Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1753960779962
Reparația curentă a acoperișului
Finalizată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
374 000,00 MDL
Până la termen
expirat
08.08.2025 12:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
7
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Câștigător desemnat
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Reparația curentă a acoperișului, suprafața - 1325 m2
Parametrii achiziției
- CPV
- 45 › 45200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
- Categorie
- Lucrări
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 374 000,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- ÎMS Liftservice · 374 000,00 MDL · 2025-07-31 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
02.08.2025 · 15:28 UTC
Clarificarea condițiilor
31.07.2025 → 05.08.2025 09:00 UTC
Se primesc oferte
05.08.2025 → 08.08.2025 12:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
08.08.2025
Executarea contractului
11.08.2025 → 30.12.2025 12:32 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Reparația curentă a acoperișului | 45200000-9 Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice | 1 325 m² |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Reparația curentă a acoperișului Reparația curentă a acoperișului, suprafața - 1325 m2 | 374 000,00 MDL | mun.Chişinău str. Transnistria, 10 | 11.08.2025 → 30.12.2025 | Atribuit |
Întrebări și răspunsuri 6
02.08.2025 15:28 UTC · incarcarea si ridicarea pe acoperis a materialelor grele
buna ziua .Cine le ridica materialele grele pe acoperis ? Beneficiarul ?
Răspunsul autorității: Bună ziua, ridicarea materialelor pe acoperiș se execută de operator economic.
04.08.2025 10:18 UTC · RpCI34A2
Buna ziua. Normativul RpCI34A2 prevede instalarea membrane in 2 straturi, respectiv se primeste 2 straturi de primul strat, si 2 straturi de stratul superior. E corect asa? Sau trebuie inclusa norma RpCI34A, care prevede doar un strat?
Răspunsul autorității: Se corectează: la pct. 2 și pct. 3 - RpCI34A
04.08.2025 10:19 UTC · Pret apa
Includem pretul pentru apa?
Răspunsul autorității: Prețul pentru apă nu se include
04.08.2025 10:24 UTC · Gaz
Normativul RpCI34, prevede in resurse 'Gaz metan in butelii' cu unitatea de masura KG, insa de facto se foloseste gaz GPL, care se procura in Litri. Cum includem pretul la KG sau Litru; Metan sau GPL?
Răspunsul autorității: Prețul se va include pentru GPL - la litru
04.08.2025 10:29 UTC · Linocrom HPP/HKP
Membrana Linocrom HPP/HKP, nu mai este disponibila pe piata din RM, se accepta membrana similara dupa caracteristici?
Răspunsul autorității: AC solicită prezentarea în ofertele OE anume acest tip de membrană.
05.08.2025 07:48 UTC · materiale linocrom hpp/hkp
Membranele bituminoase Linocrom hpp/hkp sunt produse de compania Technonikoli doar la uzinile lor de pe teritoriu Federatiei Ruse. Incepind cu octombrie 2024 importul materialelor bituminoase se efectuaiaza doar de la uzina Technonikol de pe teritoriul Ucrainei. In gama de producere a membranelor Technonikol, al uzinei din Ucraina, materialul Linocrom hpp/hkp lipseste ceea ce face imposibil importul acestui material. In aceste conditii , este posibil inlocuirea materialului Linocrom hkp/hpp cu unul similar cu eceleasi caracteristici?
Răspunsul autorității: Se acceptă membrană similară caracteristicile tehnice a cărei vor fi maximal apropiate celor solicitate.
Documente 3
- anunt de participare.pdf
- caiet de sarcini.docx
- documentele procedurii.docx
Oferte depuse 7
| Ofertant | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| Aqua Nica | 353 860,31 MDL | În examinare | 07.08.2025 10:33 UTC |
| Fart-Home-Project | 408 120,10 MDL | În examinare | 07.08.2025 09:12 UTC |
| S.R.L. "GABIROSEBI" | 365 302,24 MDL | În examinare | 08.08.2025 08:30 UTC |
| SC,,Elinatcons”SRL | 285 990,03 MDL | În examinare | 07.08.2025 15:24 UTC |
| Resacons-STR | 341 536,12 MDL | În examinare | 08.08.2025 11:03 UTC |
| HIDROIZOLARE PENTRU FIECARE | 274 500,00 MDL | În examinare | 08.08.2025 10:37 UTC |
| S.C. JUSTCONSTRUCT S.R.L. | 332 907,00 MDL | În examinare | 07.08.2025 14:48 UTC |
Decizii de atribuire 7
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| HIDROIZOLARE PENTRU FIECARE Documentele deciziei: 2.decizie_de_atribuire reparatie acoperis 2025.pdf ↗ | 274 500,00 MDL | Câștigător desemnat | 21.08.2025 06:42 UTC |
| SC,,Elinatcons”SRL | 285 990,03 MDL | Rezultat nedivulgat | 08.08.2025 12:00 UTC |
| S.C. JUSTCONSTRUCT S.R.L. | 332 907,00 MDL | Rezultat nedivulgat | 08.08.2025 12:00 UTC |
| Resacons-STR | 341 536,12 MDL | Rezultat nedivulgat | 08.08.2025 12:00 UTC |
| Aqua Nica | 353 860,31 MDL | Rezultat nedivulgat | 08.08.2025 12:00 UTC |
| S.R.L. "GABIROSEBI" | 365 302,24 MDL | Rezultat nedivulgat | 08.08.2025 12:00 UTC |
| Fart-Home-Project | 408 120,10 MDL | Rezultat nedivulgat | 08.08.2025 12:00 UTC |
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True
Contracte 1
| Furnizor | Suma atribuită | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| HIDROIZOLARE PENTRU FIECARE | 274 500,00 MDL | Contract în pregătire | 02.09.2025 06:51 UTC |
Sursa nu publică suma contractului — este afișată suma deciziei de atribuire.