Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1756216636467
Scaune cu rotile aeroportuar
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
250 000,00 MDL
Până la termen
expirat
18.09.2025 07:00 UTC
Loturi
2
Oferte depuse
6
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Scaune cu rotile aeroportuar
Parametrii achiziției
- CPV
- 33 › 33100000-1 · Echipamente medicale
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 250 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Aeroportul International Chisinau · 250 000,00 MDL · 2025-08-26 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
05.09.2025 · 08:43 UTC
Clarificarea condițiilor
26.08.2025 → 08.09.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
08.09.2025 → 18.09.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
18.09.2025
Executarea contractului
01.10.2025 → 31.12.2025 15:05 UTC
Obiectele achiziției 2
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Scaune cu rotile aeroportuar | 33100000-1 Echipamente medicale | 8 buc. |
| 2 | 2 | Scaune cu rotile aeroportuar XXL | 33100000-1 Echipamente medicale | 2 buc. |
Loturi 2
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Scaune cu rotile aeroportuar | 200 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Dacia, 80/3 | 01.10.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Scaune cu rotile aeroportuar XXL | 50 000,00 MDL | mun.Chişinău bd. Dacia, 80/3 | 01.10.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
Întrebări și răspunsuri 1
05.09.2025 08:43 UTC · modificări ale parametrilor p/u scaune cu rotile
Solicitam modificari petru scaune cu rotile
1. Caracteristici tehnice:
- Înălțime totală – 900-920 mm; --ajustati va rog marja de la 980-1080 mm
- Înălțime scaun – 480-500 mm; - ajustati va rog marja de la 480-570 mm
- Adâncime scaun – 430 mm;- ajustati va rog marja de la 430-480 mm
- Greutatea – 17-20 kg;- ajustati va rog marja de greutate de la 20-46 kg (scaunele nepliabile sunt mai grele decit cele pliabile).
2. Opțiuni:
- cu spătar fix;- spatarul se blocheaza, respectiv modificati va rog daca este posibil: fix sau inclinabil.Totodata, sunt pacienti care nu pot sta in pozitie sezind pe scaun, respectiv, speteaza e necesar sa se incline pina la 30-50 grade.
- Bară anti-furt cu cheie de blocare; - bara antifurt se monteaza aditional. Va rog scoateti daca este posibil aceasta cerinta din specificatii.
Ati specificat: (preferabil de tip nepliabil)- pentru claritate, totusi pliabil sau nepliabil?
Răspunsul autorității: Referitor la înălțimea totală – nu se acceptă, pe motiv că 900-920 mm sunt pentru modelele standart, iar cele propuse sunt pentru modelul XXL;
Referitor la înălțime scaun – nu se acceptă, pe aceleași motive;
Referitor la adâncimea scaunului – nu se acceptă pe aceleași motive;
Referitor la greutate – nu se acceptă pe aceleași motive, precum și 17-20 kg presupune carcasa din aliaj din aluminiu;
Referitor la spătar – se acceptă fix sau înclinabil, dar să fie rigid și nepliabil;
Referitor la bara antifurt – se acceptă bara antifurt încorporată sau montată adițional de la producător și inclus în ofertă;
Referitor la pliabil/nepliabil – se acceptă doar nepliabil.
Documente 19
- anunț de participare scaune cu rotile.pdf
Documente cu același titlu: 3
- 26.08.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 26.08.2025 · doar metadate · Original ↗
- 26.08.2025 · doar metadate · Original ↗
- specificații tehnice anexa 22.docx
Documente cu același titlu: 3
- 26.08.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 26.08.2025 · doar metadate · Original ↗
- 26.08.2025 · doar metadate · Original ↗
- specificatia de pret anexa 23.docx
Documente cu același titlu: 3
- 26.08.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 26.08.2025 · doar metadate · Original ↗
- 26.08.2025 · doar metadate · Original ↗
- cerere de participare anexa 7.docx
- declarație privind valabilitatea oferte anexa 8.docx
- documente standart anexa 5.docx
- garanția de bună execuție anexa 10.docx
- garanție de ofertă anexa 9.docx
- model - contract.docx
- caiet de sarcini wheelchair standart+ (002).docx
Documente cu același titlu: 2
- 26.08.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 26.08.2025 · doar metadate · Original ↗
- caiet de sarcini wheelchair xxl+ (002) (003).docx
Documente cu același titlu: 2
- 26.08.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 26.08.2025 · doar metadate · Original ↗
Oferte depuse 6
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SC LUXGAZ SRL | 2 | 35 000,00 MDL | În examinare | 17.09.2025 20:53 UTC |
| SC LUXGAZ SRL | 1 | 88 720,00 MDL | În examinare | 17.09.2025 20:52 UTC |
| Electeh SRL | 2 | 54 500,00 MDL | În examinare | 17.09.2025 18:28 UTC |
| GEOTER-COM | 1 | 184 750,00 MDL | În examinare | 11.09.2025 11:41 UTC |
| Electeh SRL | 1 | 177 600,00 MDL | În examinare | 17.09.2025 18:28 UTC |
| GEOTER-COM | 2 | 40 000,00 MDL | În examinare | 11.09.2025 11:42 UTC |
Decizii de atribuire 6
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| SC LUXGAZ SRL Documentele deciziei: decizie de atribuire.pdf ↗ · temporar descalificat.docx ↗ | 1 | 88 720,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 06.10.2025 09:00 UTC |
| Electeh SRL Documentele deciziei: decizie de atribuire.pdf ↗ · temporar descalificat.docx ↗ | 1 | 177 600,00 MDL | Câștigător desemnat | 06.10.2025 09:07 UTC |
| GEOTER-COM | 1 | 184 750,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 18.09.2025 07:00 UTC |
| SC LUXGAZ SRL Documentele deciziei: temporar descalificat.docx ↗ | 2 | 35 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 06.10.2025 09:08 UTC |
| GEOTER-COM Documentele deciziei: decizie de atribuire.pdf ↗ · temporar descalificat.docx ↗ | 2 | 40 000,00 MDL | Câștigător desemnat | 06.10.2025 09:11 UTC |
| Electeh SRL | 2 | 54 500,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 18.09.2025 07:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True