Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1753882353781
Bumvinil în asortiment (repetat)
Anulată
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Motivul anulării
se anulează procedura de atribuire a contractului de achiziții publice în temeiul prevederilor pct. 87 din Documentația standard aprobată prin Ordinul Ministrului Finanţelor nr. 115/2021 privind achiziționarea bumvinilului în asortiment, deoarece au fost depuse oferte care nu corespund cerințelor cuprinse în documentația de atribuire.
Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.
Valoare estimată
157 617,00 MDL
Până la termen
expirat
05.08.2025 13:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
2
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Materie primă din hârtie cu înveliş din PVC de diferite culori, ce se foloseşte la confecţionarea mapelor, dosarelor etc.
Densitate: 230 gr/m2 ± 20gr/m2
Ambalare : Rulou
Dimensiune rulou:
83 cm (± 1 cm) x 150 m (± 0.1 m)
Culoare: roșie, albastru închis, verde, neagră
Garanție: minim 12 luni din data livrării
Parametrii achiziției
- CPV
- 37 › 37820000-2 · Articole pentru lucrări de artă
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 157 617,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- Agentia Servicii Publice · 157 617,00 MDL · 2025-07-11 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
26.08.2025 · 11:36 UTC
Clarificarea condițiilor
30.07.2025 → 01.08.2025 12:00 UTC
Se primesc oferte
01.08.2025 → 05.08.2025 13:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
06.08.2025
Executarea contractului
11.08.2025 → 30.12.2025 14:35 UTC
Obiectele achiziției 1
| # | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|
| 1 | Bumvinil în asortiment | 37823000-3 Hârtie rezistentă la grăsimi şi alte articole din hârtie | 1 867 m² |
Loturi 1
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bumvinil în asortiment Materie primă din hârtie cu înveliş din PVC de diferite culori, ce se foloseşte la confecţionarea mapelor, dosarelor etc.
Densitate: 230 gr/m2 ± 20gr/m2
Ambalare : Rulou
Dimensiune rulou:
83 cm (± 1 cm) x 150 m (± 0.1 m)
Culoare: roșie, albastru închis, verde, neagră
Garanție: minim 12 luni din data livrării
| 157 617,00 MDL | mun.Chişinău str. Puskin, 42 | 11.08.2025 → 30.12.2025 | Anulată |
Întrebări și răspunsuri 2
31.07.2025 15:01 UTC · bumvinil
dimensiunile ruloului 106 cm x 100 m - acceptați?
Răspunsul autorității: Operatorii economici, care intenționează să participe în cadrul procedurii respective de achiziție publică, vor elabora oferta în conformitate cu cerințele din documentația de atribuire publicata, cu luarea in considerare a specificatiilor tehnice solicitate de catre autoritatea contractanta
01.08.2025 09:44 UTC · bumvinil
dar dacă 83 cm x 100 m - acceptați? dacă acceptați - unde putem vedea mostre de culori de care aveti nevoie?
Răspunsul autorității: Operatorii economici, care intenționează să participe în cadrul procedurii respective de achiziție publică, vor elabora oferta în conformitate cu cerințele din documentația de atribuire publicata, cu luarea in considerare a specificatiilor tehnice solicitate de catre autoritatea contractanta
Documente 8
- anexa nr. 24 .signed.pdf
- anexe la documentatia standard .signed.pdf
- anexe la documentatia standard.docx
- anunt de participare .signed.pdf
- declaratia beneficiarilor efectivi.doc
- declaratia beneficiarilor efectivi.signed.pdf
- declaratie de eligibilitate.docx
- declaratie de eligibilitate.signed.pdf
Oferte depuse 2
Decizii de atribuire 2
| Furnizor | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|
| VALINEX | 130 888,80 MDL | Ofertele au fost respinse | 26.08.2025 11:35 UTC |
| ARTISORO Documentele deciziei: decizie de anulare nr. 263 din 26.08.2025.pdf ↗ | 152 481,37 MDL | Ofertele au fost respinse | 26.08.2025 11:35 UTC |
Modificări oficiale 1
26.08.2025 11:36 UTC · Anulare · Anunț de participare
Bumvinil în asortiment (repetat)
se anulează procedura de atribuire a contractului de achiziții publice în temeiul prevederilor pct. 87 din Documentația standard aprobată prin Ordinul Ministrului Finanţelor nr. 115/2021 privind achiziționarea bumvinilului în asortiment, deoarece au fost depuse oferte care nu corespund cerințelor cuprinse în documentația de atribuire.
Criterii de calificare 1
Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
- I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
- I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True