Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1757312664299
Lucrari de reparație a Căminului cultural din s. Viprova, r-nul Orhei
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
316 600,00 MDL
Până la termen
expirat
15.09.2025 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
6
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lucrari de reparație a Căminului cultural din s. Viprova, r-nul Orhei
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 316 600,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primaria comunei Puțintei · 316 600,00 MDL · 2025-09-08 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
08.09.2025 · 06:29 UTC
Clarificarea condițiilor
08.09.2025 → 09.09.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
09.09.2025 → 15.09.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
15.09.2025
Executarea contractului
22.09.2025 → 31.12.2025 07:29 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație a Căminului cultural din s. Vîprova, r-nul Orhei | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lucrări de reparație a Căminului cultural din s. Vîprova, r-nul Orhei | 316 600,00 MDL | s.Puţintei s. Puțintei r. Orhei | 22.09.2025 → 31.12.2025 | Atribuit |
Documente 6
- anunt de participare.signed.pdf
- caiet de sarcini - casa de cultura fatada.pdf
- caiet de sarcini - casa de cultura prag.pdf
- documentația standard.docx
- duae.docx
- declarație de eligibilitate cvm.docx
Oferte depuse 6
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Ditugam Grup | 278 653,93 MDL | În examinare | 13.09.2025 19:59 UTC |
| ALEXPAUL SRL | 281 850,00 MDL | În examinare | 12.09.2025 08:21 UTC |
| VICADI PROIECT | 273 972,59 MDL | În examinare | 11.09.2025 08:21 UTC |
| CP INVEST CONSTRUCT | 304 380,16 MDL | În examinare | 15.09.2025 04:11 UTC |
| IAN-CONS GRUP | 264 331,68 MDL | În examinare | 13.09.2025 09:13 UTC |
| GEEA Noble Estate | 313 220,40 MDL | În examinare | 12.09.2025 10:21 UTC |
Decizii de atribuire 6
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| IAN-CONS GRUP | 264 331,68 MDL | Ofertele au fost respinse | 30.09.2025 14:25 UTC |
| VICADI PROIECT | 273 972,59 MDL | Câștigător desemnat | 30.09.2025 14:25 UTC |
| Ditugam Grup | 278 653,93 MDL | Rezultat nedivulgat | 15.09.2025 07:00 UTC |
| ALEXPAUL SRL | 281 850,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 15.09.2025 07:00 UTC |
| CP INVEST CONSTRUCT | 304 380,16 MDL | Rezultat nedivulgat | 15.09.2025 07:00 UTC |
| GEEA Noble Estate | 313 220,40 MDL | Rezultat nedivulgat | 15.09.2025 07:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| VICADI PROIECT | 273 972,59 MDL | Contract în pregătire | 30.09.2025 14:25 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.