Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1755849613955
achiziționarea produselor alimentare pentru trimestru IV anul 2025, IMSP Spitalul Raional Soroca „A. Prisacari”
Finalizată
Achiziție de valoare mică
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
780 000,00 MDL
Până la termen
expirat
08.09.2025 11:00 UTC
Loturi
7
Oferte depuse
18
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
achiziționarea produselor alimentare pentru trimestru IV anul 2025, IMSP Spitalul Raional Soroca „A. Prisacari”
Parametrii achiziției
- CPV
- 15 › 15800000-6 · Diverse produse alimentare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 780 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Spitalul Raional Soroca ,,A.Prisacari" · 780 000,00 MDL · 2025-08-22 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
22.08.2025 · 08:09 UTC
Clarificarea condițiilor
22.08.2025 → 29.08.2025 08:30 UTC
Se primesc oferte
29.08.2025 → 08.09.2025 11:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
09.09.2025
Executarea contractului
22.09.2025 → 30.12.2025 09:09 UTC
Obiectele achiziției 7
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | LOTUL 1 – PIINE | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 buc. |
| 2 | 2 | LOTUL 2 – DIVERSE PRODUSE ALIMENTARE | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 buc. |
| 3 | 3 | LOTUL 3 – PRODUSE DE CARNE | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 buc. |
| 4 | 4 | LOTUL 4- PEȘTE | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 buc. |
| 5 | 5 | LOTUL 5 – PRODUSE LACTATE | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 buc. |
| 6 | 6 | LOTUL 6 - OUĂ | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 buc. |
| 7 | 7 | LOTUL 7 - LEGUME | 15800000-6 Diverse produse alimentare | 1 buc. |
Loturi 7
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LOTUL 1 – PIINE | 63 000,00 MDL | mun.Soroca (r-l Soroca) str.M.Kogălniceanu 1 | 22.09.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 2 | LOTUL 2 – DIVERSE PRODUSE ALIMENTARE | 129 000,00 MDL | mun.Soroca (r-l Soroca) str.M.Kogălniceanu 1 | 22.09.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 3 | LOTUL 3 – PRODUSE DE CARNE | 198 000,00 MDL | mun.Soroca (r-l Soroca) str.M.Kogălniceanu 1 | 22.09.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 4 | LOTUL 4- PEȘTE | 42 000,00 MDL | mun.Soroca (r-l Soroca) str.M.Kogălniceanu 1 | 22.09.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 5 | LOTUL 5 – PRODUSE LACTATE | 242 000,00 MDL | mun.Soroca (r-l Soroca) str.M.Kogălniceanu 1 | 22.09.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 6 | LOTUL 6 - OUĂ | 22 000,00 MDL | mun.Soroca (r-l Soroca) str.M.Kogălniceanu 1 | 22.09.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
| 7 | LOTUL 7 - LEGUME | 84 000,00 MDL | mun.Soroca (r-l Soroca) str.M.Kogălniceanu 1 | 22.09.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
Documente 6
- anunț de participare cop trim iv pr alim 2025.semnat.pdf
- caiet de sarcini produse alimentare trim. iv anul 2025.semnat.pdf
Documente cu același titlu: 3
- 22.08.2025 · cel mai recent după dată · doar metadate · Original ↗
- 22.08.2025 · doar metadate · Original ↗
- 22.08.2025 · doar metadate · Original ↗
- doc stan.docx
- duae.doc
Oferte depuse 18
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Delmix Prim SRL | 4 | 47 190,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 08:49 UTC |
| Delmix Prim SRL | 3 | 184 339,17 MDL | În examinare | 08.09.2025 08:41 UTC |
| LACTIS | 5 | 217 898,14 MDL | În examinare | 02.09.2025 15:53 UTC |
| Delmix Prim SRL | 2 | 149 538,63 MDL | În examinare | 08.09.2025 08:32 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 6 | 27 648,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 07:04 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 7 | 56 777,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 07:04 UTC |
| Telemar | 4 | 39 960,00 MDL | În examinare | 07.09.2025 16:55 UTC |
| SRL Lapmol | 5 | 224 961,11 MDL | În examinare | 29.08.2025 11:49 UTC |
| Proaspat Prod SRL | 3 | 196 504,00 MDL | În examinare | 02.09.2025 10:05 UTC |
| AMAGER-COM | 6 | 32 940,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 08:02 UTC |
| Delmix Prim SRL | 6 | 31 680,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 08:50 UTC |
| Testor | 1 | 61 500,00 MDL | În examinare | 04.09.2025 16:08 UTC |
| "Premium Catering" SRL | 3 | 187 875,00 MDL | În examinare | 05.09.2025 12:22 UTC |
| SRL BAGUETTE | 2 | 118 834,23 MDL | În examinare | 04.09.2025 08:38 UTC |
| DANT-Agro SRL | 6 | 26 100,00 MDL | În examinare | 04.09.2025 07:40 UTC |
| AMAGER-COM | 4 | 38 250,00 MDL | În examinare | 08.09.2025 08:03 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 2 | 116 029,89 MDL | În examinare | 08.09.2025 07:03 UTC |
| Delmix Prim SRL | 7 | 53 478,33 MDL | În examinare | 08.09.2025 08:52 UTC |
Decizii de atribuire 18
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| LACTIS | 5 | 217 898,14 MDL | Câștigător desemnat | 26.09.2025 06:46 UTC |
| SRL Lapmol | 5 | 224 961,11 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2025 12:00 UTC |
| Delmix Prim SRL | 7 | 51 860,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.09.2025 06:48 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 7 | 51 983,20 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2025 12:00 UTC |
| Testor | 1 | 61 500,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.09.2025 06:40 UTC |
| DANT-Agro SRL | 6 | 26 010,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.09.2025 06:47 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 6 | 26 098,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2025 12:00 UTC |
| Delmix Prim SRL | 6 | 31 680,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2025 12:00 UTC |
| AMAGER-COM | 6 | 32 940,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2025 12:00 UTC |
| AMAGER-COM | 4 | 36 855,00 MDL | Câștigător desemnat | 26.09.2025 06:45 UTC |
| Telemar | 4 | 36 900,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2025 12:00 UTC |
| Delmix Prim SRL | 4 | 47 190,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2025 12:00 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 2 | 115 991,10 MDL | Câștigător desemnat | 26.09.2025 06:42 UTC |
| SRL BAGUETTE | 2 | 115 991,12 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2025 12:00 UTC |
| Delmix Prim SRL | 2 | 116 004,08 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2025 12:00 UTC |
| Delmix Prim SRL | 3 | 184 339,17 MDL | Câștigător desemnat | 26.09.2025 06:44 UTC |
| "Premium Catering" SRL | 3 | 187 875,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2025 12:00 UTC |
| Proaspat Prod SRL | 3 | 196 504,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 09.09.2025 12:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 7
| Furnizor | Lot | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Testor | 1 | 61 500,00 MDL | Contract în pregătire | 26.09.2025 06:41 UTC |
| SRL ALIM TOTAL | 2 | 115 991,10 MDL | Contract în pregătire | 26.09.2025 06:42 UTC |
| Delmix Prim SRL | 3 | 184 339,17 MDL | Contract în pregătire | 26.09.2025 06:44 UTC |
| AMAGER-COM | 4 | 36 855,00 MDL | Contract în pregătire | 26.09.2025 06:45 UTC |
| LACTIS | 5 | 217 898,14 MDL | Contract în pregătire | 26.09.2025 06:47 UTC |
| DANT-Agro SRL | 6 | 26 010,00 MDL | Contract în pregătire | 26.09.2025 06:48 UTC |
| Delmix Prim SRL | 7 | 51 860,00 MDL | Contract în pregătire | 26.09.2025 06:49 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.