RU RO
Înapoi la catalog
Achiziție publică·ocds-b3wdp1-MD-1752256204149

Alimentarea cu apă și canalizare în satul Chiperceni r.Orhei

Anulată Licitație deschisă ·Criteriu de atribuire: Automat

Motivul anulării

Sursa oficială nu conține motivul (marcaj tehnic).

Anularea se referă la întreaga procedură. Statutul fiecărui lot este indicat în secțiunea „Loturi”.

Valoare estimată
2 910 211,21 MDL
Până la termen
expirat
04.08.2025 14:00 UTC
Loturi
1
Oferte depuse
1
Analiza AI a achiziției Cum se formează analiza

Verificați cerințele-cheie, documentele, termenele și riscurile posibile înainte de a pregăti oferta.

  • cerințele principale
  • documentele necesare
  • termenele importante
  • riscuri și restricții
  • citate din documentele-sursă

Achiziția este încheiată — analiza are caracter informativ.

Analizează achiziția Gratuit la start.

Achiziția este finalizată

Participarea la această procedură nu mai este posibilă. Mai jos — informații istorice: câștigătorul, sumele și rezultatele. Evaluarea „vi se potrivește?” se afișează doar pentru achizițiile active.

Rezultatul procedurii: Procedură închisă fără câștigător

Conform registrului MTender; nu completăm nimic de la noi.

Prezentarea procedurii

Alimentarea cu apă și canalizare în satul Chiperceni r.Orhei

Parametrii achiziției

CPV
4545200000-9 · Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Categorie
Lucrări
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Automat
Depunerea ofertei
Depunere electronică
Temei juridic
Legislația națională privind achizițiile
Finanțare UE
nu
Buget planificat
2 910 211,21 MDL
Loturile pot fi combinate
nu
Modul de depunere (justificare)
Ofertele vor fi primite prin intermediul unei platforme electronice de achiziții publice
Finanțare
PRIMARIA COMUNEI CHIPERCENI · 2 910 211,21 MDL · 2025-07-11 → 2025-08-30 · Alimentarea cu apă și canalizare în satul Chiperceni r.Orhei
Criterii de eligibilitate
Regulile generale privind naționalitatea și originea, precum și alte criterii de eligibilitate sunt enumerate în Ghidul practic privind procedurile de contractare a acțiunilor externe ale UE (PRAG)

Etapele procedurii

Publicat
28.08.2025 · 09:00 UTC
Clarificarea condițiilor
11.07.2025 → 23.07.2025 15:00 UTC
Se primesc oferte
23.07.2025 → 04.08.2025 14:00 UTC
Desemnarea câștigătorului
04.08.2025
Executarea contractului
18.08.2025 → 31.12.2025 14:24 UTC

Obiectele achiziției 1

#Obiectele achizițieiCPVCantitate
1Alimentarea cu apă și canalizare în s.Chiperceni r.Orhei45200000-9
Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
1 buc.

Loturi 1

#LoturiValoareaLocul executăriiPerioada de livrare/execuțieStatus
1Alimentarea cu apă și canalizare în s.Chiperceni r.Orhei
Conform caiet de sarcini
2 910 211,21 MDLmun.Orhei
c. Chiperceni
18.08.2025 → 31.12.2025Anulată

Întrebări și răspunsuri 1

23.07.2025 09:57 UTC · pct 21 din anuntul de participare
Solicitam excluderea pct.21 din anuntul de participare, consideram ca este unul abuziv si discriminant.Cadrul legal nu prevede astfel de conditionare pentru participare la concurs.
Răspunsul autorității: Autoritatea contractanta va efectua modificari in Anuntul de participare

Documente 21

  • 202507112141_1 alimentarea cu energie electrică(12-12f-0-aee).pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112142_2 lista cu cantitațile de lucrări n.12-12-02-st.s-2-02.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112142_3 lista cu cantitățile de lucrări n. 12-12-5,6,12-d-aee-4-10-2.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112142_4 lista cu cantitățile de lucrări n.12-12-d-5,6-pg-7-4.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112142_5 lista cu cantitățile de lucru n.12-12-d-12-iei-eef. su-4-10-5.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112142_6 lista cu cantitățile de lucru n.12-12-f-11-iei-eef.su-4-8-5.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112142_7 lista cu cantitățile de lucrări n. 12-12-ae.s volume rămase et.ii.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112142_8 lista cu cantitățile de lucrări n. 12-12-ae.s volume ramase.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112142_9 lista cu cantitațile de lucrări n. 12-12-f-o-pg-7-6.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112142_10 lista cu cantitațile de lucrări n.12-12-f-10-th.s-2-17.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112142_11 lista cu cantitațile de lucrări n.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112142_12 lista cu cantitațile de lucrări n. 12-12-d-12-ivc.su-2-29.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112142_13 lista cu cantitațile de lucrări n.12-12-f-11-ivc.su-2-26.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112142_14 lista cu cantități de lucrări n.012-12-f-11-sac-2-25.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112143_15 lista cu cantitățile de lucru n.12-12-f-11-th.su-2-26.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112143_16 lista cu cantitățile de lucrări n. 12-12-d-12-th.su-2-28.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112143_17 lista cu cantitățile de lucrări n.12-12-06-th-2-21.pdf
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112143_anunt_de_participare_lucrari_.signed.pdf
    doar metadateAnunț de participare11.07.2025
  • 202507112143_ds_lucrari.docx
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • 202507112143_duae_ro_0 (1).doc
    doar metadateDocumentația de atribuire11.07.2025
  • anunt_de_participare_lucrari_2.signed.pdf
    doar metadateAnunț de participare14.07.2025

Oferte depuse 1

OfertantValoareaStatusPublicat
D&J Renovatia SRL2 866 823,79 MDLÎn examinare04.08.2025 10:46 UTC

Decizii de atribuire 1

FurnizorValoareaStatusPublicat
D&J Renovatia SRL2 866 823,79 MDLDecizia se examinează04.08.2025 14:00 UTC

Modificări oficiale 2

14.07.2025 14:24 UTC
General change of Contract Notice
28.08.2025 09:00 UTC · Anulare · Anunț de participare
art.69 alin 11
string

Criterii de calificare 1

Declaration of absence of conflict of interest and confidentiality
Conflict of interest
  • I am aware of Article 24 of Directive 2014/24/EU on public procurement, which states that: "The concept of conflicts of interest shall at least cover any situation where staff members of the contracting authority or of a procurement service provider acting on behalf of the contracting authority who are involved in the conduct of the procurement procedure or may influence the outcome of that procedure have, directly or indirectly, a financial, economic or other personal interest which might be perceived to compromise their impartiality and independence in the context of the procurement procedure." to the best of my knowledge and belief I have no conflict of interest with the operators who have submitted a tender for this procurement, including persons or members of a consortium, or with the subcontractors proposed; there are no facts or circumstances, past or present, or that could arise in the foreseeable future, which might call into question my independence in the eyes of any party; if I discover during the course of the [project/evaluation] that such a conflict exists or could arise, I will inform the contracting authority without delay; I am encouraged to report a situation or risk of conflict of interest as well as any type of wrongdoing or fraud (i.e. whistleblowing), and if I do so, I should not be treated unfairly or be sanctioned; I understand that the contracting authority reserves the right to verify this information. — True
  • I confirm that I will keep all matters entrusted to me confidential. I will not communicate outside the [project team/evaluation committee] any confidential information that is revealed to me or that I have discovered. I will not make any adverse use of information given to me. — True