Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1756808149714
Tehnică de uz casnic pentru ÎM „Gradina Zoologică”
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
84 417,00 MDL
Până la termen
expirat
08.09.2025 11:30 UTC
Loturi
7
Oferte depuse
17
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Decizia se examinează
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Lotul 1 Masina de spălat profesionala
Lotul 2 Mașină de spălat frontală
Lotul 3 Ladă frigorifică și frigider cu o ușă
Lotul 4 Fierbător electric și aparat de cafea
Lotul 5 Aparat de aer condiționat
Lotul 6 Panou ceramic de perete
Lotul 7 Incubator
Parametrii achiziției
- CPV
- 39 › 39700000-9 · Aparate de uz casnic
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 84 417,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Grădina Zoologică · 84 417,00 MDL · 2025-09-02 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
02.09.2025 · 10:22 UTC
Clarificarea condițiilor
02.09.2025 → 05.09.2025 07:30 UTC
Se primesc oferte
05.09.2025 → 08.09.2025 11:30 UTC
Desemnarea câștigătorului
08.09.2025
Executarea contractului
11.09.2025 → 30.12.2025 11:22 UTC
Obiectele achiziției 9
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Mașina de spălat rufe profesională - Tambur din oțel inoxidabil - control electronic - Control electronic - Încărcare tambur, 9- 11 kg - Număr de moduri – 12/14 Viteză: 1400 rpm nu mai mult - Motor invertor - Putere 1,9 kW, -Tensiune 220 H -Total dimensiuni L*D*H cu aproximație între 595*605*850 mm, Garanție ≥ 18 luni | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 1 buc. |
| 2 | 2 | Dimensiuni și greutate: Adâncime, cm +57.6 Greutate, kg + 65/70 Dimensiuni (ÎxLxA), cm 84,7x59,6x57,6+ Înălțime, cm 84.7+ Lățime, cm 59.6+ Consum de apă în program, l/ciclu 40/45 Clasa de eficientă energetică A (EU standard) Clasa de eficientă la stoarcere B Clasa de eficientă la spălare B Viteza maximă de centrifugare 1400 Capacitate de încărcare, kg 8 Tip motor inverter Tracțiune pe curea ECO, spălare rapidă, spălare delicată, abur, sintetice, scurgere / centrifugare, sport, bumbac, mătase, Garanție: ≥ 18 luni Echivalent cu marca: Electrolux | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 1 buc. |
| 3 | 3 | Lada frigorifico | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 2 buc. |
| 4 | 3 | Frigider cu o ușa | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 1 buc. |
| 5 | 4 | Fierbător de apă | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 5 buc. |
| 6 | 4 | Aparat de cafea | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 1 buc. |
| 7 | 5 | Aer Conditioner Inventor | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 1 buc. |
| 8 | 6 | Panou ceramic | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 4 buc. |
| 9 | 7 | Incubator | 39700000-9 Aparate de uz casnic | 2 buc. |
Loturi 7
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lotul 1 Masina de spălat profesionala Mașina de spălat rufe profesională
- Tambur din oțel inoxidabil
- control electronic
- Control electronic
- Încărcare tambur, 9- 11 kg
- Număr de moduri – 12/14
Viteză: 1400 rpm nu mai mult - Motor invertor
- Putere 1,9 kW,
-Tensiune 220 H
-Total dimensiuni L*D*H cu aproximație între 595*605*850 mm,
Garanție ≥ 18 luni
| 22 500,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 11.09.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Lotul 2 Mașină de spălat frontală Dimensiuni și greutate:
Adâncime, cm +57.6
Greutate, kg + 65/70
Dimensiuni (ÎxLxA), cm 84,7x59,6x57,6+
Înălțime, cm 84.7+
Lățime, cm 59.6+
Consum de apă în program, l/ciclu 40/45
Clasa de eficientă energetică A (EU standard)
Clasa de eficientă la stoarcere B
Clasa de eficientă la spălare B
Viteza maximă de centrifugare 1400
Capacitate de încărcare, kg 8
Tip motor inverter
Tracțiune pe curea
ECO, spălare rapidă, spălare delicată, abur, sintetice, scurgere / centrifugare, sport, bumbac, mătase,
Garanție: ≥ 18 luni
Echivalent cu marca: Electrolux
| 10 000,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 11.09.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 3 | Lotul 3 Ladă frigorifică și frigider cu o ușă Lada frigorifico
Frigider cu o ușa
| 11 666,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 11.09.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 4 | Lotul 4 Fierbător electric și aparat de cafea
Fierbător de apă
Aparat de cafea
| 5 834,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 11.09.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 5 | Lotul 5 Aparat de aer condiționat Aer Conditioner Inventor | 11 667,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 11.09.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 6 | Lotul 6 Panou ceramic de perete Panou ceramic | 20 334,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 11.09.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 7 | Lotul 7 Incubator Incubator | 2 416,00 MDL | mun.Chişinău bd.Dacia 50/7 | 11.09.2025 → 30.12.2025 | Rezultat nestabilit |
Documente 2
- anunt de participare.pdf
- anexe bunuri.docx
Oferte depuse 17
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 1 | 7 500,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 11:05 UTC |
| Reboot Service | 3 | 9 987,49 MDL | În examinare | 08.09.2025 11:28 UTC |
| Smart Climat | 5 | 11 600,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 10:23 UTC |
| Eleamag SRL | 2 | 5 850,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 09:00 UTC |
| Eleamag SRL | 1 | 22 200,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 09:00 UTC |
| BTS PRO | 4 | 6 307,50 MDL | În examinare | 08.09.2025 08:06 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 5 | 10 833,33 MDL | În examinare | 08.09.2025 11:06 UTC |
| Feniximpex SRL | 5 | 10 702,73 MDL | În examinare | 08.09.2025 08:12 UTC |
| BTS PRO | 5 | 11 000,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 08:06 UTC |
| Eleamag SRL | 3 | 13 980,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 09:00 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 3 | 15 000,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 11:06 UTC |
| Reboot Service | 2 | 4 179,17 MDL | În examinare | 08.09.2025 11:28 UTC |
| Eleamag SRL | 4 | 6 775,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 09:01 UTC |
| Reboot Service | 5 | 10 583,30 MDL | În examinare | 08.09.2025 11:28 UTC |
| Eleamag SRL | 6 | 23 600,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 09:01 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 2 | 6 666,66 MDL | În examinare | 08.09.2025 11:05 UTC |
| Eleamag SRL | 7 | 2 800,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 09:01 UTC |
Decizii de atribuire 17
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Reboot Service | 2 | 4 179,17 MDL | Ofertele au fost respinse | 09.09.2025 07:18 UTC |
| Eleamag SRL | 2 | 5 850,00 MDL | Decizia se examinează | 08.09.2025 11:30 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 2 | 6 666,66 MDL | Rezultat nedivulgat | 08.09.2025 11:30 UTC |
| Reboot Service | 3 | 9 987,49 MDL | Decizia se examinează | 08.09.2025 11:30 UTC |
| Eleamag SRL | 3 | 13 980,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 08.09.2025 11:30 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 3 | 15 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 08.09.2025 11:30 UTC |
| Eleamag SRL | 6 | 23 600,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 02.10.2025 08:48 UTC |
| BTS PRO | 4 | 6 307,50 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.09.2025 10:40 UTC |
| Eleamag SRL | 4 | 6 775,00 MDL | Decizia se examinează | 08.09.2025 11:30 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 1 | 7 500,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.09.2025 08:42 UTC |
| Eleamag SRL | 1 | 22 200,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 12.09.2025 08:47 UTC |
| Eleamag SRL | 7 | 2 800,00 MDL | Decizia se examinează | 08.09.2025 11:30 UTC |
| Reboot Service | 5 | 10 583,30 MDL | Decizia se examinează | 08.09.2025 11:30 UTC |
| Feniximpex SRL | 5 | 10 702,73 MDL | Rezultat nedivulgat | 08.09.2025 11:30 UTC |
| TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L. | 5 | 10 833,33 MDL | Rezultat nedivulgat | 08.09.2025 11:30 UTC |
| BTS PRO | 5 | 11 000,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 08.09.2025 11:30 UTC |
| Smart Climat | 5 | 11 600,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 08.09.2025 11:30 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True