Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1758264547578
Servicii de alimentarea copiilor din cadrul IP gimnaziul „Mihai Viteazul ” pentru perioada noiembrie - decembrie 2025
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Manual
Valoare estimată
471 285,00 MDL
Până la termen
expirat
02.10.2025 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Servicii de alimentarea copiilor din cadrul IP gimnaziul „Mihai Viteazul ” pentru perioada noiembrie - decembrie 2025
Parametrii achiziției
- CPV
- 55 › 55500000-5 · Servicii de cantină şi servicii de catering
- Categorie
- Servicii
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Manual
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 471 285,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IP Gimnaziul Mihai Viteazul · 471 285,00 MDL · 2025-09-19 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
19.09.2025 · 06:56 UTC
Clarificarea condițiilor
19.09.2025 → 29.09.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
29.09.2025 → 02.10.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
02.10.2025
Executarea contractului
04.10.2025 → 31.12.2025 07:54 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Alimentatia copiilor | 55500000-5 Servicii de cantină şi servicii de catering | 24 zi |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Servicii de alimentarea copiilor din cadrul IP gimnaziul „Mihai Viteazul ” pentru perioada noiembrie - decembrie 2025 | 471 285,00 MDL | mun.Străşeni str. Cisinaului 4A | 04.10.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Documente 10
- 2025_3 4_specificatia tehnica_de pret_anexa 22 23.xls
Documente cu același titlu: 2
- 19.09.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 19.09.2025 · doar metadate · Original ↗
- anunț de participare.docx
Documente cu același titlu: 2
- 19.09.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 19.09.2025 · doar metadate · Original ↗
- anunț de participare.signed.pdf
Documente cu același titlu: 2
- 19.09.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 19.09.2025 · doar metadate · Original ↗
- documente standart.docx
Documente cu același titlu: 2
- 19.09.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 19.09.2025 · doar metadate · Original ↗
- duae.doc
Documente cu același titlu: 2
- 19.09.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 19.09.2025 · doar metadate · Original ↗
Oferte depuse 1
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| UAB HANDELSHUS | 471 285,00 MDL | În examinare | 01.10.2025 11:25 UTC |
Decizii de atribuire 1
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| UAB HANDELSHUS | 471 285,00 MDL | Câștigător desemnat | 02.10.2025 07:35 UTC |
Modificări oficiale 1
19.09.2025 06:56 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| UAB HANDELSHUS | 471 285,00 MDL | Contract în pregătire | 02.10.2025 07:36 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.