Înapoi la catalog
ocds-b3wdp1-MD-1753801290854
Piese și materiale necesare pentru repararea ascensoarelor
Nu a avut loc
Achiziție de valoare mică (micro)
·Criteriu de atribuire: Automat
Valoare estimată
208 250,00 MDL
Până la termen
expirat
04.08.2025 07:00 UTC
Loturi
3
Oferte depuse
0
Analiza AI a achiziției
Cum se formează analiza
Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.
- cerințele principale
- documentele necesare
- termenele importante
- riscuri și restricții
- citate din documentele-sursă
Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.
Analizează achiziția
Gratuit la start.
Achiziția este finalizată
Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.
Rezultatul procedurii: Nu s-au depus oferte
Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.
Prezentarea procedurii
Piese și materiale necesare pentru repararea ascensoarelor
Parametrii achiziției
- CPV
- 42 › 42410000-3 · Echipamente de ridicare şi de manipulare
- Categorie
- Bunuri
- Tipul procedurii
- Achiziție de valoare mică (micro)
- Criteriu de atribuire
- Automat
- Depunerea ofertei
- Depunere electronică
- Temei juridic
- Legislația națională privind achizițiile
- Finanțare UE
- nu
- Buget planificat
- 208 250,00 MDL
- Loturile pot fi combinate
- nu
- Modul de depunere (justificare)
- Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
- Finanțare
- IMSP Spitalul Clinic Republican„Timofei Moșneaga” · 208 250,00 MDL · 2025-08-11 → 2025-12-30
- Criterii de eligibilitate
- Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)
Etapele procedurii
Publicat
04.08.2025 · 07:00 UTC
Clarificarea condițiilor
29.07.2025 → 31.07.2025 07:00 UTC
Se primesc oferte
31.07.2025 → 04.08.2025 07:00 UTC
Executarea contractului
11.08.2025 → 31.12.2025 00:00 UTC
Obiectele achiziției 27
| # | Lot | Obiectele achiziției | CPV | Cantitate |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | Lot 1.1 Contactor | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 2 buc. |
| 2 | 1 | Lot 1.2 Contactor | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 4 buc. |
| 3 | 1 | Lot 1.3. Bloc contacte | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 8 buc. |
| 4 | 1 | Lot 1.4. Contactor | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 2 buc. |
| 5 | 1 | Lot 1.5. Contactor auxiliar | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 4 buc. |
| 6 | 2 | Lot 2.1. Tahometru | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 2 buc. |
| 7 | 2 | Lot 2.2. Scripete de frecare tahometrului | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 2 buc. |
| 8 | 2 | Lot 2.3. Rolic tahometrului | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 2 buc. |
| 9 | 2 | Lot 2.4. Mecanism deschidere ușa cabinei ascensorului | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 2 buc. |
| 10 | 2 | Lot 2.5. Contact ușă cabină ascensor | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 4 buc. |
| 11 | 2 | Lot 2.6. Jumper de contact ușei cabinei ascensorului | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 4 buc. |
| 12 | 2 | Lot 2.7 Contact ușă puțul ascensor | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 31 buc. |
| 13 | 2 | Lot 2.8. Jumper de contact ușei puțului ascensorului | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 31 buc. |
| 14 | 2 | Lot 2.9. Căptușială de papuc cabină | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 40 buc. |
| 15 | 2 | Lot 2.10. Căptușială de papuc contragreutate | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 12 buc. |
| 16 | 2 | Lot 2.11. Papuc contragreutate | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 4 buc. |
| 17 | 2 | Lot 2.12. Căptușială de papuc ușă | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 20 buc. |
| 18 | 2 | Lot 2.13. Vas pentru ungere șinelor ascensorului | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 10 buc. |
| 19 | 2 | Lot 2.14. Role lăcată ușa puțului | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 70 buc. |
| 20 | 2 | Lot 2.15. Rola căruciorului ușei | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 20 buc. |
| 21 | 2 | Lot 2.16. Papuc cabină | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 4 buc. |
| 22 | 2 | Lot 2.17. Papuc cabină | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 8 buc. |
| 23 | 2 | Lot 2.18. Post de chemare ascensor | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 15 buc. |
| 24 | 2 | Lot 2.19. Post de chemare ascensor | 42419510-4 Piese pentru ascensoare | 3 buc. |
| Afișați mai multe (24 / 27) | ||||
Loturi 3
| # | Loturi | Valoarea | Locul executării | Perioada de livrare/execuție | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1 Piese pentru ascensoare 3RT1034-1AP00, , AC-3, 32A, 15kW/400V, 230VAC, 50Hz, 3pole, S2, Siemens Power Contactor sau echivalentul | 32 583,27 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 11.08.2025 → 31.12.2025 | Nereușită |
| 2 | Lot 2 Piese ascensor Kone Tahometr pentru ascensoru Kone RE.0444 L1B 0,06 CA KM616254G02, IP-44, Cl B, Imax=0,1A, n max 5000tr/min, V/tr/mn 0,06 | 161 833,39 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 11.08.2025 → 31.12.2025 | Nereușită |
| 3 | Lot 3 Piese pentru ascensor Otis Senzor de etaj GLS126NT2 | 13 833,34 MDL | mun.Chişinău str. N. Testemiteanu 29 | 11.08.2025 → 31.12.2025 | Nereușită |
Documente 4
- anunț de participare.pdf
- model specificatii tehnice.docx
- model specificatii de pret.docx
- declaratie de eligibilitate.docx
Decizii de atribuire 3
| Furnizor | Lot | Valoarea | Status | Publicat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | — | Nu s-au depus oferte | 04.08.2025 07:00 UTC | |
| 2 | — | Nu s-au depus oferte | 04.08.2025 07:00 UTC | |
| 3 | — | Nu s-au depus oferte | 04.08.2025 07:00 UTC |