Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1758719085310
Achiziționarea ,,Lucrari de instalare a iluminatului din com.Sipoteni ”
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
290 000,00 MDL
Până la termen
expirat
02.10.2025 08:30 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
4
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Achiziționarea ,,Lucrari de instalare a iluminatului din com.Sipoteni ”
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45300000-0 · Lucrări de instalaţii pentru clădiri
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 290 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primaria Sipoteni · 290 000,00 MDL · 2025-09-24 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
26.09.2025 · 11:54 UTC
Clarificarea condițiilor
24.09.2025 → 29.09.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
29.09.2025 → 02.10.2025 08:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
02.10.2025
Executarea contractului
10.10.2025 → 30.12.2025 14:10 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Achiziționarea ,,Lucrari de instalare a iluminatului din com.Sipoteni ” | 45300000-0 Lucrări de instalaţii pentru clădiri | 1 unitate |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Achiziționarea ,,Lucrari de instalare a iluminatului din com.Sipoteni ” Achiziționarea ,,Lucrari de instalare a iluminatului din com.Sipoteni ” | 290 000,00 MDL | s.Sipoteni 31 August | 10.10.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 5
25.09.2025 14:09 UTC · Caiet de sarcini
Buna ziua, rugam sa publicati formularul desfasurat cu resurse
Răspunsul autorității: Bună ziua vă mulțumim pentru întrebare.
!!!În atenția tuturor Operatorilor Economici formularul desfășurat cu resurse a fost adaugat in documentele procedurii
26.09.2025 12:05 UTC · Clarificare
Lispseste manopera din formularul desfasurt, cine va monta echipamentul de iluminat >?
Răspunsul autorității: Bună ziua este indicat în punctul 4 al caietului de sarcini ,,Stilpi pentru instalatii electrice in curti, gradini sau platforme, gata confectionati : metalici, sub 5 m inaltime, INCLUSIV: gropile și umplutura” .
26.09.2025 12:07 UTC · !!!
pozitia 5 din formular desfasurat nu dispune de resurse precum manopera/material/utilaj ??? clarificati
Răspunsul autorității: Conduceți-vă vă rog de normele din WinСмета : ,,RpEO02A ,,
Mulțumim Pentru întrebare.
26.09.2025 13:00 UTC · Răspuns (26 sept 2025, 15:37): Bună ziua este indicat în punctul 4 al caietului de sarcini ,,Stilpi pentru instalatii electrice in curti, gradini sau platforme, gata confectionati : metalici, sub 5 m inaltime, INCLUSIV: gropile și umplutura” .
Ce intrebare este pusa si ce raspundeti dvs. Intrebare repetata cine monteaza echipamentul de iluminare Muncitor, Electrician, Sudor... ? Cine ?
Răspunsul autorității: Conform wincmeta lucrările de instalare a echipamentului de iluminare sunt efectuate de către electrician autorizat ,iar celelante lucrări de către muncitor.
26.09.2025 13:36 UTC · Răspuns (26 sept 2025, 16:10): Conform wincmeta lucrările de instalare a echipamentului de iluminare sunt efectuate de către electrician autorizat ,iar celelante lucrări de către muncitor.
Ajutatima sa gasesc in care pozitie in formualrul desfasurat publicat de dvs este indicat electrician sau muncitor ? unde sunt aceste resuse de manopera ?
Răspunsul autorității: norma RpEO02A prevede ca manopera sa se execute de electromontor 0,9 h per bucata
Documente 12
- _anunt de participare iluminat stradal 24.09.25.signed.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 24.09.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 24.09.2025 · doar metadate · Original ↗
- iluminat stradal caiet de sarcini 24.09.25.signed.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 24.09.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 24.09.2025 · doar metadate · Original ↗
- iluminat stradal caiet de sarcini.docx
Documente cu același titlu: 2
- 24.09.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 24.09.2025 · doar metadate · Original ↗
- duae_ro_.docx
Documente cu același titlu: 2
- 24.09.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 24.09.2025 · doar metadate · Original ↗
- ds_lucrari.docx
Documente cu același titlu: 2
- 24.09.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 24.09.2025 · doar metadate · Original ↗
- sipoteni iluminare cu panou fotovoltaic materiale pdf.signed.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 26.09.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 26.09.2025 · doar metadate · Original ↗
Oferte depuse 4
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| FCI "Capital" SRL | 243 863,60 MDL | În examinare | 02.10.2025 07:55 UTC |
| LT-Power Group SRL | 280 673,83 MDL | În examinare | 30.09.2025 14:15 UTC |
| SRL Zepto | 282 497,35 MDL | În examinare | 01.10.2025 14:40 UTC |
| SRL ENERGOLED | 277 770,00 MDL | În examinare | 01.10.2025 20:25 UTC |
Decizii de atribuire 4
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| FCI "Capital" SRL Documentele deciziei: decizie de atribuire 35.pdf ↗ | 243 863,60 MDL | Câștigător desemnat | 09.10.2025 12:31 UTC |
| SRL ENERGOLED | 277 770,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.10.2025 08:30 UTC |
| LT-Power Group SRL | 280 673,83 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.10.2025 08:30 UTC |
| SRL Zepto | 282 497,35 MDL | Rezultat nedivulgat | 02.10.2025 08:30 UTC |
Modificări oficiale 1
26.09.2025 11:54 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| FCI "Capital" SRL | 243 863,60 MDL | Contract în pregătire | 09.10.2025 12:31 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.