Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1753965569484
Anvelope de iarnă și baterii de acumulatoare
Finalizată
Licitație deschisă
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
2 181 479,17 MDL
Până la termen
expirat
20.08.2025 07:00 UTC
Loturi
42
Oferte depuse
144
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Anvelope de iarnă și baterii de acumulatoare
Parametrii achiziției
- CPV
- 31 › 31440000-2 · Baterii
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Licitație deschisă
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 2 181 479,17 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Inspectoratul General al Poliției · 2 181 479,17 MDL · 2025-07-31 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
31.07.2025 · 13:20 UTC
Clarificarea condițiilor
31.07.2025 → 11.08.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
11.08.2025 → 20.08.2025 07:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
21.08.2025
Executarea contractului
01.09.2025 → 31.12.2025 00:00 UTC
Obiectele achiziției 42
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Anvelope de iarnă175/70 R14 | 31440000-2 Baterii | 4 buc. |
| 2 | 2 | Anvelope de iarnă185/65 R14 | 31440000-2 Baterii | 12 buc. |
| 3 | 3 | Anvelope de iarnă185/70 R14 | 31440000-2 Baterii | 8 buc. |
| 4 | 4 | Anvelope de iarnă185/65 R15 | 31440000-2 Baterii | 412 buc. |
| 5 | 5 | Anvelope de iarnă 195/65 R15 | 31440000-2 Baterii | 24 buc. |
| 6 | 6 | Anvelope de iarnă 205/65 R15 | 31440000-2 Baterii | 4 buc. |
| 7 | 7 | Anvelope de iarnă 205/70 R15 | 31440000-2 Baterii | 4 buc. |
| 8 | 8 | Anvelope de iarnă 205/55 R16 | 31440000-2 Baterii | 64 buc. |
| 9 | 9 | Anvelope de iarnă 205/60 R16 | 31440000-2 Baterii | 4 buc. |
| 10 | 10 | Anvelope de iarnă 215/60 R16 | 31440000-2 Baterii | 24 buc. |
| 11 | 11 | Anvelope de iarnă 215/65 R16 | 31440000-2 Baterii | 704 buc. |
| 12 | 12 | Anvelope de iarnă 195/75 R16 C | 31440000-2 Baterii | 16 buc. |
| 13 | 13 | Anvelope de iarnă 205/65 R16 C | 31440000-2 Baterii | 4 buc. |
| 14 | 14 | Anvelope de iarnă 205/75 R16 C | 31440000-2 Baterii | 12 buc. |
| 15 | 15 | Anvelope de iarnă 215/65 R16 C | 31440000-2 Baterii | 24 buc. |
| 16 | 16 | Anvelope de iarnă 215/75 R16 C | 31440000-2 Baterii | 12 buc. |
| 17 | 17 | Anvelope de iarnă 235/65 R16 C | 31440000-2 Baterii | 42 buc. |
| 18 | 18 | Anvelope de iarnă 205/55 R17 | 31440000-2 Baterii | 32 buc. |
| 19 | 19 | Anvelope de iarnă 215/55 R17 | 31440000-2 Baterii | 32 buc. |
| 20 | 20 | Anvelope de iarnă 215/60 R17 | 31440000-2 Baterii | 4 buc. |
| 21 | 21 | Anvelope de iarnă 215/65 R17 | 31440000-2 Baterii | 36 buc. |
| 22 | 22 | Anvelope de iarnă 225/50 R17 | 31440000-2 Baterii | 4 buc. |
| 23 | 23 | Anvelope de iarnă 225/55 R17 | 31440000-2 Baterii | 4 buc. |
| 24 | 24 | Anvelope de iarnă 225/60 R17 | 31440000-2 Baterii | 4 buc. |
| Afișați mai multe (24 / 42) | ||||
Loturi 42
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Anvelope de iarnă 175/70 R14 | 3 333,33 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 2 | Anvelope de iarnă 185/65 R14 | 10 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 3 | Anvelope de iarnă 185/70 R14 | 7 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 4 | Anvelope de iarnă 185/65 R15 | 326 166,67 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 5 | Anvelope de iarnă 195/65 R15 | 18 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 6 | Anvelope de iarnă 205/65 R15 | 3 333,33 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 7 | Anvelope de iarnă 205/70 R15 | 3 666,67 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 8 | Anvelope de iarnă 205/55 R16 | 106 666,67 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 9 | Anvelope de iarnă 205/60 R16 | 3 333,33 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 10 | Anvelope de iarnă 215/60 R16 | 24 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 11 | Anvelope de iarnă 215/65 R16 | 762 666,67 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 12 | Anvelope de iarnă 195/75 R16 C | 17 333,33 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 13 | Anvelope de iarnă 205/65 R16 C | 6 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 14 | Anvelope de iarnă 205/75 R16 C | 19 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 15 | Anvelope de iarnă 215/65 R16 C | 42 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 16 | Anvelope de iarnă 215/75 R16 C | 14 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 17 | Anvelope de iarnă 235/65 R16 C | 49 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 18 | Anvelope de iarnă 205/55 R17 | 34 666,67 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 19 | Anvelope de iarnă 215/55 R17 | 34 666,67 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 20 | Anvelope de iarnă 215/60 R17 | 6 666,67 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 21 | Anvelope de iarnă 215/65 R17 | 45 000,00 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 22 | Anvelope de iarnă 225/50 R17 | 4 333,33 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 23 | Anvelope de iarnă 225/55 R17 | 5 666,67 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| 24 | Anvelope de iarnă 225/60 R17 | 6 333,33 MDL | mun.Chişinău str.Tiraspol 11/1 | 01.09.2025 → 31.12.2025 | Rezultat nestabilit |
| Afișați mai multe (24 / 42) | |||||
Documente 7
- anunț de participare - anvelope de iarnă.docx
- 4. duae.doc
- anunț de participare anvelope de iarnă-baterii.pdf
- caiet de sarcini.docx
- duae.doc
- documentația standard.docx
- declaratie_ro (1).doc
Oferte depuse 144
| Ofertant | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 9 | 3 300,00 MDL | În examinare | 19.08.2025 15:31 UTC |
| "NATVEX-COM" | 16 | 15 680,00 MDL | În examinare | 19.08.2025 21:11 UTC |
| "NATVEX-COM" | 10 | 19 680,00 MDL | În examinare | 19.08.2025 21:07 UTC |
| EXIMOTOR SA | 13 | 3 680,00 MDL | În examinare | 20.08.2025 06:24 UTC |
| Catol Lux | 29 | 2 625,00 MDL | În examinare | 19.08.2025 14:34 UTC |
| "NATVEX-COM" | 3 | 4 860,00 MDL | În examinare | 19.08.2025 21:03 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 7 | 3 650,00 MDL | În examinare | 19.08.2025 15:31 UTC |
| Catol Lux | 19 | 30 400,00 MDL | În examinare | 19.08.2025 14:30 UTC |
| EXIMOTOR SA | 12 | 13 760,00 MDL | În examinare | 20.08.2025 06:24 UTC |
| Catol Lux | 24 | 4 180,00 MDL | În examinare | 19.08.2025 14:32 UTC |
| EXIMOTOR SA | 15 | 23 400,00 MDL | În examinare | 20.08.2025 06:25 UTC |
| Catol Lux | 10 | 26 880,00 MDL | În examinare | 19.08.2025 14:23 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 24 | 4 666,67 MDL | În examinare | 19.08.2025 15:34 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 28 | 11 166,67 MDL | În examinare | 19.08.2025 15:36 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 11 | 750 933,33 MDL | În examinare | 19.08.2025 15:31 UTC |
| "NATVEX-COM" | 23 | 3 853,33 MDL | În examinare | 19.08.2025 21:16 UTC |
| EXIMOTOR SA | 37 | 6 600,00 MDL | În examinare | 20.08.2025 06:32 UTC |
| EXIMOTOR SA | 5 | 14 640,00 MDL | În examinare | 20.08.2025 06:22 UTC |
| "NATVEX-COM" | 20 | 3 710,00 MDL | În examinare | 19.08.2025 21:13 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 2 | 9 700,00 MDL | În examinare | 19.08.2025 15:30 UTC |
| EXIMOTOR SA | 34 | 4 280,00 MDL | În examinare | 20.08.2025 06:31 UTC |
| Catol Lux | 17 | 54 390,00 MDL | În examinare | 19.08.2025 14:29 UTC |
| EXIMOTOR SA | 27 | 50 880,00 MDL | În examinare | 20.08.2025 06:29 UTC |
| EXIMOTOR SA | 30 | 1 910,00 MDL | În examinare | 20.08.2025 06:30 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 144) | ||||
Decizii de atribuire 144
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| Seol-Group | 37 | 5 830,75 MDL | Câștigător desemnat | 01.09.2025 13:50 UTC |
| EXIMOTOR SA | 37 | 6 600,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 21.08.2025 12:47 UTC |
| Catol Lux | 37 | 7 025,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 21.08.2025 12:47 UTC |
| "NATVEX-COM" | 11 | 598 995,00 MDL | Câștigător desemnat | 01.09.2025 12:49 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 11 | 599 000,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.08.2025 13:33 UTC |
| EXIMOTOR SA | 11 | 668 800,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 22.08.2025 07:04 UTC |
| Catol Lux | 11 | 681 040,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 21.08.2025 12:47 UTC |
| EXIMOTOR SA | 25 | 62 900,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 22.08.2025 10:25 UTC |
| "NATVEX-COM" | 25 | 69 965,00 MDL | Câștigător desemnat | 01.09.2025 13:29 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 25 | 70 300,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 21.08.2025 12:47 UTC |
| Catol Lux | 25 | 74 460,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 21.08.2025 12:47 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 2 | 6 530,00 MDL | Câștigător desemnat | 01.09.2025 12:27 UTC |
| "NATVEX-COM" | 2 | 6 535,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.08.2025 13:12 UTC |
| EXIMOTOR SA | 2 | 6 540,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 21.08.2025 13:15 UTC |
| Catol Lux | 2 | 7 620,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 21.08.2025 12:47 UTC |
| "NATVEX-COM" | 6 | 2 695,00 MDL | Câștigător desemnat | 01.09.2025 12:29 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 6 | 2 700,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 22.08.2025 07:03 UTC |
| EXIMOTOR SA | 6 | 2 920,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 21.08.2025 12:47 UTC |
| Catol Lux | 6 | 3 240,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 21.08.2025 12:47 UTC |
| Seol-Group | 38 | 11 869,65 MDL | Câștigător desemnat | 01.09.2025 13:51 UTC |
| EXIMOTOR SA | 38 | 12 600,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 22.08.2025 10:43 UTC |
| Catol Lux | 38 | 12 690,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 21.08.2025 12:47 UTC |
| "NATVEX-COM" | 23 | 3 830,00 MDL | Câștigător desemnat | 01.09.2025 13:27 UTC |
| I.I CHIVIRIGA VITALIE | 23 | 3 850,00 MDL | Ofertele au fost respinse | 22.08.2025 10:27 UTC |
| Afișați mai multe (24 / 144) | ||||
Modificări oficiale 2
31.07.2025 13:09 UTC
General change of Contract Notice
31.07.2025 13:20 UTC
General change of Contract Notice
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True