 658,75 MDL | În examinare | 20.10.2025 19:08 UTC |
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| BUILDTRADE | 6 515 658,75 MDL | Ofertele au fost respinse | 11.11.2025 10:05 UTC |
| ROYAL PRIMCONSTRUCT | 6 604 036,36 MDL | Câștigător desemnat | 23.11.2025 17:23 UTC |
Modificări oficiale 1
06.10.2025 15:27 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True