RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1756197459156

Serviciilor transport auto de pasageri pentru activitățile culturale care vor avea loc în luna septembrie 2025

Finalizată Achiziție de valoare mică (micro) ·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
59 204,00 MDL
Până la termen
expirat
01.09.2025 10:17 UTC
Loturi
4
Oferte depuse
10
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Serviciilor transport auto de pasageri pentru activitățile culturale care vor avea loc în luna septembrie 2025

Parametrii achiziției

CPV
6060100000-9 · Servicii de transport rutier
Categorie
Servicii
Tipul procedurii
Achiziție de valoare mică (micro)
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
59 204,00 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
AGENTIA RELATII INTERETNICE · 59 204,00 MDL · 2025-08-21 → 2025-09-29 · Serviciilor transport auto de pasageri pentru activitățile culturale care vor avea loc în luna septembrie 2025
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
03.09.2025 · 07:09 UTC
Clarificarea condițiilor
26.08.2025 → 27.08.2025 11:17 UTC
Se primesc oferte
27.08.2025 → 01.09.2025 10:17 UTC
Desemnarea câștigătorului
02.09.2025
Executarea contractului
04.09.2025 → 31.12.2025 10:24 UTC

Obiectele achiziției 4

#LotObiectele achizițieiCPVCantitate
11Transport de pasageri pentru 50 persoane + aproximativ 7 ore de așteptare. Ruta: or. Tvardița, rl. Taraclia – s. Lozova, rl. Strășeni – or. Tvardița, rl. Taraclia60100000-9
Servicii de transport rutier
320 km
22Transport de pasageri pentru 49 persoane + aproximativ 6 ore de așteptare. Ruta tur: or. Tvardița, rl. Taraclia – s. Gaidar rl. Ceadîr- Lunga – mun. Comrat – s. Maramonovca, rl. Drochia. Retur: s. Maramonovca, rl. Drochia - mun. Comrat - s. Gaidar rl. Ceadîr- Lunga - or. Tvardița, rl. Taraclia60100000-9
Servicii de transport rutier
756 km
33Transport de pasageri pentru 20 persoane + aproximativ 6 ore de așteptare. Ruta: or. Glodeni – s. Maramonovca, rl. Drochia - or. Glodeni60100000-9
Servicii de transport rutier
188 km
44Transport de pasageri pentru 50 persoane + aproximativ 2 ore de așteptare. Ruta: mun. Chișinău – mun. Bălți – mun. Chișinău60100000-9
Servicii de transport rutier
280 km

Loturi 4

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Servicii transport auto de pasageri pentru activitățile culturale care vor avea loc in data de 06 septembrie 2025 în s. Lozova, rl. Strășeni
Conform Specificaţiei tehnice Anexa nr.22, parte integrantă a documentelor de atribuire
13 680,00 MDLmun.Chişinău
A. Mateevici nr.109 bl.1
04.09.2025 → 31.12.2025Atribuit
2Servicii transport auto de pasageri pentru activitățile culturale care vor avea loc in data de 07 septembrie 2025 în s. Maramonovca, rl. Drochia.
Conform Specificaţiei tehnice Anexa nr.22, parte integrantă a documentelor de atribuire
28 104,00 MDLmun.Chişinău
A. Mateevici nr.109 bl.1
04.09.2025 → 31.12.2025Atribuit
3Servicii transport auto de pasageri pentru activitățile culturale care vor avea loc in data de 07 septembrie 2025 în s. Maramonovca, rl. Drochia.
Conform Specificaţiei tehnice Anexa nr.22, parte integrantă a documentelor de atribuire
7 100,00 MDLmun.Chişinău
A. Mateevici nr.109 bl.1
04.09.2025 → 31.12.2025Atribuit
4Servicii transport auto de pasageri pentru activitățile culturale care vor avea loc in data de 19 septembrie 2025 în mun. Bălți.
Conform Specificaţiei tehnice Anexa nr.22, parte integrantă a documentelor de atribuire
10 320,00 MDLmun.Chişinău
A. Mateevici nr.109 bl.1
04.09.2025 → 31.12.2025Atribuit

Documente 6

  • 202508261317_anunt de participare (1).signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire26.08.2025
  • 202508261317_Specificații de preț.signed (1).pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire26.08.2025
  • 202508261317_Specificații tehnice.signed.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire26.08.2025
  • 202508261317_Specificații de preț.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire26.08.2025
  • 202508261317_Specificații tehnice.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire26.08.2025
  • 202508261317_Anexa nr 7 și 8.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire26.08.2025

Oferte depuse 10

OfertantLotValoareaStatusPublicat
BAZA DE TRANSPORT AUTO NR.23 S.A.215 996,96 MDLÎn examinare01.09.2025 09:51 UTC
DVD-Trans410 220,00 MDLÎn examinare01.09.2025 07:09 UTC
S.C. PASCARI PAVEL-TRANS S.R.L.46 869,00 MDLÎn examinare31.08.2025 09:36 UTC
BAZA DE TRANSPORT AUTO NR.23 S.A.18 000,00 MDLÎn examinare01.09.2025 09:50 UTC
S.C. PASCARI PAVEL-TRANS S.R.L.36 200,00 MDLÎn examinare31.08.2025 09:28 UTC
S.C. PASCARI PAVEL-TRANS S.R.L.111 379,00 MDLÎn examinare31.08.2025 09:24 UTC
S.C. PASCARI PAVEL-TRANS S.R.L.223 701,00 MDLÎn examinare31.08.2025 09:26 UTC
AUTOACTIV S.R.L.49 770,00 MDLÎn examinare01.09.2025 07:27 UTC
AUTOACTIV S.R.L.34 990,00 MDLÎn examinare01.09.2025 07:27 UTC
AUTOACTIV S.R.L.224 920,00 MDLÎn examinare01.09.2025 07:21 UTC

Decizii de atribuire 10

FurnizorLotValoareaStatusPublicat
BAZA DE TRANSPORT AUTO NR.23 S.A.18 000,00 MDLCâștigător desemnat03.09.2025 11:17 UTC
S.C. PASCARI PAVEL-TRANS S.R.L.111 379,00 MDLRezultat nedivulgat02.09.2025 12:09 UTC
S.C. PASCARI PAVEL-TRANS S.R.L.46 869,00 MDLCâștigător desemnat03.09.2025 11:18 UTC
AUTOACTIV S.R.L.49 770,00 MDLRezultat nedivulgat02.09.2025 12:09 UTC
DVD-Trans410 220,00 MDLRezultat nedivulgat02.09.2025 12:09 UTC
BAZA DE TRANSPORT AUTO NR.23 S.A.215 996,96 MDLCâștigător desemnat03.09.2025 11:19 UTC
S.C. PASCARI PAVEL-TRANS S.R.L.223 701,00 MDLRezultat nedivulgat02.09.2025 12:09 UTC
AUTOACTIV S.R.L.224 920,00 MDLRezultat nedivulgat02.09.2025 12:09 UTC
AUTOACTIV S.R.L.34 990,00 MDLCâștigător desemnat03.09.2025 11:19 UTC
S.C. PASCARI PAVEL-TRANS S.R.L.36 200,00 MDLRezultat nedivulgat02.09.2025 12:09 UTC

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True

Contracte 4

FurnizorLotSuma atribuităStatusPublicat
BAZA DE TRANSPORT AUTO NR.23 S.A.18 000,00 MDLContract în pregătire03.09.2025 11:18 UTC
S.C. PASCARI PAVEL-TRANS S.R.L.46 869,00 MDLContract în pregătire03.09.2025 11:18 UTC
BAZA DE TRANSPORT AUTO NR.23 S.A.215 996,96 MDLContract în pregătire03.09.2025 11:19 UTC
AUTOACTIV S.R.L.34 990,00 MDLContract în pregătire03.09.2025 11:20 UTC

Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.