Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1754053200797
Pubele/Containere de 120 l și 240 l pentru colectarea deșeurilor solide, în cadrul proiectului de Cooperare Intercomunitară privind îmbunătățirea sistemului de gestionare a deșeurilor și modrenizarea serviciului public de salubrizare în comuna Bădiceni , satul Șeptelici din raionul Soroca și comuna Cotova din raionul Drochia
Anulată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Manual
Motivul anulării
au fost depistate mai multe neconformități în documentația de atribuire, și în conformitate cu pct. 8.1 din Ghidul de Achiziții pentru APL-uri,o cerință expresă a Donatorului.
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
910 200,00 MDL
Până la termen
expirat
03.09.2025 07:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
7
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
pubele de 120 l și 240 l
Parametrii achiziției
- CPV
- 34 › 34920000-2 · Echipament rutier
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Manual
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 910 200,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Primaria comunei Badiceni · 910 200,00 MDL · 2025-08-01 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
18.09.2025 · 05:36 UTC
Clarificarea condițiilor
01.08.2025 → 13.08.2025 06:00 UTC
Se primesc oferte
13.08.2025 → 03.09.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
03.09.2025
Executarea contractului
15.09.2025 → 26.12.2025 14:17 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Pubele/containere de 120 l și 240 l | 34928480-6 Containere şi pubele de deşeuri | 1 460 buc. |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pubele/Containere de 120 l și 240 l pentru colectarea deșeurilor solide, în cadrul Proiectului de Cooperare Intercomunitară privind îmbunătățirea sistemului de gestionare a deșeurilor și modernizarea serviciul public de salubrizare în comuna Bădiceni, satul Șeptelici din raionul Soroca și comuna Cotova din raionul Drochia Pubele/containere de 120 l și 240 l | 910 200,00 MDL | s.Bădiceni Bădiceni | 15.09.2025 → 26.12.2025 | Anulată |
Documente 4
- angajament de integritate (4).docx
- anunț de participare la achiziții (2).pdf
- caiet de sarcini_pubele.pdf
- documentatia standart.docx
Oferte depuse 7
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| TRIOMAC SRL | 481 333,33 MDL | În examinare | 03.09.2025 06:44 UTC |
| VMS-COMPANIE | 719 466,66 MDL | În examinare | 02.09.2025 17:21 UTC |
| Efectivgrup | 542 800,00 MDL | În examinare | 02.09.2025 16:58 UTC |
| EXIMOTOR SA | 510 150,00 MDL | În examinare | 02.09.2025 13:11 UTC |
| F.P.C. APROCOMTEH S.R.L. | 728 525,00 MDL | În examinare | 02.09.2025 07:09 UTC |
| Uniplast | 543 908,33 MDL | În examinare | 02.09.2025 09:20 UTC |
| TORECO SRL | 909 630,00 MDL | În examinare | 14.08.2025 06:24 UTC |
Decizii de atribuire 7
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| TRIOMAC SRL | 481 333,33 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.09.2025 10:21 UTC |
| EXIMOTOR SA | 510 150,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.09.2025 10:38 UTC |
| Efectivgrup | 542 800,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.09.2025 10:51 UTC |
| Uniplast | 543 908,33 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.09.2025 11:17 UTC |
| VMS-COMPANIE | 719 466,66 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.09.2025 12:02 UTC |
| F.P.C. APROCOMTEH S.R.L. | 728 525,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 04.09.2025 12:14 UTC |
| TORECO SRL | 909 630,00 MDL | Decizia se examinează | 03.09.2025 07:00 UTC |
Modificări oficiale 1
18.09.2025 05:36 UTC · Anulare · Anunț de participare
Pubele/Containere de 120 l și 240 l pentru colectarea deșeurilor solide, în cadrul proiectului de Cooperare Intercomunitară privind îmbunătățirea sistemului de gestionare a deșeurilor și modrenizarea serviciului public de salubrizare în comuna Bădiceni , satul Șeptelici din raionul Soroca și comuna Cotova din raionul Drochia
au fost depistate mai multe neconformități în documentația de atribuire, și în conformitate cu pct. 8.1 din Ghidul de Achiziții pentru APL-uri,o cerință expresă a Donatorului.
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True